Vítězný start přípravy: Piráti přetlačili extraligové Kladno v nájezdech

Napsal 06.08.2024 Eliška Ratiborská
K prvnímu přípravnému zápasu pozvali Chomutovští kladenské Rytíře. Nejprve tempo udávali hosté, když domácí museli dotahovat první i druhou branku. Pak se po trefe Jiřího Fronka dostali do vedení, jenže to si dvě a půl minuty před koncem utkání vzali Kladenští zpět. Nakonec se týmy domluvily, že zápas rozhodnou samostatné nájezdy, ve kterých byli silnější Piráti.
příp. út 6.8.2024
4:3sn(1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
KLA
Jekel (28. Altrichter) – Březák, Baláž, Eliáš, Němec, Ulrych, Kadeřávek, Havel, Poizl – Sklenář, Vildumetz, Fronk – Tůma, Eret, Guman – J. Svoboda, Hejcman, T. Svoboda – Mála, Koblížek, Berka
Kladno
Brízgala – Hanousek, Ticháček, Pietroniro, Nemčík, Vandas, Šenkeřík – Kusý, Hults, Procházka – Jarůšek, Straka, Smoleňák – Bláha, Melka, Strnad

9. Eret (Vildumetz, Eliáš), 23. Berka (Tůma), 47. Fronk (Sklenář, Vildumetz), rozh. náj. Berka

Hlinka, Petružálek – Pěkný, Tichý

K první velké šanci úvodního přípravného utkání se dostal Berka, jenže jeho rána švihem na Brízgalu nestačila. Skóre zápasu tak nakonec otevřelo Kladno, když se v čase 4:38 trefil Mitch Hults ve vlastním oslabení – 0:1.

Za čtyři minuty poslal pirátskou odpověď do branky hostů Petr Eret, který si dojel do těsné blízkosti a kotouč zasunul za čáru u levé tyče. V čase 13:53 však Phil Pietroniro vrátil Rytířům vedení, když překonal Pavla Jekela – 1:2.

Druhou dvacetiminutovku otevřeli domácí díky Marku Berkovi z levé strany při vlastní početní nevýhodě. V polovině zápasu se Piráti rozhodli prozkoušet i druhého gólmana, a tak do hry naskočil Martin Altrichter – 2:2.

Ke konci třetiny to zkoušel ještě na druhé straně Vandas, ale se střelou z nápřahu byl neúspěšný, protože domácí brankář jeho pokus lapil.

V čase 46:30 poslal Chomutov poprvé v zápase do vedení Jiří Fronk využitím přesilové hry, když pohotově zakončil po tlaku svého týmu před klecí hostů – 3:2.

V 52. minutě se k příležitosti dostal ještě Jan Svoboda v jízdě, nicméně na Brízgalu nestačil. Piráti tak vedení nenavýšili a naopak Rytíři zápas dvě a půl minuty před koncem srovnali, protože Altrichtera prostřelil Ondřej Bláha – 3:3.

Po nerozhodné základní hrací době se týmy dohodly, že přistoupí k samostatným nájezdům. V těch byli nakonec úspěšnější Piráti, když rozhodl Berka – 4:3.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „První utkání bylo těžké a kvalitní. Začátek byl z naší strany takový nemastný neslaný. Než jsme se trošku přizpůsobili hře, protože samozřejmě kvalita Kladna tam je, trošku nám to trvalo. Ale myslím si, že od druhé třetiny už to bylo v pořádku a vyrovnané. Škoda toho třetího gólu hostů, mohli jsme to uhrát v základní části.“

Petr Svoboda (Rytíři Kladno): „Byl to první přípravný zápas. Paradoxně nejvíc gólů a šancí bylo v přesilovkách a oslabeních, dostali jsme jeden gól v naší přesilovce, jeden v oslabení, což jsme ještě netrénovali. Ukázalo nám to, kde máme rezervy a na čem máme pracovat.“