Chomutovští junioři zničili Havířov 12:2

Napsal 08.03.2011 Jan Řápek
C h o m u t o v - V šedesátém druhém kole NOEN Extraligy Juniorů přijel na chomutovský led tým HC AZ Havířov 2010. V zápase byli jasně dominantní chomutovští junioři. Skvěle se jim podařil začátek utkání. Branky začali dávat již od první minuty a nepolevili až do minuty poslední. Jasnou převahu využili především v první třetině, kdy soupeři nasázeli sedm branek. Po čtyřech brankách ve druhé a jedné brance ve třetí třetině svítila na světelné tabuli u kolonky domácí číslice 12. Hosté dali pouze jednu branku v první třetině a jednu ve třetině třetí. Nejlepším střelcem zápasu se stal František Mála, kterému se podařilo skórovat hned třikrát.
62.kolo út 8.3.2011
12:2(7:1, 4:0, 1:1)
HAV
Příhoda - Kolář, Novák, Žížka, Pinka, Mála, Chlouba, Csanyi, Mužík, Heindl, Kučera, Hanták, Kolčava, Rutta, Korim, Bartejs, Hrabák, Pesjak, Ptáčník, Kůs
Havířov
Matoušek - Bálint, Duda, Zientek, Teper, Pechanec, Puffer, Čaja, Číp, Lešiga, Krause, Mach, Jindřich, Kasperlík, Pasker, Deutsch, Kostelník, Dýrr

Chomutovští vstoupili do zápasu zostra a hned v první minutě se jim podařilo skórovat. Po mužíkově přihrávce se prosadil Karol Csanyi. Chomutov ale nezahálel, nenechal se uspokojit rychlou brankou a ve třetí minutě zvyšoval Josef Ptáčník na 2:0. Chomutovští se ani na minutu nevzdali puku a v šesté minutě se znova navyšovalo skóre. Po samostatné akci se prosadil Radek Hrabák. Havířov se tedy rozhodl, že už v šesté minutě vystřídá gólmana a chytat šel Daniel Zelenka. O necelou minutu později se ukázalo, že gólman za nic nemůže, neboť se skóre zápasu opět navyšovalo. To se zajímavou tečí po střele Hantáka, prosadil Miha Pesjak. Ještě v té samé minutě přidal další branku Chomutova Kristián Kučera, když za brankářova záda dorazil kotouč při nepřehledné situaci před brankou. Havířovští byli v tuto chvíli zralí na ručník. V deváté minutě jel na brankáře Příhodu Tomáš Kostelník a snížil. Chomutovští ovšem již za minutu zvýšili opět na rozdíl pěti branek, když využil přesilovku Richard Pinka. Poté se chomutovský brankostroj na chvilku zastavil, aby v osmnácté minutě František Mála uzavřel třetinu průběžným skóre 7:1

Do druhé třetiny najely oba týmy opatrněji. O zápase bylo prakticky rozhodnuto během úvodní části. Chomutovští se ale nabažili branek a chtěli přidat další. Ve dvacáté čtvrté minutě využil další přesilovku František Mála a ve dvacáté páté minutě přidal další gól po krásné akci Jakub Mužík. Poté se hra znatelně uklidnila, ale oba týmy se pořád tlačily na soupeřovu branku. Stav zápasu se opět měnil až ve třicáté šesté minutě. To se po sérii krátkých přihrávek prosadil do poloodkryté branky opět František Mála a zkompletoval tak hattrick. Třetinu uzavřelo trestné střílení, které bylo nařízeno za krosček havířovského Dudy. Nájezd proměnil Kristián Kučera a stav po dvou třetinách tedy byl 11:1

Třetí třetina již nic neřešila a oba týmy se spíše šetřily. V této části měli ze hry více spíš Havířovští, ale hra se hodně přelévala ze strany na stranu a bylo vidět i hodně nepřesností. Na obou stranách byli i dobře připravení gólmani, kteří tým několikrát podrželi. Havířovským se v padesáté třetí minutě dokonce podařilo snížit. Martin Kasperlík si najel do mezikruží, zpracoval přihrávku od Šípa, počkal si a zavěsil kotouč pod víko branky. Chomutov nechtěl ale prohrát ani tuto třetinu, a tak se v poslední minutě vyšvihl k poslední akci, která opět skončila brankou. Na rozdíl deseti branek opět zvýšil Jakub Novák.