V zápase s Berounem viděli diváci brankové hody

Napsal 02.08.2005 Martin Bocian
C h o m u t o v - K prvnímu přípravnému utkání přijeli na chomutovský led medvědi z Berouna. Oba soupeři hráli velmi důrazně a měli také střelecké štěstí, takže diváci viděli celkem 12 branek. Chomutovští začali lépe, když už v 15. minutě vedli 2:0 po gólech Pražáka a Chyby. Hostům se pak podařilo vyrovnat, ale záhy znovu prohrávali o dva góly. Trefil se znovu Chyba a navrátilec Kostourek. Zvrat utkání přinesl přelom druhé a třetí třetiny, kdy Beroun třemi góly otočil na 4:5. Vyrovnat se podařilo Stavenskému, ale zanedlouho už medvědi znovu vedli. Sedmý gól pak přidali pár vteřin před koncem do prázdné branky. Celkově tak Chomutov prohrál 5:7.
1.kolo út 2.8.2005
5:7(2:1, 2:3, 1:3)
BER
Horčička - Martínek, Trefný, Szakal, Hlubuček, Kocek, Černý, Jakub Šulc - Stavenský, Koláček, Polanský - Pražák, Kostourek, Jan Šulc - Gellner, Bartyzal, Chyba - Řepík
Beroun
Handl - Vaněček, Bobček, Míka, Filip, Sláma, Link, Lichtenberg - Besser, Šinágl, Tvrzník - Toma, Křesťan, Borovanský - Doležal, Hlávka, Novotný - Klimeš, Morava, Vanc

V prvních minutách měli více ze hry domácí. Na první velkou šanci nemuseli diváci dlouho čekat. Už ve 2. minutě nevyužil Koláčkovu přihrávku Polanský. V následné přesilovce, když byl za filmování vyloučen Borovanský, zase Jan Šulc z první netrefil branku. V 11. minutě vyřešil Roman Pražák přečíslení 3 na 1 milimetrovou střelou pod víko – 1:0. Druhou branku přidal zanedlouho Tomáš Chyba, kterému zpoza branky naservíroval puk Bartyzal – 2:0. Snížit mohl po hrubce v chomutovské obraně Tvrzník, ale Horčička byl na místě. Z gólu se hosté radovali až o několik minut později. Proti ráně Jiřího Doležala od modré čáry měl domácí gólman dokonale zakrytý výhled – 2:1. Tímto výsledkem také skončila první dvacetiminutovka.

Druhou část začal Chomutov v oslabení. I přesto se znovu utrhl do brejku Pražák a další jedovatou střelou orazítkoval tyč. Byli to naopak hosté, kterým se opět zásluhou Jiřího Doležala podařilo vyrovnat na 2:2. Ve 27. minutě se před branku dostal berounský Šinágl, ale Horčička za pomoci obránce znovu zasáhl. Skóre se naopak měnilo na opačné straně. Stavenský našel našlápnutého Tomáše Chybu, na kterého po dalekém vyjetí brankáře Handla zývala prázdná svatyně – 3:2. Dvoubrankový náskok vrátil Chomutovu ve 34. minutě Milan Kostourek. V útočné třetině vyhrál buly, sám si puk dojel a z nulového úhlu překvapil Handla – 4:2. Vzápětí ale Středočeši snížili. Slámovu střelu tečoval na hranici brankoviště Jiří Novotný - 4:3. Domácí pak měli 87 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovku, kterou však i přes několik pěkných šancí nevyužili. A tak přišel trest v podobě vyrovnání. Únik dvou hráčů na jediného obránce ještě Horčička zlikvidoval, ale na dojíždějícího Radka Míku už byl krátký – 4:4.

Na začátku poslední třetiny dokončili hosté svůj obrat a poprvé v utkání se ujali vedení. Autorem branky byl Filip Morava - 4:5. Ve 46. minutě však Stanislav Stavenský obral o puk jednoho z obránců a prostřelil Handla – 5:5. Ani tento stav ale nevydržel na světelné tabuli dlouho. Těsný náskok vrátil na stranu Berouna dorážkou z blízka Josef Toma - 5:6. Další gól měl na holi hlávka, jehož samostatný nájezd však Horčička zlikvidoval. V poslední minutě si trenér Kýhos vzal oddechový čas, odvolal Luboše Horčičku z branky a zkusil power play. V ní ale ujela hned trojice berounských hráčů a Petr Šinágl sedmou brankou završil brankový účet utkání – 5:7.

První test tak mají chomutovští hráči za sebou. Další utkání je čeká v pátek na kadaňském ledě. Doma se představí znovu v úterý 9. srpna, kdy se střetnou s nováčkem první ligy, týmem KLH Jindřichův Hradec.