Junioři i doma porazili Spartu, tentokrát 5:3 a postupují do finále play-off Noen extraligy Juniorů!

Napsal 26.03.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Tak to byl zápas! Chomutov držel se Spartou rovnocenný krok, až do poslední části, kde ve vše rozhodlo. Celé utkání rozhodl vlastní gól, který si vstřelil obránce Sparty. Autorem "zlatého gólu" Chomutova, byl označen Filip Hanták, který poslal Piráty Chomutov do finále a zároveň do boje o celkový triumf v Noen extralize juniorů.
SF2 po 26.3.2012
5:3(1:1, 1:1, 3:1)
SPA
Strmeň (Matoušek) - Kolář, Pozděna, Korim, Čížek, Bartejs, Hanták, Novák L., Chlouba, Hafenrichter, Klouček, Deveri, Ondráček, Hammerbauer, Račuk, Rutta, Lehnert, Novák J., Opalek, Hrabák, Komma.
Sparta
Kocián (Bílek) - Sobotka, Pohl, Skřívánek, Kolář, Ribalkin, Košťálek, Doležal, Příhoda, Müller, Merta, Kučera, Žovinec, Brzobohatý, Štěpánek, Eis, Přibyl, Holada, Sovík, Hampl.

19. Račuk (Hafenrichter), 38. Hafenrichter (Hammerbauer), 44. Hafenrichter (Korím, Hammerbauer), 60. Hanták, 60. Hrabák (Račuk)
Sparta
17. Přibyl (Kučera, Žovinec), 32. Přibyl (Rybalkin, Kučera), 54. Kučera (Sovík, Přibyl)

5:6
2:1
37:40
630
Turčan, Smitka - Rozlílek, Horinek
Žovinec (SPA) 10 minut osobní trest

Do utkání vlétli lépe Piráti, kteří již ve třetí minutě mohli otevřít skóre zápasu. Byla to ale Sparta, kdo se radoval z gólu první. V přesilové hře napřáhl ke střele Daniel Přibyl a o tyč poslal puk za bezmocného Jana Strmeně, strážce chomutovské svatyně. Svojí nedisciplinovaností také hosté o své vedení v úvodní části přišli. Po vyloučení Davida Merty se přesně trefil Marek Račuk, kterému pomohla nepovedená přihrávka Jaroslava Hafenrichtera. Po úvodní části byl stav zápasu nerozhodný 1:1.

Druhá část byla stejně vyrovnaná jako první, a bylo na týmech, kdo se prosadí za soupeřova záda. K nelibosti domácím, to byli opět hosté, kteří rozvlnili síťku. Psala se dvaatřicátá minuta a Daniel Přibyl se trefuje podruhé. Po lehčí střele Artura Ribalkina si před brankou puk zpracuje a podél brankáře pošle puk do brány. Domácím k vyrovnání pomohlo opět hraní v početní výhodě. Poprvé se v zápase prosadil Jaroslav Hafenrichter, který poslal nádherným bekhendem kotouč pod břevno. Ani po druhé části jsme tedy neznaly tým, který by v zápase vedl po jedné ze dvou třetin.

Třetí část se hrála z počátku převážně na polovině Sparty, kde také domácí zaznamenali gólový úspěch. Po střele Karola Korima se puk odrazil ke kruhům, kde stál Jaroslav Hafenrichter. Ten si s pukem pohrál a následně černý gumový projektil poslal do horní části branky. Už se zdálo, že si Chomutov své vedení uhlídá, ale sedm minut před koncem udeřil Frank Kučera, který procedil puk pod ležícím brankářem Pirátů. Týmy se chystaly na prodloužení, když najednou přišel vlastní gól Sparty. Necelou minutu před koncem. Od obránce se puk odrazil na bránu, pod betony brankáře Kociána a následně do brány. Chomutov mohl začít slavit. Stvrzující branku a postup do finále Noen extraligy juniorů přidal Radek Hrabák, který se trefil do prázdné brány. Chomutov porazil Spartu Praha 5:3.