Piráti vyrážejí na Štěpána do Prahy. Porazí Spartu po vysoké přestřelce i venku?

Napsala 25.12.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odjedou ke 32. kolu Tipsport extraligy do pražské O2 arény, kde se střetnou se Spartou poprvé na jejím ledě. Na domácí půdě Chomutovští vyhráli dvakrát v prodloužení po vysokých přestřelkách, když padlo sedm a jedenáct gólů. Utkání pátého se sedmým začne na druhý svátek vánoční v 17 hodin.

Pražané po více než polovině soutěže

Sparta během první poloviny ligy předváděla vyrovnané výkony, které ji zaručovaly po první čtvrtině šesté místo s jednadvaceti body a ztrátou na čtvrté Piráty pouhý bod a po odehrání celé poloviny soutěže místo páté. Pražané vyhráli celkem čtrnáct utkání, pouze jednou za dva body, sedmkrát odešli bodově naprázdno a čtyřikrát vyválčili bod.

Ve 27. kole sparťané podlehli Vítkovicím v prodloužení 3:4, poté si připsali šest bodů za výhru v Pardubicích a v Liberci, kde v repríze finále vyhráli 3:1. Na ledě Ocelářů prohráli těsným rozdílem, což se potom Pražanům podařilo vylepšit v Olomouci, kde vyhráli vysoko 5:1.

Champions Hockey League: Sparta po úspěšných bojích v osmifinále s HV71 a čtvrtfinále s SC Bern bude hrát v lednu s Växjö Lakers o finále Ligy mistrů, domácí duel je naplánován na 17. ledna 2017.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY SE SPARTOU:
David Kämpf 2+2, Vladimír Růžička 1+2, Michal Poletín 2+0, Tomáš Král 0+1

Sparta = vysoká přestřelka...

Piráti přivítali pod Krušnými horami Spartu v šestém kole. Duel otevřel v první minutě Jan Piskáček, na kterého zareagovali Juraj Valach střelou od modré a Michal Poletín v nabídnuté přesilovce – 2:1. Ještě do první sirény přidaly oba celky po jednom gólu – vyrovnal Petr Vrána a vedení zpět uzmul druhou brankou v zápase Michal Poletín. Krátce po polovině zápasu opět srovnal Lukáš Pech. Jelikož v posledním dějství branka nepadla, došlo střetnutí do prodloužení, které rozhodl Marek Tomica – 4:3pp.

I druhý vzájemný zápas se odehrál v SD ARÉNĚ, v devatenáctém kole padlo v základní hrací době deset branek. První gól vstřelila opět Sparta, prosadil se Michal Čajkovský, na kterého odpověděl David Kämpf. Vedení zpět zajistil hostům Petr Vrána. Během patnácté minuty nejprve vyrovnal Brett Flemming a poté vstřelil vedoucí branku Andrej Kudrna – 2:3. Do konce první třetiny se ještě prosadili Vladimír Růžička a Ivan Huml, takže Piráty v první přestávce hřál jednobrankový náskok.

V jednadvacáté minutě vyrovnal Petr Vrána. V závěrečné třetině oba týmy přidaly po jednom gólu, přesný zásah zaznamenali Dávid Skokan a Lukáš Pech. Druhý bod v prodloužení zajistil druhou brankou v zápase David Kämpf – 6:5pp.

Piráti Chomutov vs. Bílí Tygři Liberec – 0:3

Piráti do utkání jednatřicátého kola vstoupili lépe, jelikož v první třetině přestříleli Liberec 11:4. Ve druhé třetině nejprve Radim Šimek využil přesilovku po devatenácti vteřinách a poté přetavil v gól přečíslení tři na jednoho, když zvyšoval už na 2:0. Do konce třetiny mohli snížit Dávid Skokan nebo David Kämpf, ani jeden však na bezchybného Romana Willa nevyzrál.

I ve třetí třetině si Piráti vytvořili nějaké šance, které ale vždycky skončily u libereckého brankáře, který nakonec vychytal podruhé ve vzájemném zápase čisté konto. V čase 58:00 upravil na konečných 3:0 Milan Bartovič.
Sestava Pirátů: Král – Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, Mrázek, L. Chalupa – Vondrka, Huml, Tomica – Kämpf, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Raška, Poletín – Skokan, Šťovíček, Slavíček.

HC Olomouc vs. HC Sparta Praha – 1:5

V „plecháréně“ otevřeli skóre sparťané ve 13. minutě, kdy se prosadil Miroslav Forman z těsné blízkosti. Hned na začátku druhého dějství se postupně trefili Lukáš Klimek a Jaroslav Hlinka, kteří zvýšili už na rozdíl tří branek. Ještě do druhé sirény skórovali Juraj Mikúš a Andrej Kudrna, takže se šlo v Olomouci do posledního dějství za stavu 0:5.

Téměř v polovině třetí třetiny upravil na konečných 1:5 Marek Laš, jenž využil přesilovku a ukradl Pöpperlemu čisté konto.
Sestava Sparty: Pöpperle – Piskáček, Mikuš, Eminger, Švrček, Gernát, Nedomlel, Barinka – Klimek, P. Vrána, J. Hlinka – Kudrna, Cingel, Uher – Forman, Pech, Kumstát – Netík, Ihnačák, Černoch.