Těžce vydřené tři body na ledě Berouna

Napsal 02.11.2005 Martin Bocian
C h o m u t o v – První liga pokračuje ve svém programu doslova zběsilým tempem. Na hráče dnes čekal už třetí zápas v pěti dnech. Chomutovští po těžkých bojích v Olomouci a doma s Ústím tentokrát zajížděli do Berouna. Všechny možnosti domácích ztroskotaly na výborném výkonu Luboše Horčičky. V 50. minutě naopak dorazil střelu Charouska do sítě Jan Šulc a jediným gólem zápasu rozhodl o vítězství Chomutova 0:1. Severočeši tak opět vstřelili na cizím kluzišti pouze jediný gól, tentokrát jim ale stačil k zisku důležitých tří bodů.
19. st 2.11.2005
BER
0:1(0:0, 0:0, 0:1)
Beroun
Valent - Filip, Sláma, Trojovský, Ovčačík, Vaněček, Kašák, Štich, Míka - Gengel, Šinágl, Tvrzník - Borovanský, Křesťan, Eiselt - Toma, Pabiška, Novotný - Růžička, Hlávka, Vlček
Horčička - Martínek, Jakub Šulc, Nosek, Trefný, Szakal, Černý, Poživil - Boušek, Šíp, Polodna - Pražák, Kostourek, Malát - Jíra, Mikšovic, Polanský - Stavenský, Charousek, Jan Šulc

Hned od začátku se začalo hrát hodně zostra. Po úvodních střeleckých pokusech obou celků se v 5. minutě na ledě strhla bitka mezi berounským Trojovským a chomutovským Malátem. Pro oba aktéry tím zápas skončil, domácí obránce navíc „vyfasoval“ trest ve hře a minimálně v následujícím kole tak bude svému mužstvu chybět. Berounští poté převzali iniciativu a často zaměstnávali brankáře Horčičku. Hezkou kombinací se prezentovali Gengel se Šináglem, ovšem bez kýženého efektu. Domácím ve vzrůstající aktivitě ještě více pomohly dvě přesilové hry. Ve 13. minutě se poprvé dostal puk za brankovou čáru chomutovské svatyně, jenže tam byl dopraven vysokou holí, a proto ho hlavní rozhodčí neuznal. V závěru třetiny ještě neúspěšně pálil z mezikruží Pabiška, a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé třetiny napálil na brankáře Valenta tvrdou ránu obránce Martínek. To však bylo ze strany hostí vše. Od té doby se hra zúžila na souboj berounských útočníků s chomutovským gólmanem Lubošem Horčičkou. Ten postupně zlikvidoval velké šance Eiselta, Křesťana či samostatný nájezd Kašáka při vlastním oslabení. Úvodní gól od té doby doslova visel na vlásku. Přetrhnout ho mohl Toma, kdyby proměnil alespoň jednu ze svých šancí. Valent v brance Berouna si na kotouč sáhl jen příležitostně, jednu takovou příležitost měl ve 35. minutě po akci Bouška. A když chomutovští přestáli i drtivý zámek soupeře při početní převaze, trval bezbrankový stav i po čtyřiceti minutách.

Po skončení druhé přestávky viděli diváci úpornou bitvu o každý centimetr ledu. Ani jeden z týmů nevyužil nabídnutou přesilovku. Skóre se poprvé měnilo až v 50. minutě. Odražený puk po nahození Charouska dorazil do brány Jan Šulc, pro kterého to byla třetí letošní trefa – 0:1. Beroun obdržená branka pochopitelně zaskočila. Naopak chomutovským naprosto stačilo a od té doby se jali bránit svůj těžce vybojovaný a těsný náskok. V 57. minutě byl navíc vyloučen domácí Sláma, což byla voda na chomutovský mlýn. K vyrovnání domácím nepomohla ani půlminutová power play, a tak utkání skončilo fotbalovým výsledkem 0:1.

Zdeněk Vojta (Beroun): „Prohrát doma takovým výsledkem je hrozně smutné. Měli jsme ale dost šancí na to, abychom nějaký gól vstřelili. To se nám zase nepovedlo a nakonec nemáme žádný bod.“

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Bylo vidět, že obě mužstva se letos trápí a tak diváci neviděli hezký a dramatický hokej. Byl to dost vyrovnané a myslím, že za výkon ve třetí třetině jsme si výhru zasloužili.“