Dalším extraligovým soupeřem bude loňský semifinalista, Piráti odjedou do Plzně

Napsala 08.08.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Plzeň nevstoupila do letní přípravy moc dobře, když prohrála nejprve s Jekatěrinburgem 2:6 a poté s chomutovským rivalem z Litvínova 2:3 po samostatných nájezdech. Zatím nejúspěšnějším střelcem je dvacetiletý odchovanec Škodovky Dominik Kubalík, jenž vstřelil dva góly a na jeden přihrál. Utkání sehrají soupeři v úterý 9. srpna od 17 hodin a 30 minut v plzeňské HM Aréně.

Plzeňská Škodovka v letní přípravě

K prvnímu přípravnému zápasu nastoupila Plzeň na domácím ledě proti Jekatěrinburgu, s kterým po nevydařeném prostředním dějství prohrála 2:6. Dvěma trefami se zapsal dvacetiletý Dominik Kubalík, jenž v minulé sezóně odehrál devět střetnutí v české reprezentaci. Za HC Avtomobilist se postupně prosadili Žuravljov, Torčenjuk, Timašov, dvakrát Mingalejev a Romanov.

Na druhou zkoušku letní přípravy odjela Škodovka do Litvínova, kde prohrála po samostatných nájezdech 2:3. Na úvodní branku litvínovského Jaroslava Šimečka odpověděli David Stach a Miroslav Indrák. Dvacetiletý odchovanec však vrátil domácí do hry, když v 50. minutě vstřelil i druhý gól Vervy. Klasické prodloužení se nehrálo, samostatné nájezdy rozhodl Jakub Černý. Mezi Plzeňskými uspěli David Stach a Dominik Kubalík.

Plzeň se utká po dvou zápasech s Piráty ještě s extraligovou Mladou Boleslaví a s druholigovým týmem z Klatov. Poté nastoupí ke čtyřem střetnutím Ligy mistrů. V rámci skupiny J se dvakrát potká se slovenskou Nitrou a norským týmem Stavanger Oilers, který v loňské sezóně získal pátý titul norského šampiona v řadě.

Sestava Plzně pro nadcházející sezónu

Brankáři: Matěj Machovský a Patrik Polívka.
Obránci: Peter Čerešňák, Jan Holý, Petr Kadlec, Lukáš Kaňák, David Kvasnička, Lukáš Pulpán, David Sklenička, Branislav Kubka, Michal Špaček a Michal Moravčík.
Útočníci: Ryan Hollweg, Miroslav Indrák, Nicholas Johnson, Petr Kodýtek, Jakub Koreis, Jaroslav Kracík, Ondřej Kratěna, Václav Kliš, Dominik Kubalík, Jakub Lev, Miroslav Preisinger, Roman Přikryl, Jan Schleiss, David Stach, Filip Suchý, Tomáš Svoboda, Milan Švarc a Colton Yellow Horn.

Kdo za koho – přišli, odešli

V letní přípravě přišla Plzeň kromě jiného o reprezentačního obránce Jakuba Jeřábka, kterého nahradí třiadvacetiletý rodák z Trenčína. Peter Čerešňák je pravidelným článkem slovenského reprezentačního týmu, přičemž na seniorské MS se podíval pouze v roce 2014. Z útočných řad Škodovku opustil Mario Bližňák, jehož místo zaujal David Stach. Odchovanec Kladna v předchozích dvou sezónách působil ve svém rodném městě, kde si za ročník 2015/16 vystřílel rekord první ligy v získaných kanadských bodech (91).

Novou pirátskou posilou, která přišla ze Škodovky, je Michal Poletín. Pětadvacetiletého útočníka nahradí v plzeňských řadách vlastní odchovanec Jakub Koreis. Z týmu Orli Znojmo, který hraje rakouskou nejvyšší ligu, posílí západočeské řady Colton Yellow Horn, jenž bude plnit povinnosti Erika Hrni.

Změny v kádru během letní přestávky

Příchody: David Stach (Rytíři Kladno), Jakub Koreis (HC Kometa Brno), Peter Čerešňák (HC Vítkovice Steel) a Colton Yellow Horn (Orli Znojmo).

Odchody: Tomáš Pitule (neznámo), Michal Poletín (Piráti Chomutov), Mário Bližňák (Bílí Tygři Liberec), Kristián Kudroč (HC Innsbruck), Jakub Jeřábek (Vitjaz Podolsk), Erik Hrňa (HC Oceláři Třinec), Lukáš Chalupa (Piráti Chomutov) a Ján Sýkora (HC Oceláři Třinec).

Vzájemné zápasy a ohlédnutí za minulou sezónou

Historicky nejvzdálenější utkání z minulé sezóny je dvanáctigólová přestřelka, kterou završili Piráti na domácím ledě velkolepým vítězstvím 7:5. Ve druhé čtvrtině Plzeň sérii vzájemných zápasů vyrovnala a vyhrála 3:0, což Chomutovští hned v dalším střetnutí na domácím ledě oplatili vítězstvím 4:3. Závěrečné utkání v Plzni ovládli opět domácí, když vyhráli 3:1.

Plzeň má stejně jako Piráti v zádech úspěšnou sezónu, která skončila Západočechům krok od finále. Poté, co si v rámci čtvrtfinále poradili s Olomoucí, narazili na pražskou Spartu, které podlehli v šesti zápasech. Střelcem play-off byl se třinácti body Ondřej Kratěna, jenž bude v Plzni pokračovat šestou sezónu.