Rozhovory

Evakuace? „Nikam jsme neprchali,“ shodla se kabina

Napsala 16.3.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odehráli ve středu 15. března první čtvrtfinále Generali play-off Tipsport extraligy ve třinecké WERK ARÉNĚ, která měla být krátce po skončení zápasu evakuována kvůli hrozící bombě. Jak moc se „náhlý úprk“ hráčů dotkl nebo vyprávěni Dávida Skokana si může přečíst níže.

Chomutovští první utkání zvládli na výbornou, když Michal Vondrka s jmenovcem Poletínem zajistili vedení a Ján Laco vychytal první extraligové čisté konto v play-off. Oficiální konec utkání byl v 19 hodin a 31 minut. Přibližně půl hodiny po zápase byl ohlášen poplach, který byl nutno podotknout planý. „Já už jsem byl v tu dobu venku, takže mě to nijak nezastihlo. Kluci něco říkali, ale žádné podrobnosti nevím,“ řekl Jakub Sklenář o kuriózní situaci.

K planému poplachu došlo kvůli okolnostem ve VIP prostorech WERK ARÉNY, kde někdo z hostů omylem rozbil poplašné zařízení. „Zastihlo mě to v kabině, ale už jsem byl převlečený. Nikdo nikam nepospíchal, takže jsme se v pohodě všichni oblékli a jeli na hotel. Během toho nás upozornili, že to byl planý poplach,“ popsal Dávid Skokan.

Realizační tým zůstává po utkání v kabině o trochu déle. „Já vůbec nic nevím, žádný úprk nebyl,“ řekl trochu překvapeně Roman Lauko, jenž už řadu let dělá vedoucího mužstva.

Dávid Skokan odehrál celkem čtyři sezóny za Slovan Bratislava, ze kterého také přišel do Chomutova. „Stalo se mi to i ve Slovanu, že poplašné zařízení hlásilo, abychom odešli, ale všechno bylo v klidu stejně jako teď,“ vyprávěl Dávid Skokan o poplachu, který zažil v minulosti.