První liga pokračuje nadstavbou. V pondělí se potřetí utkáme se Znojmem

Napsal 25.12.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Pondělním zápasem proti Znojmu startuje čtrnáctikolová nadstavba. Znojmo do elitní osmičky zajišťující minimálně předkolo play off proklouzlo až v posledním kole. Naopak Chomutov jde do dalších bojů z pozice lídra. Na to, kdo vybojuje výhru ve třetím letošním vzájemném souboji, se můžete přijít mrknout v pondělí v tradičních 17:30 na chomutovský stadion.
Skóre 79:83
Nejproduktivnější hráč Radek Haman (8+10)

Chomutov - Znojmo 6:4

Se znojemskými Orli jsme měli letos tu čest už dvakrát a dvakrát jsme jim přistřihli křídla. První zápas Chomutov odehrál na domácím ledě a po devíti minutách hry vedl už 2:0. Znojmu se ve 21. minutě podařilo vyrovnat na 2:2. Chomutovští hráči pak ale odskočili na 4:2 a i když se Znojmo dvakrát dotáhlo na rozdíl jediné branky, Chomutov nakonec vyhrál 6:4.

Stejně bohatý na branky byl i druhý zápas, který se odehrál na jihu Moravy. Hotovo už bylo de facto po první třetině, kterou Chomutov vyhrál 4:2. Znojmu se totiž nepovedlo přiblížit na dostřel jediné branky a Chomutov naopak v zápase využil tři ze čtyř nabídnutých přesilových her. PO závěrečném hvizdu svítil na časomíře stav 7:4 pro Chomutov.

V obou zápasech tak padlo úctyhodných jednadvacet branek. Body do statistik si na straně Chomutova připsalo celkem 16 hráčů. Nejúspěšnější z nich byli Radek Duda (3+1) a Filip Seman (3+0). Na straně Znojma to nejlépe střílelo Radku Hamanovi (1+2) a Jakubu Orsavovi (2+0).

Znojmo v závěru nadstavby

Na Znojmo snad neplatí ani příměr „za minutu dvanáct“. Ke stoprocentní jistotě postupu do elitní osmičky potřebovali Orli totiž vyhrát za tři body v domácím zápase proti Berounu. Nicméně ještě v čase 59:36 na kostce svítil stav 0:0. Pak vzal ale postupové otěže do svých rukou Staněk a třiadvacet sekund před koncem vstřelil jedinou branku zápasu, která Znojmu zajistila postup.

Znojmo v závěru základní části mocně finišovalo. Před zápasem s Berounem v prodlužení porazilo Havlíčkův Brod a předtím dvakrát bodovalo naplno – s Třebíčí a Vrchlabím. Poslední prohru si Orli připsali 11. prosince, když nestačili na Kadaň a prohráli na jejím ledě 0:5.

Podstatnou měrou a hlavně svými body přispěl k postupu obránce Tomáš Kolafa (0+5 v posl. 5 zápasech). Tři body získal ještě Jiří Beroun.

Znojmo dlouhodobě

Po třiceti odehraných kolech tedy Znojmu s pětačtyřiceti body na kontě patří poslední postupová, tedy osmá pozice v prvoligové tabulce. Co se týká počtu vstřelených a obdržených branek patří k prvoligovému průměru.

Znojmo v závěru dlouhodobé části částečně doplatilo i na to, že nevozilo body z venkovních kluzišť. Z 15 zápasů, které odehrálo venku, dokázalo v základní hrací době vyhrát jen dva. Navíc venku ani naplno nezúročilo svou ofenzívní sílu, v podobě nejproduktivnějšího hráče celku – Radka Hamana.

Ten ale v pondělí na chomutovský led nepřijede. Spolu s Karlem Pláškem zamířil na hostování do extraligové Plzně. Velká míra ofenzívní zodpovědnosti tak padla na druhého muže kanadského bodování Znojma a zároveň nejlepšího střelce týmu Vladimíra Říhu (10+7).

Stručně z Chomutova

Na rozdíl od Znojma se chomutovští fanoušci nemuseli bát o to, že by jejich tým v první osmičce chyběl. Chomutov hrál v posledních zápasech „jen“ o co nejlepší pozici. První místo nakonec uhájil. Výrazně k tomu pomohl svými šesti kanadskými body v posledních pěti zápasech Milan Kraft, po čtyřech bodech si na své konto připsali Jíra, Kůs, Skořepa a Kántor.