V posledním utkání letního poháru zvítězil Chomutov nad Litvínovem 4:1

Napsal 26.08.2010 Pavel Kadeřábek, Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Do zápasu vlétli domácí jako uragán a už po 26. vteřinách se radovali z první branky, kterou vstřelil MAREK SIKORA. Po celou třetinu byli domácí mnohem aktivnější, ale zvýšit náskok se jim již nepodařilo. I do 2. třetiny vstoupili domácí aktivně, odměnou jim byla 2 branka MILANA KRAFTA. Poté domácí nevyužili 2 přesilovky a přišel trest. Ve 36. minutě snížil JAKUB ČERNÝ. To hosty nakoplo a měli i přesilovku, domácí se ale ubránili a udrželi si tak těsný náskok. Ve třetí třetině nejprve zvýšil v přesilovce svou druhou brankou MILAN KRAFT a pak hosté nevyužili skoro dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Hosté dokonce ve vlastní přesilovce dostali čtvrtou branku v 51.minutě, když se prosadil domácí kapitán ZDENĚK SKOŘEPA. Utkání se už jen dohrávalo a domácí zcela zaslouženě porazili svého nedalekého souseda 4:1.
TsC čt 26.8.2010
4:1(1:0, 1:1, 2:0)
LIT
Hylák (Hanuljak) - Havíř, Pavlas - Pulpán, Bombic - Mucha, Grof - Brňák, Rutta - Hluchý, Sikora, Duda - Procházka, Kraft, Jíra - Seman, Skořepa, Zucker - Selinger, Hrdel, Kuběna
Litvínov
Franěk (od.12.min.Brzobohatý) - Kroupa, Švárný, Jareš, Jareš, Kousalík, Kubát, Černošek, Gula, Kafan, Kubinčák, Faith, Jánský, Lukeš, Rindoš, Černý, Jenáček, Vopat, Majdan, Bojer, Gerhát

Úvod posledního zápasu letního poháru nemohl být z pohledu chomutovských hráčů lepší. Neuběhla ani půlminuta hry a přihrávka Hluchého do prostoru mezi modrou čárou a kruhem perfektně sedla Marku Sikorovi – Franěk si ani nesáhl na puk a už ho lovil ze své branky. A Chomutov tlačil litvínovské hráče dál - v prvních minutách zápasu nebyli hosté schopni udržet delší dobu puk a rozehrát akci.

Šanci na zlepšení obrazu hry dostali v páté minutě, kdy hráli po návratu svého hráče na led více než minutu a půl přesilovou hru. I v té ale domácí hosty k ničemu nepustili a naopak po úniku ohrozili Fraňka.

Litvínov poprvé výrazněji zahrozil až v 9. minutě, kdy na Hyláka vyslal prudkou střelu Hluchý. Následně byl za podražení vyloučený Duda a litvínovský tlak zesílil. Neměl však dlouhého trvání – nedůsledná obrana hostů nechala ujet Semana, který ale branku těsně minul. Od 13. minuty se do branky Litvínova místo Fraňka postavil Brzobohatý a hned mohl inkasovat. Seman ale odkrytou bránu netrefil. V následujících minutách ještě zahrozil Procházka a Sikora a první třetina tak měla celkem jednoznačný průběh – nedůrazný a minimálně napadající Litvínov ohrozil chomutovskou branku jen minimálně a více ze hry měli jednoznačně domácí hráči.

I ve druhé části hry měli smůlu ti fanoušci, kteří se někde zdrželi – už ve 22. minutě totiž Pulpán, Jíra a Kraft rozebrali litvínovskou obranu do posledního šroubku na bruslích a Milan Kraft měl na levé straně jen minimum práce s tím dopravit puk do odkryté klece.

Převahu Chomutova ještě posílily dvě přesilové hry těsně za sebou a tak se k prvnímu výraznějšímu ohrožení domácího gólmana dostali černožlutí až v polovině třetiny. O chvíli později střílel z prostoru mezi kruhy Gerhát a i tuto střelu Hylák – i když s problémy – ustál. Na střelu Černého, který dostal ve 36. minutě puk do jízdy, už byl ale krátký.

Litvínov se dostal na dostřel jediné branky a za stavu 2:1 mohli špatně střídající chomutovští obránci jen děkovat Hylákovi, který vyrazil střelu naprosto volného Vopata. Právě v druhé polovině druhé části hry předváděl Litvínov asi nejlepší hru v celém zápase – vyrovnat se mu ale nepodařilo.

Do třetí třetiny nastoupili chomutovští s cílem nedostat branku a v ideálním případě naopak ještě nějakou zatížit konto soupeře. To se mu povedlo v přesilovce ve 45. minutě, kdy Kraft po pěkné akci na jeden dotek zakončoval do růžku a zvyšoval na 3:1.

Litvínov měl ale pořád šanci na zkorigování stavu – v rozmezí 46. až 48. minuty hrál 105 vteřin dvojnásobnou přesilovku. Hráči ale pohrdli i výhodou dvou hráčů v poli a Chomutov po obětavých zákrocích svých hráčů dvougólové vedení uhájil a v čase 50:00 přidal i čtvrtou branku.

Ve vlastním oslabení ujeli Seman se Skořepou a předvedli akci jako z učebnice. Litvínovští obránci při ní hráli jen komparz a Zdeněk Skořepa doklepával do odkryté klece. Oba celky nicméně hrály do plných až do úplného konce, důkazem toho je i Grofova dělová rána, která prosvištěla okolo Brzobohatého v posledních vteřinách zápasu.

Jaroslav Liška (KLH Chomutov): Zasloužené vítězství. Myslím si, že jsme měli celé tři třetiny utkání pod kontrolou. Je fakt, že v závěru druhé třetiny jsme se dostali trochu pod tlak. Ale jinak si myslím, že naše hra byla dobrá - hlavně v těch okamžicích, kdy hrajeme přesilovku - to je dobrý příslib. Každé vítězství mužstvo stmeluje a povzbuzuje do další práce.

Robert Reichel (HC Benzina Litvínov):Byly tam chyby. A my po takových chybách dostáváme góly. Je to pořád dokola, můžeme si kreslit, můžeme si to říkat, můžeme udělat cokoliv, ale pokud se jich nevyvarujeme, tak vyhrávat nebudeme. Nedáváme góly - to je náš největší problém - i když šance máme. Snažíme se s mužstvem pracovat, ale je to pořád stejné. Sice máme parádní trénink, kde uděláme všechno dobře, pak ale přijde zápas a děláme pravý opak.