Po týdnu chomutovští hokejisté opět narazí na Vrchlabí, tentokrát se bude hrát v Krkonoších

Napsal 14.02.2023 Michal Novotný
V probíhající sezóně jsou Piráti proti Vrchlabí zatím stoprocentní. Naposledy na domácím ledě po vydařené druhé třetině zdolali hráče Stadionu v poměru 5:3. Ve středu 15. února v 18:00 startuje na vrchlabském zimním stadionu poslední vzájemný duel v nadstavbové části. Kdo nebude moci fandit přímo v Krkonoších, bude mít možnost využít tradiční stream.

PLACENÝ STREAM ZE ZÁPASU HC STADION VRCHLABÍ – PIRÁTI CHOMUTOV

Piráti potřetí za sebou padli s Táborem

Svěřenci Kamila Koláčka s Petrem Martínkem opět v souboji s týmem z jihu Čech neprohráli po základní hrací době. Nicméně již třikrát v řadě se jim nepovedlo urvat bonusový bod za vítězství. Ten i tentokrát uzmuli kohouti z Tábora, kterým vyšly lépe samostatné nájezdy a ve vyrovnaném zápase porušili tradici vítězství domácího týmu v této sezóně.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC TÁBOR 2:3sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Veselý (Zajíček), 55. Hübl (Matai, Lukeš) - 9. Dančišin (Severa, Hajič), 41. Milfait (Hubata), rozh. náj. Dančišin.
Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 29:25.

Sestava Pirátů: Běhula – Seemann, Matai, Petrásek, Havel, Váchal, M. Žižka – Chrpa, Hübl, Lukeš – Kostourek, Koblížek, Chlouba – Zajíček, Mála, Veselý – Vrhel, J. Ekrt, T. Svoboda.

Vrchlabí v nadstavbě posedmé prohrálo, tentokrát s lídrem

Hráčům Stadionu se v nadstavbě příliš nedaří, když z devíti zápasů zvítězili jen dvakrát. Naposledy podlehli v domácím prostředí po samostatných nájezdech vedoucím Letňanům. Letci měli celý zápas střeleckou převahu, nicméně po šedesáti minutách svítilo na ukazateli skóre 2:2. V prodloužení byli šťastnější Letci, kteří rozhodli hned po dvaceti vteřinách brankou Vojtěcha Kropáčka.

HC STADION VRCHLABÍ – HC LETCI LETŇANY 2:3p (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Tatar (Bláha, Duran), 31. Kozák (Tatar) – 11. Uhlík (Hrala), 55. Kellerstein (Kastner), 61. Kropáček.
Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0.

Sestava Vrchlabí: Vacek – Duran, Pelda, P. Fiala, Hladík, Oliva, Kaštánek, Boukal, Horáček – T. Šlaicher, Chalupa, Krsek, Kozák, Urban, Chrtek, Kříž, Moník, Bláha, Idžan, R. Šlaicher, Tatar.

VrchlabíChomutov
6. místo (64 bodů)pozice3. místo (85 bodů)
153:125skóre194:114
20-0-4-15bilance25-3-4-7
David Chalupa 47 (20+27)nejproduktivnější hráčViktor Hübl 59 (23+36)
David Chalupa 20 gólůnejlepší střelecJakub Chrpa 30 gólů

V aktuální sezóně připadly všechny body Pirátům, naposledy před týdnem

Chomutovští mají s Vrchlabím stoprocentní bilanci při celkovém skóre 14:6. V minulém zápase doma zvítězili 5:3, když zvládli výborně především druhou třetinu, ve které nastříleli čtyři branky. Po první části vedl Stadion 1:0, následně Piráti zápas otočili a po druhé části drželi vedení 4:2. V poslední dvacetiminutovce nejprve domácí zvýšili na rozdíl tří branek a Vrchlabí již jen zkorigovalo na konečných 5:3 pro Chomutov.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC STADION VRCHLABÍ 5:3 (0:1, 4:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 23. Koblížek (Vrhel, Zajíček), 33. Chrpa (Hübl, Matai), 37. Chlouba (Němec, Havel), 40. Chlouba (Mála), 43. Matai (Chrpa, Seemann) – 9. Urban (Oliva, Chrtek), 36. Urban (Tatar, Krsek), 51. Moník (Oliva, Urban).
Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Střely na branku: 42:25.

Sestava Pirátů: Hanuljak – Matai, Seemann, Havel, Němec, M. Žižka, Váchal, Petrásek – Lukeš, Hübl, Chrpa – Kostourek, Chlouba, Mála – Koblížek, Vrhel, Zajíček – Mežnar, Veselý, Ekrt – T. Svoboda.

Sestava Vrchlabí: Vacek – Fiala, Kaštánek, Pelda, Boukal, Bendík, Oliva, Hladík, Horáček – Krsek, Chrtek, Kozák, T. Šlaicher, Tatar, Duran, Urban, Chalupa, Kříž, Moník, Idžan, R. Šlaicher.

Jak si stojí Piráti v osobních statistikách?

Brankářské statistiky v pirátském dresu stále vede Adam Horák, který disponuje průměrem 2,57 inkasovaných branek na zápas a procentuální úspěšnost zákroků má téměř 90 %. Nejproduktivnějším obráncem týmu je stále Jakub Matai se čtyřiatřiceti kanadskými body za čtrnáct vstřelených gólů a dvacet přesných nahrávek. Pozici nejproduktivnějšího útočníka i nadále drží kapitán Viktor Hübl, který nasbíral devětapadesát bodů za třiadvacet gólů a šestatřicet přesných přihrávek. Na druhém místě mezi střelci celé soutěže je Jakub Chrpa se třiceti přesnými zásahy.