V okresním derby prohrál Chomutov s Kadaní 2:3 po nájezdech

Napsal 08.12.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V 1. třetině se hrál vyrovnaný hokej bez velkých šancí na obou stranách. Ve 2. třetině šli domácí do vedení ve 23. minutě, když přesilovku využil Petr Jíra. Ve 27. minutě zvyšoval Filip Seman a zdálo se, že domácí mají otěže utkání ve svých rukou. Hosté ale zbraně nesložili a nejprve ve vlastním oslabení snížil Václav Eiselt a v poslední minutě druhé třetiny vyrovnal Stanislav Mikšovic. Ve 3. třetině branka nepadla, a tak utkání dospělo do prodloužení. V něm hosté nevyužili dlouhou přesilovku 4 na 3 a následovaly samostatné nájezdy. V nich byl úspěšný jen kadaňský Ladislav Boušek, čímž rozhodl o vítězství hostů 3:2 po nájezdech.
26.kolo st 8.12.2010
2:3sn(0:0, 2:2, 0:0 - 0:0 - 0:1)
KAD
Hanuljak - Kántor, Bombic - Havíř, Mudroch - Mucha - Prošek - Hřebejk, Kraft, Hluchý - Kůs, Skořepa, Jíra - Seman, Sikora, Zucker - Kuběna, Milotínský, Radulay
Kadaň
Hylák - Schmidt, Szakal, Hluboček, Mužík, Mazanec, Révay, Přindiš, Zmeškal - Charousek, Klíma, Balázs, Kadlec, Mikšovic, Bečvář, Stoklasa, Bursík, Boušek, Rohan, Eiselt, Novák

V úvodu utkání nebylo vidět mnoho šancí na žádné straně a oba brankáři neměli moc práce. Obě mužstva se soustředila především na dobrou obranu a vydávala se spíše do brejků než do postupných útoků. Od poloviny první třetiny začali střelci Chomutova i Kadaně provětrávat lapačky brankařů. Více se musel činit hostující Hylák, ale byl pozorný. V šestnácté minutě měl obrovskou šanci domácí Kuběna, který ujel obraně Kadaně, ale svůj nájezd neproměnil. Hned vzápětí si připsal první ostrý zákrok i Hanuljak v brance Chomutova, ale ani nadvakrát nebyl hostujícími útočníky překonán. Do konce první třetiny se již nic významného nestalo, a tak skončila za stavu 0:0.

Úvod druhé třetiny byl již zajímavější. Při přesilové hře domácí vyšachovali obranu Kadaně a Hluchý nastřelil pouze tyč. Vzápětí se ale Chomutovští radovali. Kůs předložil ideální přihrávku před branku a Petr Jíra měl snadnou úlohu. V sedmé minutě předvedl exhibiční číslo Filip Seman. Jel od červené čáry, vyhnul se všem obráncům a dokonalým vykoupáním Hyláka zvýšil domácím vedení. Modrobílí byli jako znovuzrození. Posílali na Hyláka jednu střelu za druhou, on však svým výborným výkonem držel Kadani naději. Kadaňští se ovšem nevzdali. V šestnácté minutě ujel ve vlastním oslabení Václav Eiselt a bekhendem zavěsil přesně pod horní tyčku. Do konce druhé třetiny stihli hosté dokonce vyrovnat. Před modrou čarou se do puku opřel Stanislav Mikšovic a Hanuljaka prostřelil.

Úvod třetí třetiny byl podobný tomu z první části. Hráči bojovali o každý kotouč. Do výraznější akce se domácí dostali až při přesilové hře ve 47. minutě, ale narazili na připraveného Hyláka. Oba týmy se snažily zvrátit výsledek na svoji stranu, ale obrany byly připraveny. Diváci již v mrazivém počasí, které panovalo na zimním stadionu v Chomutově, branku neviděli a utkání dospělo do prodloužení.

Hosté začali prodloužení v přesilové hře, ale přes několik velmi dobrých šancí branku nevstřelili. Hosté měli další výhodu jednoho muže v poli také na konci prodloužení, přesto musely utkání rozhodnout až samostatné nájezdy.

V samostatných nájezdech byl úspěšný jen Ladislav Boušek, čímž vybojoval pro Kadaň bonusový bod.

Milan Kašpárek (Chomutov): Určitě nejsem s dnešním zápasem spokojený. Víme a mužstvo si uvědomuje, že herně to z naší strany není dobré. Přesto nesmíme inkasovat tak laciné góly po školáckých chybách, což se stalo bohužel i dnes. Budeme s tím muset něco udělat, protože když vedeme o dva góly, hráči mají v podvědomí, že někdo někde něco vyrobí a soupeř se vrátí do zápasu a to se bohužel také děje. Musíme odstranit ta slabá místa, která nás srážejí na kolena a soupeře vrací do zápasu.

Mikuláš Antonik (Kadaň): Dnes to byl veliký boj. Uvědomovali jsme si, že to nebude lehké utkání, protože se nám venku nedaří. Prohrávali jsme 2:0, ale tým se zvednul a dokázal vyrovnat. Dva body jsou pro nás strašně důležité a jsme rádi, že jsme je získali.