Piráti nezahálí ani na státní svátek, vyráží na led dvanácté Škody Plzeň

Napsal 27.10.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Chomutovští cestují v rámci 16. kola Tipsport extraligy na led Plzně, jež je zatím ve spodních patrech tabulky, avšak po změně trenérů přišlo výsledkové zlepšení. Střetnutí začíná v Home Monitoring Aréně v pátek 28. října 2016 v 16 hodin a 30 minut.

Škoda v novém ročníku extraligy

Plzni se vstup do nového extraligového ročníku příliš nevydařil. Z úvodních pěti kol dokázala vyhrát pouze na zlínském ledě. Ve zbývajících zápasech první čtvrtiny základní části získali Západočeši pět bodů za výhry s Hradcem Králové po prodloužení a v Karlových Varech po nájezdech. Zbývající bod přidali za remízu po šedesáti minutách s Olomoucí.

V polovině října došlo k odvolání trenéra Michala Straky. Stalo se tak po debaklu se Spartou. Na lavičku Západočechů nastoupili Martin Straka a Tomáš Vlasák. Dvojice bývalých skvělých útočníků přinesla do kabiny nový vítr, avšak v prvních dvou kolech to ještě nebylo tak úplně znát. Zlepšení přišlo až v neděli, kdy Plzeň vyhrála na ledě třineckých Ocelářů. V úterní předehrávce porazila družina vedená novými kouči i podruhé v ročníku královéhradecký Mountfield.

Novými akvizicemi plzeňského souboru se v poslední době stali brankář Alexandr Hylák, obránci Peter Frühauf, Tomáš Slovák a David Němeček. Útočník Tomáš Vondráček přišel na měsíční hostování z Komety Brno.

Plzeňští v úterní předehrávce porazili Hradec Králové

Škodovka hostila v úterní předehrávce 34. kola královéhradecký Mountfield. První třetina branku nenabídla. Skóre se měnilo až v minutě dvaadvacáté, kdy Vondráček překonal Rybára. Ještě do druhé pauzy srovnal zkušený Bednář. O osudu zápasu rozhodl přelom osmačtyřicáté a devětačtyřicáté minuty, kdy mířili do černého Hrnka s Kratěnou.

Sestava Škody proti Hradci: Sochůrek – Kvasnička, Čerešňák, Pulpán, D. Sklenička, Němeček, Moravčík, Slovák – D. Kubalík, Kracík, Kratěna – Johnson, Lev, Vondráček – T. Svoboda, Kodýtek, Indrák – Vracovský, Koreis, Hrnka.

Piráti vynulovali vítkovické hokejisty

Piráti se dostali v nedělním duelu do vedení již v osmé minutě zásluhou Poletína. Ve čtrnácté minutě zvýšil domácí vedení Kämpf. Třetí branku přidal na konci druhé periody Huml, jenž využil i třetí nabídnutou početní výhodu. Definitivní tečku za patnáctým kolem Tipsport extraligy udělal v 50. minutě Skokan. Chomutovští tak přehráli Vítkovice 4:0 a poprvé v sezóně udrželi čisté konto.

Piráti v zápase s Vítkovicemi: Laco – Skinner, Rutta, Dlapa, Flemming, Mrázek, Valach – Vondrka, Huml, Skokan – Tomica, Růžička, Kaše – Sklenář, Kämpf, Koblasa – Poletín, Račuk, Hřebejk.

Poslední vzájemný zápas

Oba týmy se poprvé utkaly ve třetím kole. Utkání započali lépe Západočeši, kteří po první periodě vedli 1:2. Vstup do druhé části naopak vyšel skvěle Pirátům, kteří díky třem brankám v rozmezí tří minut kompletně otočili vývoj střetnutí. Po dvou třetinách vedl Chomutov 5:3, neboť v závěrečné pětiminutovce druhé třetiny skórovali Huml se Lvem. Plzeňští se na začátku posledního dějství dotáhli na jednobrankový rozdíl, ale Piráti obrat nedopustili. Na konečných 6:4 upravil Kämpf.

Piráti: Laco – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Račuk, Huml, Vondrka – Skokan, Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Kaše, Šťovíček.

Plzeň: Machovský (41. Polívka) – Čerešňák, Pulpán, Moravčík, Sklenička, Kubka, Kvasnička, Špaček – Indrák, Kracík, Kubalík – Kratěna, Stach, Svoboda – Lev, Hrnka, Johnson – Suchý, Koreis, Schleiss.