V souboji o třetí místo uspěšnější KLH Chomutov

Napsal 20.12.2006 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - KLH Chomutov nastoupil k poslednímu utkání letošního roku v souboji o třetí místo na jihu Moravy proti domácí Kometě Brno. Brňané se v zápase ujali vedení, autorem branky byl Michal Šúrek a první třetinu tak vyhráli. Ve druhém dějství Severočeši vyrovnali, když v přesilovce prostřelil Maláče mezi betony Petr Jíra. Do třetí třetiny vstupovali obě mužstva za nerozhodného stavu, ale to nemělo dlouhého trvání. Ve 41. minutě při dvojnásobné početní výhodě rozebrali chomutovští brněnskou obranu a Petr Polodna dopravil puk do prázdné branky - 1:2. Posléze měli domácí velkou možnost na vyrovnání při přesilovce pět na tři, ale chomutovští hokejisté se ubránili. V 56. minutě rozhodl o zisku tří bodů nejlepší střelec Chomutova Ladislav Boušek.
32. st 20.12.2006
KOM
1:3(1:0, 0:1, 0:2)
Kometa
Maláč - Malena, Lhotský, Špelda, David, Karlíček, Vyhlídal, Mikel - Černý M., Brančík, Moskal - Hodek, Hruška R., Barus - Obdržálek, Hruška J., Staněk - Appel, Sojčík, Šúrek
Horčička - Bombic, Malinský, Trefný, Šulc, Černý K., Nosek, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Gellner, Mikšovic, Malát - Babka, Mezera, Heinisch

Kometa nastoupila do zápasu velmi svižně a brzy se dočkala vedení. Nejprve Sojčík a pak dvojnásobně Appel se ještě zastřelovali, ránu Staňka od modré Horčička, hájící chomutovskou klec, polapil. Pak však v rohu vybojoval puk Šúrek, natlačil se až před bránu a střelou do šibenice nedal hostujícímu gólmanovi šanci - 1:0. A mohlo být vzápětí ještě veseleji, ale Horčička, tentokrát před duem Appel-Staněk, svou svatyni uhájil. To však bylo, od Komety, zatím vše a ke slovu se pomalu začal drát Chomutov. Pomohly k tomu i dvě totálně zbabrané brněnské přesilovky, při kterých si svými výlety až před Maláčovu bránu, dělal ze soupeře "dobrý den" Boušek. Pak hosté několikrát nebezpečně udeřili, ale Maláč byl na svém místě. Zatímco na tribunách probíhalo nádherné choreo, na ledě to bylo trápení a nic na tom nezměnil ani volej Šúrka, který Horčička krásně vystihl lapačkou.

Druhá třetina začala znovu v režii Komety. Nejprve Appel, při svém průniku do otevřené obrany, orazítkoval tyč a hned po něm Sojčík tečoval nad. Ochozy volaly po další brance a ta na sebe nenechala dlouho čekat. Padla však do opačné branky! Předcházelo jí zbytečné vyloučení Jana Hrušky. Chomutov zamkl Kometu v jejím obranném pásmu a Maláč se měl co ohánět. Nejprve zázračně zneškodnil nájezd dvou hostujících hráčů, jenže hned potom byl krátký na teč Jíry, po ráně Noska od modré - 1:1. Kometu zatím, místo důsledného atakování, svazovala nervozita. Brněnští hráči ani možná sami neví, kde se najednou vzala a svými neviditelnými nitkami zamotávala jejich hokejky.

Do poslední třetiny jistě domácí hokejisté vstupovali s vírou, že zápas zvrátí znovu ve svůj prospěch, jenže zaúřadoval pán v pruhovaném dresu. Nejprve poslal Kometu do třech, což Chomutov kvitoval s povděkem a rychlou akcí se ujal vedení, když Boušek našel před Maláčem nekrytého Polodnu a pro něj už nebylo problémové Maláče prostřelit - 1:2. To s Brňany zamávalo dokonale. Nezmohli se už do konce zápasu takřka na nic. Nevyužili ani téměř dvouminutovou početní výhodu 5 na 3, když se pan rozhodčí náhle rozpomenul, a po několika hrubých zákrocích z chomutovské strany, kterým pouze nečinně přihlížel, konečně vylučoval, jenže to už bylo stejně zbytečné. Zvláště, když Bouškovo nahození přeskočilo i nešťastného Maláče a bylo, pro dnešek, hotovo - 1:3.