Do Chomutova míří další soupeř. Zkrotí bílomodří Pantery z Havířova?

Napsal 02.12.2008 David Matula
C h o m u t o v - Po utkání na horkém ledě Vrchlabí se chomutovští hokejisté opět představí na svém stadiónu, aby změřili síly s aktuálně devátým celkem prvoligové tabulky. Panteři prožili raketový start do soutěže a vyzkoušeli si i pozici lídra. V posledních kolech se sice dostávají z nejhoršího ven, což například potvrdili na ledě vedoucí Komety, kterou řádně potrápili. Naopak svěřencům Martina Pešouta by mohlo pomoci vítězství z Krkonoš, jelikož i s torzem mužstva, které na led třetího celku cestovalo, bílomodří obstáli a vybojovali důležité dva body. Střetnutí s Havířovskou hokejovou společností odstartuje ve středu 3.12. opět v tradičních 17:30 na chomutovském ČEZ stadiónu. Duelem devětadvacátého kola provede i online přenos.
Skóre doma 22:41
Nejproduktivnější hráč Martin Piecha (6+12)
Nejproduktivnější obránce Jakub Evan (3+6)

Hlavnímu sudím bude Martin Fraňo

Jeden z profesionálních rozhodčí bude řídit středeční duel mezi Chomutovem a Pantery z Havířova. Martin Fraňo zavítá v letošní sezóně na sever Čech již potřetí. Na předchozí dvě střetnutí však příznivci domácích nevzpomínají zrovna nejlépe, neboť v obou duelech svěřenci Martina Pešouta prohráli. V prvním případě přišla porážka od Hanáků z Olomouce (3:4), podruhé řídil Martin Fraňo severočeské derby s Ústeckými Lvy (2:3). Věřme, že třetí prosincový den bude platit známe „do třetice všeho dobrého“.

Havířovské debakly na chomutovském ledě

Pouze jediný celek v novodobé historii chomutovského hokeje „vyfasoval“ na chomutovském ČEZ stadiónu deset branek hned dvakrát. Ano byli to hráči Havířova, kteří v sezóně 2004/05 odjížděli zpět přes celou republiku s přídělem 10:0. Podruhé cestovali havířovští s populární „desítkou“ v sezóně 1998/99, kdy utkání skončilo 10:3. Oba duely spojuje vyrovnané skóre v první třetině a následná kanonáda v druhé části. V prvním případě šly třetiny utkání 1:0, 5:0 a 4:0, v případě druhém potom skóre jednotlivých částí hry bylo následující 1:1, 6:1 a 3:1.

Loňská přestřelka

Mnozí příznivci chomutovského hokeje mají jistě ještě v živé paměti loňské střetnutí, ve kterém rozhodně nebyla nouze o gólové příležitosti a i o góly samotné. Hrůzostrašný vstup do první třetiny dokumentovaly tři branky hostů a vedení Panterů 1:3. Ve druhé třetině však spustili bílomodří neuvěřitelnou kanonádu a Novotný v hostující brance se doslova překonával. Ještě po dvou třetinách žhavili hosté naději na nějaký bodový zisk, ten se však rozplynul ve třetí části, kdy Chomutovští dalšími třemi trefami rozhodli o konečném vítězství 7:5. Poměr střel se první prosincový den zastavil na čísle 57:18.

Divácká kulisa při zápasech s Pantery

Zápasy s několik stovek vzdáleným soupeřem zhlédlo v ochozech ČEZ stadiónu v součtu 25690 diváků, což znamená průměrnou návštěvu 2141 diváků. Vůbec největší návštěvu proti soupeři z Havířova evidujeme ze sezóny 1998/99, kdy již jednou zmíněné vítězství 10:3 vidělo 3500 diváků. Nejméně diváků potom vidělo duel čtyřicátého šestého kola ročníku 2005/06, kdy Panteři slavili poprvé a prozatím naposled vítězství na chomutovském ledě. Zápas tehdy sledovalo 1380 návštěvníků.

První letošní vzájemný duel

Poprvé v rozehraném ročníku se v konečném součtu radovali svěřenci Martina Pešouta, kteří na druhém konci naší vlasti uspěli v poměru 5:2. Uklidnění na chomutovské hokejky přinesla hned úvodní branka, o kterou se již v sedmnácté vteřině utkání postaral Míka. Do přestávky ještě zvýšil Domin. Panteři ve druhé části skóre nejprve srovnali, avšak o chvíli později se opět dvakrát trefili Krušnohorci a když v poslední minutě hry se podruhé v utkání prosadil Jaroslav Hašek, zvítězili Chomutovští o tři branky.

Před zápasem

Před utkáním s Havířovem se domácím uzdravili dva hráči, kteří v minulém duelu v bílomodrém dresu chyběli. Do první formace se vrací útočník Zdeněk Skořepa, kterého zužovaly bolesti zad i obránce Marko Toivonen, jehož trápilo nachlazení. Stále ovšem nebude k dispozici kapitán Miroslav Hlinka a další střední útočníci Charousek s Dominem. Toho trápí nevolnosti z následků otřesu mozku, který si přivodil minulý týden. Z obránců jsou mimo hru Pulpán a Ťupa. Druhý jmenovaný však již naplno trénuje a brzy by se již mohl zařadit do základní sestavy.

Absenci několika útočníků vyřešil Chomutov povoláním domácího odchovance Jaroslava Buchala, který momentálně hájí barvy druholigového Klášterce nad Ohří. Ten by se měl představit domácímu publiku pouze ve středečním duelu, v sobotu by pak měl znovu oblékat klášterecký dres. Naopak bílomodrý dres již nebude oblékat Jan Stehlík, který již v úterý trénoval v Kadani.