Ohlasy po utkání

Lukáš Zika: Mohli jsme vyhrát 6:2 a byl by klid

Napsal 06.12.2003 Martin Bocian
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté prohrávali v polovině utkání již 0:2. Pak ale díky slepeným brankám Lukáše Ziky a Petra Jíry získali bod za remízu 2:2. Jeden jediný bod dal Chomutovu jistotu, že do nadstavbové části půjde z prvního místa. Druhá Jihlava totiž podlehla v Olomouci 4:2 a na vedoucí příčku ztrácí sedm bodů. Po celý zápas si domácí vytvářeli více šancí, ale dnes neměli střelecké štěstí. „Mohli jsme vyhrát 6:2 a byl by klid, říká střelec jedné z branek Lukáš Zika.
Chomutov sice nezačal špatně, ale po celý zápas byla kamenem úrazu koncovka. Naopak hosté vytěžili z minima maximum. Již v sedmé minutě se prosadil Topol a v polovině zápasu zvýšil Žiška na 0:2. „Začali jsme špatně, prohrávali jsme 0:2, naštěstí jsme vyrovnali, ale nebylo to ono. V posledních zápasech jsme docela v krizi,“ ohlédl se Petr Jíra za nepovedenými zápasy v Olomouci a Jihlavě. Třebíčští se ale z vedení dlouho neradovali. Nejprve Lukáš Zika snížil a zanedlouho po něm vyrovnal právě Petr Jíra. Na nerozhodném výsledku už nic nezměnilo ani prodloužení.

Vraťme se znovu zpět do poloviny utkání a připomeňme si obě branky domácích z pohledu jejich střelců. „Radek Šíp mi to perfektně nahrál, mě se střela docela povedla a spadlo to tam,“ takto popsal svoji branku Lukáš Zika, který v posledních zápasech opět chytá střeleckou formu. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. „Nastřelil to Pavel Maleček, já jsem do toho dal hokejku a trošku to tečoval. Naštěstí puk spadl kousíček za brankovou čáru,“, řekl skromně Petr Jíra, jenž si zároveň upevnil první místo v kanadském bodování klubu.

V domácí brance se poprvé představil Michal Podolka. Šestadvacetiletý brankář zapůjčený na střídavý start z druholigového Baníku Most nahradil v dnešním zápase zraněného Petra Tučka. A ukázal se ve velice dobrém světle. „Dneska Michal chytal dobře, chytil tři nebo čtyři nájezdy, takže je to v pohodě,“ vysekl Podolkovi poklonu Zika. Brankář chytající v obráceném gardu měl spousty práce především v prodloužení, kdy třikrát čelil samostatnému úniku třebíčských hráčů. „Soupeř číhal na brejky, to byla jeho taktika. Když dostal puk, tak jel sám na bránu, ale bohudík nedal, protože jsme měli dobrýho gólmana,“ zdůraznil na závěr Zika.