Z Olomouce vezou Severočesi vítězství

Napsal 24.11.2006 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Po necelém dni odpočinku zajížděli z Ostravy hokejisté Chomutova rovnou do nedaleké Olomouce. Přespání na druhém konci republiky jim zřejmě prospělo a aktuálně poslední tým I. ligy porazili o dvě branky. Ve dvanácté minutě se Mora ujala vedení a to vydrželo i do konce prvního dějství. Po druhé třetině svítilo na ukazateli vyrovnané skóre, avšak ve třetí dvacetiminutovce modrobílý zužitkovali přesilovou hru, díky pohotové střele Stanislava Mikšovice, a když domácí nedokázali proměnit své šance v 52. a 54. minutě, z nichž ta první se zastavila na konstrukci Horčičkovy branky, pečetil tři body pro KLH, Ladislav Boušek.
25. pá 24.11.2006
OLO
2:4(1:0, 1:2, 0:2)
Olomouc
Žigárdy - Kříž, Bartoň, Vlček, Šafařík, Vyrúbalík, Švrček - Smejkal, Sochorek, Kovalovský - Bouz, Ministr, Žajgla - Šimo, Hubáček, Zbořil – Barták.
Horčička - Bombic, Malínský, Chatrnúch, Trefný, Nosek, Černý, Řezníček, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Jeslínek, Mikšovic, Malát - Tauš, Heinisch.

Hned v úvodu utkání se do náznaku šance dostal olomoucký Kříž. Jeho střela však nenadělala Horčičkovi v brance hostů žádné větší problémy. Ve třetí minutě vystrčili růžky Chomutovští, konkrétně Polodna střílel z dobré pozice. Žigárdy ale kotouč lapil do své rukavice. V téže minutě se ke střeleckému pokusu protancoval mezi obránci domácí Sochorek, ale byl nepřesný. Sochorek patřil v zápase k nejlepším hráčům domácích. Stále si tvořil nadějné příležitosti. V šesté minutě se do brejku dostal Smejkal, ale nakonec si sám vybruslil ze střeleckého úhlu a nezakončil tak, jak by si sám představoval. V polovině prvního dějství uzamkla Olomouc v přesilovce hosty v útočném pásmu. To se ale domácí teprve zastřelovali. První branka přišla v další přesilové hře. V čase 11:49 nahrával Švrček Vyrúbalíkovi na modrou čáru. Už se zdálo, že olomoucký bek kotouč nezpracuje. Musel se otočit zády k brance, zastavil puk těsně před modrou čárou a z otočky vystřelil. K překvapení všech vletěl kotouč přímo do levého růžku Horčičkovy klece – 1:0. V dalším průběhu hry začal být vidět rozhodčí, který neustále vylučoval na obou stranách. Zhruba dvě minuty před první sirénou měl velkou šanci na vyrovnání Chatrnúch. Obránce hostů se ocitl asi dva metry od Žigárdyho, ale jeho rána se odrazila od bruslí jednoho z olomouckých beků. Minutu před koncem třetiny se Heinisch dostal ke kotouči na hranici brankoviště a pod padajícím Žigárdym střílel. Kotouč jen těsně minul levou tyč domácí svatyně.

V úvodu druhého dějství měla Mora šanci na zvýšení rozdílu ve skóre. Sochorek se dostal do úniku, přenechal puk Smejkalovi, ten kotouč vrátil zpět Sochorkovi, jež zcela osamocen zakončil jen do připraveného gólmana hostů. Zákonitě tak přišel pro domácí trest v podobě gólu Severočechů. Ve vlastním oslabení si do útočného pásma nabruslil Jeslínek a ránou k tyči vyrovnal – 1:1. Vzápětí dostali Hanáci výhodu krátké přesilovky pěti proti třem, kterou však nevyužili. Ve 29. minutě našel Sochorek zcela osamoceného Smejkala, který díky svému pokusu zblízka nechal Horčičku vyniknout. V jednatřicáté minutě už vedl Chomutov. Akci par excellence vymyslel Boušek, který si zatancoval s pukem za Žigárdyho brankou, čímž dokonale zmátl všechny hráče a předložil puk volnému Polodnovi. Polodna se nerozpakoval a z první poslal střelu do protipohybu gólmana Olomouce – 1:2. Ve 33. minutě byl vyloučen Sochorek. Hostům se početní výhoda příliš nepovedla. Hned po vypršení Sochorkova trestu se do přečíslení dva na jednoho dostal Smejkal se Žajglou. Prvně jmenovaný předložil Žajglovi přihrávku jako na zlatém podnose a forward Olomouce puk jen tečoval mezi Horčičkovy betony – 2:2.

Po dvou minutách hry třetí třetiny zabrnkal na nervy fanouškům Mory Žigárdy, když si nad svojí brankou pinkal s nahozeným kotoučem. Ve 46. minutě se opět Sochorek protlačil do zakončení, ale jeho koncovka byla bídná. Hned na to pálil neúspěšně Bouz. Za další tři minuty si jel odpykat trest za podražení Vlček a hosté přesilovku bleskurychle využili. Po 11 vteřinách od zaklapnutí dvířek trestné lavice a vhození buly se v nepřehledné situaci zorientoval nejrychleji Mikšovic a poslal Chomutov do vedení. Po chybě Olomouce v přechodu do útočného pásma se devět minut před koncem k puku málem dostal Šíp. Osamocený útočník na kotouč nedosáhl jen o pár centimentrů. Vzápětí mohl vyrovnat Vyrúbalík, svou ránou od modré rozezvučel pravou tyč svatyně hostů. Tři a půl minuty před závěrečnou sirénou vtiskl konečnou podobu výsledku Boušek. Ten si dvakrát objel branku a poté z úhlu zakončil pod ruku Žigárdyho.

Hostující trenér se nedostavil na tiskovou konferenci.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc):
Odehráli jsme další utkání s mužstvem ze špičky tabulky a myslím si, že bylo z těch vydařenějších. Bohužel nepřineslo body, což je rozhodující. V dnešním zápase jsme se porazili sami, protože za stavu 2:2 jsme udělali takové hrubé chyby, že to tak zkušené mužstvo, jako je Chomutov, musí využít a využilo jich a tím nás přehrálo. Měli jsme i trochu smůlu, Vyrúbalík nastřelil tyčku, ale Chomutov si vytvořil taky řadu šancí, které Žigárdy pochytal. Z mého pohledu to byl zkušený výkon, ale s individuálními chybami, které zápas rozhodly.