Atraktivní souboj s prvním týmem tabulky již v pátek! Do Chomutova zavítá brněnská Kometa

Napsal 12.10.2016 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Dvanácté kolo Tipsport extraligy přinese na ledě SD ARÉNY páteční střetnutí mezi Piráty a Kometou Brno. Atraktivní souboj mezi čtvrtým a prvním týmem tabulky, který zatím v každém zápase bodoval, započne v 17:30. Jak dopadne utkání dvou týmů, jež na sebe naposledy narazily v emotivním loňském předkole play-off?

Kometa před sezonou a v jejím začátku

Brněnský tým před začátkem nového ročníku značně investoval do posílení kádru. Obranu moravského celku vyztužila taková jména jako Ondřej Němec, Michal Gulaši či Jan Štencel. V útoku angažovala Kometa taktéž zkušené a ostřílené hráče. Z KHL tak do Brna zamířili Marek Kvapil, Martin Erat, Martin Zaťovič a Tomáš Vincour. Útočné formace doplnili i Marcel Haščák a Vlastimil Dostálek. V přípravných zápasech Brněnští vyhráli pět z jedenácti zápasů a mimo jiné porazili i bratislavský Slovan.

V novém ročníku Tipsport extraligy je Kometa spolu s Třincem jediným týmem, který zatím bodoval ve všech zápasech. Neuvěřitelnou bilanci započalo Brno již v prvním kole, když si ve Zlíně poradilo výsledkem 5:3 s místním PSG. Následně Kometa porazila ve dvou domácích zápasech Hradec Králové 3:1 a Boleslav 5:1. Následoval úspěšný výlet do Plzně s výhrou 6:3. Série výher se zasekla v zápase s Vítkovicemi. Ty porazily Brno v jeho domácím prostředí 1:0 po nájezdech. Další čtyři zápasy byly opět bez porážky. Vary si odnesly porážku 4:2, Litvínov byl rozdrcen výsledkem 7:1, Pardubice padly v prodloužení 4:3 a Sparta utržila prohru 6:2. V předposledním zápase došlo ke střetu s Oceláři a zápas dospěl do prodloužení, které vyhrál domácí Třinec 4:3. V posledním utkání rozdrtila Kometa mistra z Liberce 5:1.

HC Kometa Brno vs. HC Bílí Tygři Liberec

Brno se v zápase proti mistrovi nijak neostýchalo a hned v páté minutě šlo do vedení po prvním zásahu Zaťoviče. Do konce první třetiny se prosadil ještě Štencel a loňský mistr reagoval před začátkem druhé dvacetiminutovky změnou gólmana. Ani nový brankář Will ale nedokázal zastavit brněnskou gólovou jízdu. Na 3:0 zvýšil Nečas a poté přidal Zaťovič ještě dvě branky, čímž dokonal hattrick. Liberečtí pouze snížili na konečných 5:1 díky gólu Ordoše.

Sestava Komety proti Tygrům: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák, Dočekal – Vincour, Hruška, H. Zohorna – Novák.

BK Mladá Boleslav vs. Piráti Chomutov

K přímému souboji o třetí příčku zavítali Piráti do Mladé Boleslavi. Zde se v zápase plném zvratů nejprve ujali vedení domácí, a to až v šestadvacáté minutě po zásahu Trončinského. Chomutovští zaveleli k obratu, který se díky gólům Kašeho a Vondrky také povedl. Piráti ještě v polovině třetí části vedli 2:1, ale Látal srovnal skóre. Dvě minuty před koncem vrátil stejný hráč svému týmu vedení a do prázdné brány zpečetil skóre 4:2 Vampola.

Sestava Pirátů proti Boleslavi: Laco – Kudělka, Rutta, Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Dlapa, Buchtela – Vondrka, Huml, Račuk – Tomica, V. Růžička, Kaše – Poletín, Kämpf, Skokan – Koblasa, Šťovíček, Hřebejk.

Poslední vzájemné utkání Piráti vs. Kometa

Naposledy se oba týmy utkaly v přímém souboji o čtvrtfinálovou účast v loňském play-off. Čtvrtý duel předkola se odehrál na ledě brněnské DRFG arény. Piráti otevřeli gólový účet zápasu v sedmé minutě zásluhou Chrpy. Kometa reagovala o minutu později vyrovnáním Čermáka. Ke konci třetiny se prosadil chomutovský elitní střelec Červenka, nicméně v samotném závěru první části opět srovnal Dostálek. Ve druhé dvacetiminutovce poslal Květoň Chomutov opět do vedení. Kometa znovu srovnala a to na začátku třetí části, kdy skóroval Dočekal. Napínavé střetnutí předkola málem došlo do prodloužení, ale čtyři minuty před koncem základní části se opět trefil Červenka a poslal Piráty historicky poprvé do čtvrtfinále nejvyšší hokejové soutěže.

O zápase

Utkání čtvrtých Pirátů s první Kometou začne v pátek v tradičním čase 17:30. O divácky atraktivní zápas bude jistě zájem a navíc budou chomutovští hráči potřebovat silnou podporu svých fanoušků proti kvalitnímu soupeři. Ti, kteří by se na zápas nedostali osobně, mají možnost sledovat ho skrze stream na TV Tipsport. K dispozici je také tradiční textový přenos na stránkách onlajny.com.