Junioři dotáhli dvougólové manko, přesto ve Zlíně nebodovali

Napsal 18.10.2013 Libor Kult
C h o m u t o v - Nejstarší mládežnický tým Pirátů se po delší pauze zavinění infekčním onemocněním v kádru vydal do Zlína k dalšímu duelu Noen extraligy juniorů. Valaši vedli ve 26. minutě rozdílem dvou přesných zásahů, ale utkání se v jednoznačnou záležitost nezměnilo. Naopak družina Jaroslava Becka ještě do přestávky vyrovnala. Vše tak rozhodl gól Andrýska ve 45. minutě, na který už Piráti odpovědět nedokázali.
13.kolo pá 18.10.2013
ZLN
3:2(1:0, 1:2, 1:0)
Zlín
Svoboda – Řezáč, Stuchlík, Macharáček, Zbořil, Andrýšek, Buchta, Talán, Velčovský – Hlaváč, Kratochvíl, Dalajka, Gremlica, Kovařík, Zaremba, Karola, Kratochvíl, Popelka, Haničinec, Matula, Mika
Maštalířský – Drobný, Cestr, Michálek, Szathmáry, Černý, Tejnor, Horváth – Fronk, Šťovíček, Jindra, Lehnert, Vrána, Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Janák, Peštuka

Maštalířský (Chomutov) 10 minut.

Utkání začalo v divokém tempu, ovšem se zakončením na bránu to bylo horší. Ani úvodní přesilovka Chomutova ve druhé minutě, kdy byl za hákování vyloučen Dalajka, nepřinesla větší šance. Dále se hrál vcelku podobný hokej s mnoha nepřesnostmi, a to také způsobilo, že si ani jeden tým nevypracoval větší možnost změnit stav. Nejčastěji se jednalo o akce, na které gólmani dobře viděli, a tak neměli problémy s jejich pokrytí.

To platilo až do 17. minuty, kdy si v nenápadné akci vyjel do útočného pásma po pravé straně domácí Šimon Kratochvíl a zasadil kotouč přesně pod břevno. Po krátké konzultaci rozhodčích byl gól uznán a Zlín šel do vedení, o které ho v první dvacetiminutovce již soupeř nepřipravil.

Na začátku druhé třetiny byl aktivnějším týmem Zlín, od modré se však neprosadil proti Maštalířskému ani Zbořil, ani Stuchlík a z prostoru před brankovištěm ani Karola. Dostat kotouč za záda brankáře hostů se poprvé ve druhé části povedlo až Lubomíru Kováříkovi v čase 25:25. Po nevydařené kombinaci domácích se k puku dostal jmenovaný střelec a střelou do pravého horního rohu zvýšil vedení svého týmu na 2:0.

Chomutov zvýšil aktivitu a dorážel na zlínskou svatyni, ve které se ukázal parádními zákroky brankář Svoboda, ovšem to až do 30. minuty, kdy Chomutov proměnil přesilovku. Konkrétně se po přihrávce Hlavy trefil Jiří Peštuka.

Dále se hrál dravý, ale vyrovnaný hokej bez vážnějších situací. Až v čase 33:17 po nevydařené přihrávce zlínských se k puku dostal chomutovský Daniel Lehnert a ačkoliv byl při svém úniku hlídaný zlínskou obranou jeho nahození propadlo až za záda Svobody. Následný pohledný, nicméně dosti agresivní hokej ke změně stavu do konce druhé části nevedl.

Ve třetí dvacetiminutovce Zlín dohrával přesilovku a to mu přineslo hned v úvodu potřebný tlak. A ten taky vzápětí využil, když ve 45. minutě dostal s obtížemi puk za záda Maštalířského Andrýsek. Po kontaktní brance se strhla kolem chomutovské brány mela, ze které si odnesl brankář hostů 10 minutový trest za nesportovní chování.

Blízko k vyrovnání měl chomutovský Fronk, který dostal dlouhou přihrávku, poté co vyjel z trestné lavice. Dostal se do úniku, kde na něj však čekala jen Svobodova lapačka. V šestapadesáté minutě, při chomutovské přesilovce, se halou rozezvonila tyč a puk se velice podivně odrazil z brány. Po poradě sudích branka uznána nebyla. Hned na to si vzala lavička domácích oddechový čas.

Snažení Zlína o udržení skóre v posledních minutách zkomplikovalo vyloučení Zbořila a domácí obrana tak čelila v jednu chvíli dokonce přečíslení šest na čtyři. V posledních vteřinách zápasu byl kolem Svobody pořádný závar, ale i to domácí zvládli a Chomutov tak odjíždí bez bodů.

Robert Svoboda (Zlín): Jsme rádi za vítězství 3:2 s těžkým soupeřem. Chomutov má výborný manšaft, bylo to podle mě velmi dobré utkání s obou dvou stran, tvrdé, rychlé a jsme spokojeni, že jsme vyhráli.

Jaroslav Beck (Chomutov): Hokej parádní, nahoru dolu. Vyložené šance, na které sami dojíždíme. Hráči tak zkušení jako Fronk, Bednář by to měli proměňovat a když to visí na jednom uzlu, tak je to špatně. Ale u nás je to taky ve čtvrté lajně, ti kluci prostě netáhnou a asi se s nimi budeme muset rozloučit. Jinak zápas krásný.