Vyprodaný zimní stadion v Chomutově viděl těsné vítězství Litvínova 2:1

Napsal 30.11.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Chomutovský zimák podruhé v sezóně i díky obrovskému podílu černých a žlutých módních doplňků v hledišti plně využil svou diváckou kapacitu. Diváci viděli velice vyrovnaný zápas, mírně navrch mohli mít domácí, ale jako první udeřil z trestného střílení Martynek. Domácí srovnali zásluhou Michaela Frolíka na konci druhé třetiny, na konečných 2:1 ale zvýšil Michal Trávníček a definitivně tak zlomil chomutovský odpor.
26.kolo pá 30.11.2012
1:2(0:1, 1:0, 0:1)
LIT
Kostúr - Pulpán, Palin, Jurčina, Mrázek, Rýgl, Bartejs, Rutta, Pavlas - Hřebejk, Kraft, Frolík Michael - Hruška, Treille, Zálešák - Lušňák, Gajovský, Procházka - Sikora, Hromas, Důras.
Litvínov
Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Kubinčák - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, Černý, Pšurný - Lukeš, Frolík Martin, Baláž.

Palin 10 min. OT

Chomutovští vstoupili do utkání lépe. Tlačili se před litvnínovskou branku a vynutili si faul. Po vyloučení Baláže se ale domácí v přesilovce neprosadili. Na druhé straně se dostala ke slovu Verva, když chomutovské obránce překvapil ROSTISLAV MARTYNEK, který ke Kostúrovi napoprvé nedojel, jelikož byl při svém úniku podražen. Rozhodčí nařídili samostatný nájezd, který litvínovský útočník z forhendu proměnil, a hosté šli do vedení. Piráti však získali velmi slibnou příležitost k vyrovnání. Juraj Majdan i Karel Kubát faulovali během jednoho střídání a rázem z toho byla výhoda domácích 5 na 3. Chomutov zatlačil svého rivala do útočné třetiny. Gólu se však Piráti nedočkali, ani když Michael Frolík nezvedl kotouč dostatečně vysoko a puk se otřel pouze o beton Pavla Francouze. Domácím se v první třetině atraktivního utkání už vyrovnat nepodařilo, navzdory několika velmi slušným šancím.

Co se Pirátům nedaří již několik zápasů po sobě, na to dlouho dopláceli i v tomto utkání. Ani ve druhé třetině totiž domácí nemohli nasměrovat puk správným směrem. Chomutov si situaci poněkud komplikoval v několika oslabeních, Litvínovu však přesilovky nevycházely a Chomutov se povětšinou bez větších problémů bránil. Chvíle domácích Pirátů přišla až na samém konci druhé třetiny. František Lukeš totiž poslal hosty do oslabení a MICHAEL FROLÍK se po dlouhé bezgólové sérii opět probral, když Francouzovi projela tvrdá střela mezi betony až do branky. Zbývalo pouhých třiatřicet setin do konce. Chomutov se tedy vyrovnání nakonec dočkal, ačkoliv se musel hodně snažit.

Začátek třetí třetiny vycházel lépe hostům a objevily se slušné šance, které Matúš Kostúr musel likvidovat. Proti jedné takové se musel chomutovský fantom předvést, když se Robin Hanzl ocitl sám před brankou. Kostúr se však stihl přemístit. Poté zvýšili tempo také domácí a Litvínov znovu oslabil o Františka Lukeše. Jenže chomutovští hráči museli spolknout pěkně hořkou pilulku. Při kombinaci na modré čáře puk zachytil MICHAL TRÁVNÍČEK, který se řítil sám na chomutovského bránkáře a skóroval z bekhendového blafáku. Stalo se tak ve 47. minutě a Pirátům rychle utíkal čas. I přes velké úsilí probít se až před Francouze se litvínovským dařila obranná hra a z Chomutova si odvážejí tři body, na které Chomutov čeká už osmý zápas v řadě. Vyrovnaný zápas, se šťastným koncem pro hosty.

Hvězdami utkání byli zvoleni Pavel Francouz za Litvínov a Michael Frolík za Chomutov.

Mikuláš Antonik (Piráti Chomutov): Toto utkání se mi hodnotí špatně. Bylo vidět, že jsme makali a bojovali. Vytvářeli jsme si šance, ale v poslední době se v koncovce hodně trápíme. Dát jeden gól doma, s tím se jen těžko dá vyhrát. Bohužel nám v šancích chybělo štěstíčko. Musíme to přechodit a jít dál.

Vladimír Jeřábek (HC VERVA Litvínov): Odvést si z Chomutova plné tři body, to určitě není nic jednoduchého. Chomutov je momentálně v problémech, v jakých je, a změna trenéra přidala soupeři impulz. Bylo to vidět. My jsme zas až tak dobře nehráli, ale dobře jsme bránili, zvláště v oslabení jsme se dobře drželi. Když jsme vedli 1:0, Chomutov to měl velmi těžké, ale půl vteřiny před koncem druhé třetiny vyrovnal. Ve třetí třetině jsme hráli to, co jsme si řekli, a znovu se to otočilo k nám. Týmový výkon podpořený bojovností a výborným brankářem.