Ml. Dorost - reportáž

Utkání obratů pro Piráty, kteří přetlačili pražskou Spartu

Napsal 17.11.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Po pěti výhrách v řadě se svěřenci Bedřicha Pastyříka postavili v souboji o třetí místo pražské Spartě. Utkání obratů nakonec ovládli Piráti, kteří zvítězili díky dvěma brankám Stanislava Vrhela v horizontu jedenácti sekund. Dvakrát se prosadil také Michal Gut.
15.kolo pá 17.11.2017
5:4(0:0, 3:2, 2:2)
SPA
Šatný – Petrásek, Vaněk, Matějka, Birhanzl, Martínek, Klika – Príhoda, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Gut, Vrhel.
Sparta
Cichoň – Truhlář, Zemčenkov, Hamara, Ducháč, Gurjevskij, Adam, Bláha, Šesták – Kubánek, Mácha, Adamec, Krupička, Jaroš, Potůček, Slavíček, Výkruta, Vitouch, Theimer.

25. Gut (Vrhel), 38. Holka (Vrhel, Príhoda), 40. Gut (Vaněk, Koláček), 57. Vrhel (Petrásek, Gut), 57. Vrhel (Prokeš).
Sparta
35. Theimer (Ducháč, Vitouch), 36. Slavíček (Krupička), 44. Adamec (Slavíček, Bláha), 51. Vitouch (Kubánek).

5:2
0:1
0:0
24:29
76

Aktivněji do utkání vstoupili domácí Piráti, kteří se dostali do několika zajímavých akcí. Nahození od modré čáry neposlal do sítě Tobiáš Holka, o pár minut v rychlém útoku nezakončil přesně Michal Gut. Mládežnický reprezentant ve druhé polovině první části připravoval puk pro Stanislava Vrhela, který ovšem minul. Vyrovnaná první třetina tak skončila 0:0.

Druhá třetina nabídla hned o pět branek více. Skóre otevřel po parádní individuální akci Michal Gut, jenž celou situaci zakončoval bekhendem - 1:0. Piráti měli k dispozici několik dalších gólových situací, ani jedna ovšem brankou neskončila. A přišla odměna v podobě obdržené branky. Hosté se během minuty a půl prosadili hned dvakrát. Nejdříve zakončoval přesilovou hru gólově Oto Theimer - 1:1. Zanedlouho chybu domácích potrestal bekhendovou dorážkou Josef Slavíček - 1:2.

Piráti se ovšem nevzdali a rychle se dostali zpátky do utkání. Tobiáš Holka využil agresivity v brankovišti a vyrovnal na 2:2, druhý obrat v utkání pak dokonal vteřinu před koncem druhé periody Michal Gut, který tečoval pokus Dominika Vaňka na hranici brankoviště - 3:2.

Ve třetí části přišly další dva obraty. Spartě se povedlo dvakrát skórovat podobným způsobem, když v brankovišti dotlačili kotouč za záda Olivera Šatného. Na 3:3 vyrovnával Andrej Adamec, trefu na 4:3 na začátku poslední desetiminutovky pak vsítil Michal Vitouch.

Poslední obrat v utkání pak zaznamenali domácí, kteří díky němu utkání ovládli. Stanislav Vrhel nejdříve srovnal na 4:4, aby jedenáct sekund na to otočil utkání brankou na 5:4. Piráti tak prodloužili svou šňůru na šest výher v řadě.

Bedřich Pastyřík (Chomutov): „Bylo to utkání tří rozdílných třetin. V první třetině jsme kontrolovali hru a měli čtyři tutové šance. Soupeři jsme toho moc nepovolili, přesto to ovšem bylo 0:0. Ve druhé třetině jsme naopak 0:4 mohli prohrávat, se štěstím jsme to ovšem přežili. Ve třetí třetině jsme vedli a mohli jsme to poklidně dotáhnout do konce, z hloupých chyb jsme se dostali sami do problémů a už to vypadalo, že ztratíme vyhraný zápas - stejně jako na Spartě. Standa Vrhel se na to už nemohl koukat, tak nám pomohl, abychom je přehráli. Bylo to naše první vítězství proti té čtveřici lepších, v první části jsme totiž ani jeden celek nedokázali porazit. Máme sérii čtyř zápasů proti těmto soupeřům a v podstatě slavíme postup do play-off.“