Junioři neudrželi vedení nad vedoucí Spartou a s lídrem tabulky v SD ARÉNĚ prohráli

Napsal 19.11.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Junioři Pirátů hostili v 21. kole DHL extraligy lídra tabulky ze Sparty. Hosté potvrdili svou roli favorita a po úvodní třetině vedli 0:1. Chomutovu se podařilo v prostřední části otočit stav zápasu. Hráči s velkým S na hrudi přidali ve třetí periodě tři branky, které rozhodli o jejich tříbodovém importu z ledu chomutovské SD ARÉNY.
21.kolo čt 19.11.2015
2:4(0:1, 2:0, 0:3)
SPA
Lukeš – T. Běhula, Páleník, Hierman, Cestr, Hlaváček, Lidák, Novák – Wágner, Krivošík, Reszégh, P. Macháček, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Doležal, Strunz, Trapl.
Sparta
Pírs – Jandus, Knobloch, Bednárik, Kadeřávek, Duben, Zeleňák – Jandus, Michnáč, Lojka, Havel, Györi, Kulda, Pulkrab, Schwamberger, Hozák, Sladkovský, Procházka.

30. Krivošík (Reszégh, Hlaváček), 36. P. Macháček (Kellerstein, Cestr)
Sparta
11. Jandus (Hozák, Bednárik), 50. Sladkovský (Michnáč, Procházka), 55. Lojka (Kulda, Kadeřávek), 56. Procházka (Knobloch)

2:4
0:0
0:0
35:39
200
Petružálek - Votrubec, Ševic
Jan Páleník (Chomutov) na deset minut za nesportovní chování.

Do zápasu vstoupil aktivněji hráči Sparty, kteří dostali hned v úvodu výhodu přesilovky. V ní byl blízko ke gólu Klindera, jenž ale nedokázal překonat ležícího Lukeše. Sparťané nemuseli smutnit dlouho, neboť v polovině třetiny otevřel skóre Tomáš Jandus.

I po vstřelené brance měli více ze hry hosté. Nejvážnější pirátskou šanci měl na počátku osmnácté minuty Macháček, který ovšem trefil pouze vzdálenější tyčku Pírsovy brány. Úspěšný nebyl ani sparťanský Albert Michnáč, který nedokázal přelstít přemísťujícího se domácího gólmana.

Druhou třetinu zlepšili Piráti svou aktivitu, která byla nejprve odměněna několika slibnými pokusy a poté vyrovnávací trefou. O tu se postaral v polovině utkání obránce Filip Krivošík, jenž se dostal k druhé dorážce Hlaváčkova nahození od modré čáry.

Domácí otočili v polovině 36. minuty stav duelu. O druhou branku Chomutova v zápase postaral nejproduktivnější Pirát probíhajícího ročníku Petr Macháček, který dokonale využil spolupráce s Adamem Kellersteinem.

Sparťanské pokusy většinou ve druhé části ztroskotaly na domácím brankáři Lukešovi, či nebyl vůbec přesné. Piráti tak vedli po čtyřiceti minutách na lídrem juniorské extraligy 2:1.

Juniorští Piráti započali třetí část zbývající početní výhodou, z čehož plynuly šance, avšak potřetí překonat brankáře Pírse se nikomu z domácích nepodařilo.

Když nedokázali skórovat domácí, tak dostali puk za Lukešova záda sparťané, konkrétně Lukáš Sladkovský, jenž v padesáté minutě opět srovnal stav střetnutí jedenadvacátého kola.

Rozhodujícím momentem celého duelu byl přelom čtyřiapadesáté a pětapadesáté minuty. Pražané dokázali během patnácti vteřin zcela otočit vývoj dění, když dvakrát dostali puk do pirátské klece. Nejprve skóroval Lukáš Lojka a krátce po něm i Ondřej Procházka.

Piráti se snažili v závěrečných minutách o kontaktní branku, jenže to jim hráči s velkým S na hrudích nedovolili, a tak si Sparta odváží z SD ARÉNY tři body po výhře 2:4.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Těžko se mi to hodnotí. Věděli jsme, že Sparta má svou sílu. Bohužel se nám nepodařil začátek utkání, který celé to utkání ovlivnil. I když se nám podařilo otočit skóre, tak ta koncentrace hráčů nebyla od té první minuty taková, abychom dokázali Spartu porazit. Výsledek je asi spravedlivý, tak jak měl být.“

David Kočí (HC Sparta Praha): „Byla to pro nás zajímavá prověrka s kvalitním soupeřem. My jsme trošku polevili z herního stylu ve druhé třetině, kdy jsme se nechali trošičku uspat. Jsme spokojení s výkonem týmu ve třetí třetiny. V ní jsme se dokázali vrátit do utkání a hrát perfektní hokej.“