Zápas na Slávii se nedohrál! Byla vykradena šatna Chomutova

Napsal 05.08.2010 Jakub Novák
Dnes se hráči Chomutova představili na extraligovém ledě pražské Slávie. Začátek tohoto zajímavého střetnutí měla lepší domácí Slávie, ale nedokázala se prosadit. Zhruba od poloviny třetiny hráči KLH dokázali srovnat nastolené tempo a hrál se vyrovnaný zápas. Týmy se tedy rozešly do kabin za nerozhodného stavu. Druhá třetina byla na branky mnohem bohatší, ale bohužel pro hosty se prosadili pouze Slávisté. Nejprve se v šestadvacáté minutě přesně trefil Tomáš Micka, poté se nejlépe před brankou prosadil Poledník a třetí zásah do chomutovské branky zaznamenal v devětatřicáté minutě Vladimír Růžička. Slávie si tedy dokázala vypracovat v této třetině slibné vedení a Chomutov se měl určitě o čem bavit. Při příchodu do šatny ale přišel šok. Zatím neznámý pachatel vykradl chomutovskou šatnu a tak po domluvě obou týmu bylo utkání předčasně ukončeno. Již brzy uvedeme bližší podobnosti.
přát. čt 5.8.2010
SLA
3:0(0:0, 3:0, 0:0)

První třetina začala velmi svižně, když se několik útoků valilo na obě dvě strany. Větší šance na úspěch měli v úvodu utkání slávisté, ale ani jednu nevyužili. Poté, co se tým trenéra Lišky uklidnil a méně fauloval, začala hra obou mužstev býti vyrovnaná a přesýpala z jedné strany na druhou. V polovině úvodní dvacetiminutovky, mohli jít do vedení hosté. Ovšem odražený kotouč od brusle hráče domácích, brankář bravurně vytěsnil a nedopustil vedení hostů. Následovala desetiminutovka, ve které ani divák moc hokeje neviděl. Až na několik vyloučených hráčů, především z řad hostů, se žádný tým k velké šanci nedostal. To platilo do konce třetiny, která skončila nerozhodně 0:0.

Druhá třetina byla z pohledu diváků lahodnější, a to především pro domácí. Přispěli k tomu i tři obdržené branky v síti Chomutova. Po úvodních minutách, kdy se týmy jen oťukávaly, se roztočil kolotoč šancí domácí Slávie. Miroslav Hanuljak, držel akcie hostů vysoko. Pouze do té doby, než jej překonal domácí Tomáš Micka. Juraj Štefanka nahrával od mantinelu a prvně jmenovaný prostřelil hostujícího brankáře. Od té doby se tlak Slávie neustále stupňoval. Následkem toho byla druhá branka v hostující svatyni. Po upadnutí hostujícího obránce, se naskytlo více prostoru pro domácí útočníky. Nejprve Jiří Vašíček vystřelil, a poté Michal Poletín zakončil dorážkou do odkryté brány. Stav zápasu 2:0. Třetí a poslední branku v zápase zaznamenal Vladimír Růžička junior, když se opět neshodli hostující obránci. Několik kliček, prudká střela a 3:0 pro sešívané. Asistenci si při gólu připsali Daniel Branda a Marek Tomica. Po druhé třetině se šlo do kabin za stavu 3:0, pro domácí Slávii.

Třetí třetina již nezačala, jelikož jak se později ukázalo, tak se během druhé třetiny stala nepříjemná věc hostujícímu Chomutovu. V době, kdy všichni hráči a realizační tým byl u ledu, byla vyloupena šatna hostí. Zloději rozbili sklo a zámek od dveří, aby se dostali ke svému lupu. Vše na místě okamžitě začala vyšetřovat policie České republiky. Předběžná škoda na majetku se vyčísluje, ale je pravděpodobné, že půjde do statisíců. Odcizeny byly např. doklady, řetízky, prsteny, kreditní karty a mnoho dalších cenností. Reakce od spolumajitele a trenéra HC Slavie Praha – Vladimíra Růžičky byla okamžitá: „Určitě na to zareagujeme a zlepšíme bezpečnostní opatření v Edenu. Tohle prostě nejde!". Následně bylo utkání ukončeno po domluvě obou celků s rozhodčím. Celkový stav: Slávia – Chomutov 3:0.