V bitvě o šestou pozici přituhuje! Derby s Litvínovem bude přímým soubojem o klíčovou příčku

Napsala 27.01.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Třiačtyřicáté pokračování Tipsport extraligy nabídne v chomutovské SD ARÉNĚ poslední velké podkrušnohorské derby letošní základní části. Svěřenci Vladimíra Růžičky se v neděli 29. ledna od 15 hodin a 30 minut střetnou s litvínovskou Vervou. Vzhledem k tomu, že velký rival Pirátů má na šesté pozici pouze dvoubodový náskok, budou oba týmy bojovat přímo mezi sebou o příčku zaručující postup rovnou do čtvrtfinále Generali play-off.

Nejbližší soupeř v poslední čtvrtině základní části a dříve

Litvínov byl po polovině soutěže na třetím místě tabulky za dvanáct výher v základní hrací době a osm dvoubodových zisků. Jako jediný tým extraligy němel na kontě žádnou porážku v prodloužení nebo samostatných nájezdech, bez bodu odešla Verva ze sedmi duelů.

Ve třetí čtvrtině měli Litvínovští výsledky jako na houpačce, když výhra střídala prohru. Ze třech domácích zápasů si Verva připsala šest bodů, poté vyhrála ve městě automobilů a prohrála 1:2 s Brnem a Vítkovicemi. Od 35. kola do konce třetí čtvrtiny Litvínov vyhrál v Karlových Varech a doma se Spartou a Pardubicemi, nestačil na Plzeň a Liberec.

Litvínov 2:3 Chomutov

Poslední část ligy začali černožlutí s Olomoucí, které podlehli 0:3 a podruhé v sezóně nevstřelili jedinou branku. Ve 41. kole Litvínov odjel na led neoblíbeného Zlína, kde hrál po dvou třetinách vyrovnaný duel, ale nakonec padl 1:3, jediný gól zaznamenal František Lukeš. Před zápasem v Chomutově prohrála Verva doma s Třincem.

Vzájemná bilance pro Litvínov pouze o bod

První vzájemné utkání se odehrálo ve čtvrtém kole na ledě litvínovského stadionu, kde si Piráti během minuty vypracovali dvougólové vedení díky přesným zásahům Jana Rutty a Davida Kämpfa. Ve 44. minutě zvýšil na 3:0 Michal Poletín, na kterého zareagoval Viktor Hübl. V čase 59:01 snížil na rozdíl jediného gólu František Lukeš, poslední slovo měli Chomutovští a Ivan Huml, jenž uzavřel na konečných 4:2.

V sedmnáctém kole se střetnutí přeneslo do SD ARÉNY, ve které Chomutovským vystřelil jednobrankové vedení po první třetině Ivan Huml. V prostřední části Litvínovští díky gólům Františka Lukeše a Martina Hanzla otočili vývoj utkání. Ve třetí třetině vyrovnal druhou brankou v zápase Ivan Huml, na kterého ale odpověděl Lukáš Válek. Na konečných 4:2 uzavřel v 59. minutě Martin Hanzl.

Ve 30. kole odjeli Piráti opět do Litvínova, kde skončili všechny třetiny vyrovnaně. Po prvním bezbrankovém dějství vstřelil úvodní gól utkání Viktor Hübl, na kterého odpověděl Michal Vondrka. V 52. minutě skóroval Tomáš Pavelka, sedm vteřin před závěrečnou sirénou poslal duel do prodloužení David Kämpf. Vítěznou trefu si připsal navrátilec do litvínovské sestavy Karel Pilař, jenž získal bonusový bod Vervě a upravil na konečných 3:2.

SEZÓNA 2016/2017
    Litvínov 2:4 Chomutov
    Chomutov 2:4 Litvínov
    Litvínov 3:2pp Chomutov

Chcete více informací o příštím soupeři?

Nejlépe se proti Litvínovu daří Michalovi Vondrkovi, který v extralize nasázel černožlutým maskovaným mužům jedenáct gólů, z čehož zaznamenal dva v chomutovském dresu. Přestože byl Ivan Huml dlouho v zahraničí, má na kontě druhý nejvyšší počet zásahů proti nejbližšímu soupeři Pirátů. Premiérový extraligový gól si proti Litvínovu připsal Ondřej Dlapa, jenž tehdy nastupoval ještě v dresu brněnské Komety. Chcete znát další střelce?

V SD ARÉNĚ se střetnou dva nejlepší týmy na rozhodování zápasů po uplynutí šedesáti minut. Piráti a Litvínov jsou si v mnoha ohledech herního projevu dost podobná mužstva. Nejvíce prodloužení hrál Třinec, ze čtrnácti jich ale vyhrál pouze polovinu, kdežto Chomutov a Verva mají podstatné vyšší úspěšnost. Oba celky z Podkrušnohoří v letošní sezóně ještě neprohrály v samostatných nájezdech, podlehli pouze v prodloužení, Piráti celkově čtyřikrát a Verva jednou. Více podrobností zde.

569 tr. minutTRESTNÉ MINUTY493 tr. minut
    Laco – Dlapa, Flemming, Kudělka, Rutta, Skinner, Mrázek, L. Chalupa, R. Havel – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Kaše – Poletín, Kämpf, Koblasa – Lauko, Šťovíček, Hlava.

Škoda Plzeň vs. Piráti Chomutov

Piráti ve 42. kole extraligy odjeli na led Plzně, kde si během první třetiny vypracovali jednobrankový náskok, o který se postaral Marek Tomica, jehož branku musel potvrdit videorozhodčí. Od počátku druhé třetiny si Plzeň vytvořila šanci za šancí, až se ve 27. minutě prosadil Miroslav Indrák, na kterého taktéž v přesilové hře navázal Dominik Kubalík. Ve třetí třetině na konečných 4:1 upravili Dominik Kubalík druhou brankou v zápase a Tomáš Svoboda.

Branky a nahrávky: 28. Indrák (Lev), 38. D. Kubalík (Indrák), 43. D. Kubalík (Kracík), 48. T. Svoboda (Hrnka) – 14. Tomica.
Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. Střely na branku: 23:31. Hity: 20:16. Vhazování: 31:32.

Janus (21. Petrásek) – Kubát, Gula, T. Pavelka, K. Pilař, Z. Sklenička, F. Pavlík, Kokeš – M. Hanzl, V. Hübl, Lukeš – Jurčík, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Válek, Trávníček – Martynek, K. Reichel, Gerhát.

VERVA Litvínov vs. Oceláři Třinec

Litvínov v minulém kole přivítal na vlastním ledě Třinec, který si díky gólům Coryho Kanea, Jakuba Petružálka, Martina Adamského a Milana Doudery vytvořil čtyřgólový náskok. Na začátku druhé třetiny se do brankoviště domácích místo Jaroslava Januse postavil Michal Petrásek, to však bylo ve druhé třetině všechno. Na začátku poslední periody se prosadil Lukáš Válek, jenž uzavřel na konečných 1:4.

Branky a nahrávky: 52. Válek (V. Hübl, Lukeš) – 8. Kane (Dravecký, Irgl), 12. Petružálek, 15. Adamský (TS), 18. M. Doudera (Marosz).