Za fotbalovou remízu si Severočeši odvážejí jeden bod

Napsal 05.10.2005 Miroslav Klimeš, David Nováček
C h o m u t o v - V rámci 11. kola zajížděl Chomutov na led nováčka z Prostějova. Utkání bylo chudé na branky, vždyť první z nich padla až ve 40. minutě, kdy Michal Vymazal dostal domácí do vedení - 1:0. Chomutov se tlačil do útoku, měl několik velkých příležitostí, ale vyrovnání se dočkal až necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou. Souhra obránců Noska a Szakala zajistila hostům alespoň jeden bod, druhý jmenovaný totiž při chomutovské power-play propálil prostějovského brankáře a bylo vyrovnáno. V prodloužení už branka nepadla a tak se diváci museli spokojit s fotbalovou remízou.
11. st 5.10.2005
PRO
1:1p(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Prostějov
Lakosil – Toms, Kameš, Sedlák, Kučera, Švrček, Doseděl, Grman – Piecha, Saluga, Luka – Vymazal, Sabela, Fojtík – Hradecký, F.Čech, Bordowski – M.Čech, Řípa, Petrák – Kolusz
Podolka – Révay, Černý, Poživil, Martínek, Szakal, Nosek, Kocek, Trefný – Boušek, Šíp, Polodna – Stavenský, Koláček, Malát – Buchal, Kostourek, Jan Šulc – Jíra, Mikšovic, Polanský

Do zápasu vstoupily oba týmy opatrně se zabezpečenou obranou, hrál se vyrovnaný hokej, ale většina akcí končila na obranách. První větší šance se zrodila až v 8. minutě, Sabela využil špatné rozehrávky hostů, puk nahrál Fojtíkovi, ale jeho střela skončila na výstroji chomutovského brankáře Podolky. Dále pokračovala hra bez větších šancí, Chomutov se do útoku příliš netlačil a soustředil se spíše na obranu. Ve 14. minutě dostali domácí poprvé šanci hrát přesilovou hru, ale ta se jim vůbec nepodařila a jediné, co v ní dokázali, bylo Lukovo nahození od modré, se kterým měl však Podolka velké problémy. Puk vyrazil vedle sebe do brankoviště, ale u osamoceného puku byl však první chomutovský hráč. Další větší šancí bylo znovu nahození před branku, puk se odrazil od bruslí některého z chomutovských obránců do protisměru pohybu Podolky, ten však reflexivním zákrokem vykopl. Na konci třetiny dostali hráči Chomutova možnost hrát přesilovou hru, v té si vypracovali několik šancí, největší měl Poledna sám před Lakosilem ale jeho střela mířila do masky prostějovského gólmana.

Na začátku druhé třetiny pokračovala přesilovka hostů, ti ji ale nevyužili. V čase 2:05 ve stejnou chvíli dva chomutovští hráči a to Ondřej Poživil a Martin Szakal u mantinelu nedovoleně atakovali dva prostějovské hráče a oba šli na trestnou lavici za vražení na hrazení. Prostějov tak hrál 2 minuty přesilovou hru 5 na 3. Domácí si v ní vytvořili několik šancí, nedokázali však chomutovské hráče pořádně zamknout v jejich obraném pásmu. Ve 29. minutě měli velkou šanci i hosté, když se Stavenský a T. Chyba dostali do přečíslení 2 na 1. První jmenovaný akci zakončoval, avšak Lakosil puk s potížemi pokryl. Poté měli obrovskou šanci domácí a to když M. Čech vysunul ve středním pásmu rychlého Luku, po jeho střele z mezikruží zazvonilo břevno Podolkovy branky. Další obrovskou šanci pro Luku vypracoval Piecha, zavezl puk do třetiny a z úhlu vystřelil na Podolku, ten puk vyrazil před branku. Luka měl před sebou prázdnou branku, bekhandovou střelu mu ale rybičkou zlikvidoval chomutovský brankář. Domácí se přece jen gólu dočkali a to v čase 39:14 po krásné akci si u mantinelu Hradecký vyměnil puk s F. Čechem, ten nahrál před branku najíždějícímu M. Vymazalovi, který přesnou střelou mezi lapačku a beton překonal chomutovského brankáře - 1:0.

Do třetí třetiny vlétli chomutovští hráči s cílem vyrovnat, ve 45. minutě se snažil Jíra s Polanským, ale nadvakrát Lakosila nepřekonali. Poté se zápas zbytečně vyhecoval, diváci mohli vidět spoustu dohrávaných osobních soubojů. V 54. minutě mohl zvýšit Hradecký, ale z úhlu branku přestřelil. V čase 56:49 se v brankovišti domácího brankáře strhla potyčka mezi Sedlákem a Mikšovičem. Při hře 4 na 4 hosté odvolali brankáře. Tento risk se hostům nakonec vyplatil a v čase 58:22 se jim podařilo po Szakalově střele od modré vyrovnat. Domácí se ještě snažili rozhodnout v normální hrací době, ale žádná z jejich střel se neujala.

Utkáni tedy dospělo do prodloužení. Hned v úvodu měli domácí několik šancí, všechny skončily na Podolkovi. Hrdinou utkání se mohl stát M. Vymazal, vyloženou šanci sám před brankářem neproměnil. Prostějov si ještě zahrál přesilovku, ale i ve třech chomutovští zavezli puk do obraného pásma Prostějova a tam ho udrželi až do konce zápasu.