Piráti se střetnou s pardubickým Dynamem, okusí atmosféru nejnavštěvovanějšího stadionu v extralize

Napsala 31.10.2015 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti po těsné porážce v Mladá Boleslavi odjedou v rámci šestnáctého kola Tipsport extraligy do Pardubic, kde se střetnou s Dynamem, jež v předchozím kole prohrálo v Plzni 4:2. Vladimír Růžička starší bude na lavičce extraligového týmu v devíti stém druhém střetnutí, jeho reprezentační svěřenec ze zlatého mistrovství světa 2010 Petr Čáslava odehraje proti Pirátům pětisté utkání v nejvyšší tuzemské soutěži.

Soupeři půjdou do zápasu s porážkou v zádech

Piráti v Mladé Boleslavi podlehli těsným rozdílem... Ve dvanácté minutě se individuálně prosadil Tomáš Hyka, ujel po pravém křídle pirátské obraně a skvělým bekhendovým blafákem překonal Jana Strmeně. Druhou třetinu měli hosté velmi dobrý tlak, ale potvrdilo se pravidlo nedáš, dostaneš. Tomáš Klimenta využil skulinky ve hře Chomutovských, ujel do brejku a přesnou střelou pod víko se nemýlil. Jedinou odpověď našel v přesilové hře Roman Chlouba a z dorážky snížil na 2:1. Ve třetí třetině žádný gól nepadl a Pirátům v závěru nepomohla ani hra s Janem Strmeněm na střídačce.

Dynamo obdrželo čtyři branky od Plzně... Zahajovací minuta utkání zasadila Dynamu první ránu. Dominik Kubalík našel zpoza brány Miroslava Indráka, který kličkou do bekhendu vyzrál na Brandona Maxwella. Duhou trefu přidal od modré Miroslav Preisinger a zvýšil na 2:0. Kontaktní gól vstřelil v sedmatřicáté minutě Jan Starý. O čtyři minuty později vrátil Plzni dvoubrankové vedení Mário Bližňák, jenž z mezikruží nedal pardubickému gólmanovi šanci. Klid škodováckým lajnám přinesl Nicholas Johnson, který si našel dlouhý pas z vlastní obranné třetiny, kličkou se zbavil posledního pardubického hráče a tvrdou ránou překonal amerického brankáře ve službách Pardubic počtvrté. David Tomášek v padesáté deváté minutě vsítil svůj první extraligový gól a uzavřel skóre na konečných 4:2 z pohledu Plzně.

Pětistovkový Petr Čáslava

Šestatřicetiletý zadák odehraje proti Pirátům své pětisté utkání v české nejvyšší soutěži. Do extraligy zasáhl poprvé 18. ledna 1998, kdy Pardubice prohrály na ledě Třince 2:5. Další sezónu, kdy nastupoval ještě na MS hráčů do dvaceti let, odehrál v dresu Dynama dvacet utkání a připsal si první bod do extraligových statistik. Během 499 utkání vstřelil dvaatřicet gólů, přidal devadesát asistencí a získal 521 trestných minut. Největším úspěchem v dresu Pardubic je zisk českého titulu na jaře 2005. Ve zlaté sezóně odehrál reprezentační obránce sedmačtyřicet zápasů, kdy čtyřikrát skóroval a třináctkrát přihrál.
V roce 2010 pomohl českému reprezentačnímu týmu k zisku titulu mistrů světa. Na německých ledech odehrál devět střetnutí. O rok později přidal do sbírky úspěchů bronzovou medaili z mistrovství světa na Slovensku. Na MS v Rusku 2012 vsítil dva góly, na tři přihrál a pomohl opět k bronzovým medailím.
Ondřej Pavelec a Petr Čáslava v dresu reprezentace na MS 2013
Michal Růžička; hokej.idnes.cz

Vzájemné utkání ze třetího kola Tipsport extraligy

Piráti o druhém tříbodovém zisku v sezóně rozhodli až v samém závěru utkání. První branku zápasu vstřelil ve čtrnácté minutě Vladimír Růžička mladší a poslal domácí do těsného vedení. V polovině střetnutí vyrovnal slovenský útočník ve službách Pardubic. Pětadvacetiletý Radoslav Tybor obkroužil klec a zasunul kotouč za Miroslava Kopřivu.

Do třetí třetiny šly oba celky za nerozhodného stavu, který vydržel až do devětapadesáté minuty. Střetnutí už už mířilo k prodloužení, ale Michal Vondrka strhl zápas na stranu domácích. Chomutovský kapitán najel mezi kruhy a poslal kotouč pod horní tyčku Maxwellovy klece. Pardubice odpověděly odvoláním brankáře, které se jim nevyplatilo. Druhou branku v zápase přidal třiatřicetiletý reprezentant a upravil skóre na konečných 3:1.