Rozjetí Piráti jedou do Mostu. Vyzraje Chomutov poprvé na svého soupeře?

Napsal 28.11.2014 Marcel Holl
C h o m u t o v - Chomutovští Piráti jedou v sobotu na led nedalekého Mostu. Bude se tedy jednat o další krušnohorské derby. Chomutov má zatím s Mostem pasivní bilanci, neboť svěřenci trenéra Kopřivy podlehli farmě Litvínova v obou předešlých případech, neboť Mostečtí zvládli lépe samostatné nájezdy. Utkání 29. kola první hokejové ligy startuje na mosteckém zimním stadionu v sobotu 29. listopadu v 17 hodin a 30 minut.

HC Most

Vojtěch Kubinčák
Vojtěch Kubinčák ještě na jaře oblékal dres Pirátů.

Most měl povedený start do soutěže, avšak nyní se zdá být vše v podobných vodách jako v předcházejících ročnících. Aktuálně farma Litvínova okupuje dvanáctou příčku se ziskem 30 bodů. Svěřenci trenéra Baďoučka mají za sebou sérii čtyř venkovních duelů. Z nich dokázal Most vybojovat pouze tři body za výhru s posledním Havlíčkovým Brodem. Jinak prohrál zápasy v Šumperku (6:1), na Kladně (9:3) a v Kadani (6:0). Na desátou pozici tak Mostečtí ztrácejí již devět bodů.

Vládcem produktivity mosteckých hokejistů je zkušený útočník Vojtěch Kubinčák. Ještě na jaře hráč Chomutova má na svém kontě 23 bodů za 11 branek a 12 nahrávek. Vládne tedy zároveň i tabulkám střelců a nahrávačů mosteckého souboru. Obráncům vládne další zkušený hokejista - Kamil Charousek. Bratr kadaňského Jiřího nasbíral zatím osm kanadských bodů (2+6). Jasnou jedničkou je Lukáš Horák, který plní roli dvojky v Litvínově. Jeho procentuální úspěšnost zákroků je na čísle 92,10%. Průměr obdržených branek na zápas má pak mladý gólman 2,83.

Poslední vzájemný zápas

Střetnutí se odehrálo na ledě chomutovské SD Arény v rámci šestnáctého kola. Piráti se dostali do vedení, které ve druhé třetině navýšili. Zdálo se, že si domácí tým vedení pohlídá, avšak opak byl pravdou. Mostečtí dokázali ve třetí třetině vyrovnat a utkání došlo až k samostatným nájezdům, kde byl jediným úspěšným střelcem Pavel Smolka. Most tak porazil Chomutovské podruhé v ročníku.

Piráti Chomutov: Kopřiva (21. Hanuljak) – Drtina, Rutta, Skinner, Rýgl, Mrázek, Šulák, Koma – Hovorka, Růžička, D. Květoň – L. Květoň, Gajovský, Moore – Hřebejk, Račuk, Sinisalo – D. Kaše, Kämpf, O. Kaše – Šagát.

HC Most: Horák – Kasal, Čížek, Grin, Charousek, Kokeš, Havelka, Hora – Kubinčák, Alinč, Petruška – Tauš, Slavíček, Nedrda – Bojer, Smolka, Písařík – Mical, Válek, Hanzl.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Chomutov 28 17 3 4 4 92:52 61
12. Most 28 5 5 5 13 62:105 30

Ohlasy trenérů po zápase

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Máme spoustu zraněných hráčů a improvizujeme se sestavou. Navíc musel po první třetině skončit i gólman Kopřiva kvůli zranění zad. Doufáme, že bude v pořádku. V zápase jsme rozhodně neměli ztratit vedení během pár minut. Soupeř nás vyloženě nepřehrál. Uděláme drobné chyby, nevyhodíme kotouč nebo nejsme důrazní. Po podobných chybách jsme dostali na 2:2. I když jsme měli zajímavé šance, tak jsme je nedotáhli. Nezaslouženě jsme byli ve vedení 2:0, zápas nám od začátku nesedl a my jsme nezopakovali výborný výkon z Litoměřic. Gratulujeme soupeři k bodům a myslím si, že bychom neměli takto hazardovat s přízní diváků a ztrácet body doma.“

Václav Baďouček (HC Most): „V první řadě musím pochválit mužstvo. Za nepříznivého stavu, do kterého jsme nastupovali v třetí třetině, našli hráči sílu, zabojovali a na konec otočili zápas ve svůj prospěch. Dělba bodů je podle mě zasloužená, v první a druhé třetině jsme nehráli zle. Každopádně s výsledkem jsem spokojený.“

Poslední utkání našeho soupeře

Ve středu hráli mostečtí hokejisté na kadaňském ledě a utkání se jim vůbec nepovedlo. Sportovní klub totiž nedal Mostu žádnou šanci a díky trefám Chlouby, Tona, Hejcmana, Kadlece a Hlavy s Trefným vyhrál s přehledem 6:0.

Sestava Mostu: Horák – Kousalík, Grin, Hora, Charousek, Kasal, Kokeš, Procházka – Kubinčák, Smolka, Válek – Tauš, Alinč, Slavíček – Bojer, Havlíček, Petruška – Jurčík, Šrámek, Písařík

Most - Chomutov
Vojtěch Kubinčák (11+12)Nejproduktivnější hráčMarek Hovorka (11+15)
Vojtěch Kubinčák – 11 branek Nejlepší střelecMarek Hovorka – 11 branek
Vojtěch Kubinčák – 12 asistencí Nejlepší nahrávačNikola Gajovský – 18 asistencí
Kamil Charousek (2+6)Nejproduktivnější obránceJiří Drtina (4+14)
Kamil Charousek– 36 TM Nejtrestanější hráčMarek Hovorka – 40 TM

O zápase

Na mosteckém ledě se Piráti představí v sobotu 29. listopadu od tradičních 17:30 hodin. Chomutovští budou chtít potvrdit, že jim náleží první místo tabulky a přidat body ze zápasu s dvanáctým týmem ligy. Brankoviště Mostu bude hájit opět Lukáš Horák, z Litvínova pomůžou Mostu Písařík a Pavelka. Novou akvizicí, je příchod forvarda Petra Přeučila z Ústí nad Labem. Zápas začíná v již zmiňovaný čas nebo je připraven tradiční textový online přenos přímo ze stadionu.