V okresním derby Piráti Chomutov porazili SK Kadaň 6:4

Napsal 08.10.2011 Pavel Kadeřábek, Jindřich Poledna
C h o m u t o v - V první třetině viděli diváci čtyři branky, z toho tři do hostující sítě. Ta třetí vyhnala z hostující branky mladíka Habala. Ve druhé třetině odskočili domácí na rozdíl čtyř branek, hosté se ale během necelé minuty vrátili do utkání, když vstřelil dvě branky. Ve třetí třetině vstřelila obě mužstva po jedné brance a utkání tak zaslouženě vyhráli domácí. Utkání okořenila ještě pravá bitka mezi domácím Hřebejkem a hostujícím Malínským.
10.kolo so 8.10.2011
6:4(3:1, 2:2, 1:1)
KAD
Hanuljak - Grof, Havíř - Palin, Pulpán - Jillson, Rutta - Mrázek - Hruška, Gajovský, Procházka - Kůs, Sikora, Hřebejk - Ondřej, Helminen, Hafenrichter - Heřman, Kraft, Hromas – Seman.
Kadaň
Habal (od 15. Štěrba) - Malínský, Vojta - Schmidt, Szakal - Révay, Mazanec - Zmeškal, Trefný - Fiala, Mikšovic, Davídek - Ton, Charousek, Novák - Stoklasa, Stehlík, Bursík - Rohan, Chlouba, Hofmeister.

1. Hruška (Procházka), 14. Gajovský (Havíř, Grof), 15. Hafenrichter (Ondřej, Helminen), 26. Hafenrichter (Ondřej, Helminen), 37. Kraft, 48. Procházka (Hruška)
Kadaň
20. Mikšovic (Malínský, Fiala), 38. Fiala (Mikšovic), 39. Ton (Charousek, Novák), 53. Fiala (Stehlík, Davídek)

Gajovský – Malínský 5 minut + trest do konce utkání

Vstup Pirátů do utkání byl bleskový. po půl minutě si mezi kruhy najel DAVID HRUŠKA a nedal gólmanu Habalovi šanci. Hosté byli zaskočeni a Hanuljaka mohli ohrozit jen z brejku, ale k zakončení se dostali až v přesilovce ze sedmé minuty. Nicméně to byli Piráti, kdo zasadil další tvrdý úder. V polovině čtrnácté minuty si po přihrávkách mezi Havířem a Grofem vyjel zpoza branky NIKOLA GAJOVSKÝ a trefil mezeru mezi Habalovými betony. Uběhla minuty a třináct sekund a světla zhasínala potřetí. Po boji Zdeňka Ondřeje u mantinelu se ke střele dostal JAROSLAV HAFFENRICHTER a dal Habalovi další lekci. Tyto dva slepené góly donutily trenéry ke střídání v bráně. Do Kadaňské svatyně se postavil Erik Štěrba. Následovala přesilová hra Kadaně, která se 45 sekund hrála dokonce 5 na 3. Právě v čas vypršení prvního trestu nastřelil puk na Hanuljaka Malínský a STANISLAV MIKŠOVIC dorážel tak dlouho, dokud gólmana nepřekonal. Na konci první třetiny tedy panoval stav 3:1.

Hned na začátku druhé části oplatili hosté Pirátům dvojnásobnou početní výhodu, ale domácí si počkali až na hru 5 na 5, aby odskočili opět na rozdíl tří branek. Byl to opět JAROSLAV HAFFENRICHTER, kdo si v šestadvacáté minutě vyměnil puk se Zdeňkem Ondřejem a kolem tyče poslal puk za Štěrbova záda. Hra obsahovala hodně vyloučení a byla tak plná šancí a na další brankostroj se čekalo pouze deset minut. Po vyloučení Helminena udělali hostě na modré chybu, kterou svým únikem a střelou mezi betony gólmana Štěrby potrestal kapitán MILAN KRAFT. Neuběhla ani minuta a půl a radovali se naopak hosté. Po vyhraném buly Stanislava Mikšovice se do puku opřel ONDŘEJ FIALA a nedal Hanuljakovi šanci. Další minuty, další gól. V čase 38:31 se Kadaňští dostali do přečíslení, které řešil střelou Charousek a odražený puk doklepl do sítě KAREL TON. Hráči šli podruhé do kabin za stavu 5:3.

Třetí dvacetiminutovka začala dohrávkou přesilovky Pirátů z předchozí části, jejíž největší šanci zaznamenal Jakub Grof, který napálil břevno. Hra se poté uklidnila, přesilovou hru si zahráli hosté, ale neprosadili se. Na začátku osmé minuty přišel poslední úder domácích, když se po buly prosadil pod Štěrbovu vyrážečku MILAN PROCHÁZKA a uzavřel tak gólový výčet ze strany Pirátů. Poslední slovo měli k dispozici Kadaňští. V padesáté třetí minutě vyslal Stehlík na modrou vysokou přihrávku, kterou výtečně zpracoval ONDŘEJ FIALA a bekhendovým blafákem si připsal svůj druhý gól v zápase. Do konce utkání nabídli hráči už jen hromadnou potyčku, kde rozhodčí rozdali dva tresty na pět minut plus do konce utkání a dva dvouminutové tresty. Hra už poté byla v režii Pirátů a utkání se dohrálo bez výrazné šance.

Václav Sýkora (Piráti Chomutov): Do utkání jsme vstoupili nad očekávání dobře. Hned v prvním střídání jsme vstřelili úvodní branku a do čtrnácté minuty jsme navýšili vedení na 3:0, což se nám stalo poprvé v soutěži. Bohužel jsme v závěru třetiny inkasovali na 3:1 při oslabení 5 na 3. Když jsme se ve druhé třetině dostali do vedení 5:1, tak jsme si to utkání zbytečně sami zdramatizovali, protože jsme soupeři umožnili snížit dvěma slepenými góly během dvou střídání. Bylo to určitou laxností a ztrátou koncentrace. Podobné to bylo i za stavu 6:3. Na druhou stranu jsme se zlepšili v produktivitě. V zápase už se objevily věci, jak by to mělo vypadat. Ale jak říkám, šest gólů to je samozřejmě výborný, ale ta defenzivní činnost nás trápí pořád. Dnes bych to ale přisoudil ztrátě koncentrace. Jak je vidět, tak ani za stavu 5:1 nejde prostě žádné střídání a situaci vypustit a Kadaň byla až do konce zápasu stále ve hře. Měli jsme to odehrát s větším přehledem.

Mikuláš Antonik (SK Kadaň): V první třetině jsme prohrávali už 3:1. Během patnácti minut jsme dostali vlastně tři góly a to rozhodlo. Snažili jsme se s tím něco udělat, ale bohužel. Ta první třetina byla rozhodující.