Junioři neuspěli na ledě Komety Brno, jedna branka jim nestačila

Napsal 17.01.2014 Roman Zajíček, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Devětadvacáté kolo zaválo Piráty Chomutov na brněnský led. Domácí vstoupili do zápasu velmi dobře a prosadili se již ve čtvrté minutě. O pár minut později již vedli domácí Brňané o dvě branky. Utkání bylo velmi vyrovnané a když se v 51. minutě trefil pirát Černý, byli Chomutovští blízko vyrovnání. Brno nakonec zvítězilo 2:1.
29.kolo pá 17.1.2014
KOM
2:1(2:0, 0:0, 0:1)
Kometa
Klimeš – Šidák, Cívka, Mikyska, Štancl, Klaus, Sedlák (C), Zbořil, Vlček, Vojáček, Vágner – Kozel, Račický, Raška, Mrázek, Kusko, Beneš, Krá, Boltvan, Grünwald, Pelikán
Dvořák – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, Šulák, Michálek, Černý, Tejnor (C) – Šťovíček, Novák, Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Janák, Novák, Huňady, Chrpa, Kaše

Kometa
4. Mrázek (Šidák), 11. Raška (Mrázek, Zbořil)
51. Černý (Paleček)

3:4
1:0
0:0
22:49

První třetina nabídla svižný hokej, ve kterém dominovala jednoznačně. Chomutov byl možná unaven z dlouhé cesty a úvodní dvacetiminutovku vůbec nezvládl. Již ve čtvrté minutě Kometa dokázala udeřit, když Petr Mrázek vybojoval na modré kotouč a sám pelášil na brankáře Dvořáka. Nakonec se rozhodl pro kličku do bekhendu a byla to správná volba. Sice byl lehce potažen protihráčem, nakonec však puk do chomutovské brány procedil - 1:0. O tři minuty mohlo udeřit podruhé, Račický ovšem z mezikruží trefil tyč Dvořákovy svatyně.

Hosté byli neustále pod tlakem a dělali chyby. Nejprve šel na trestnou za napadení Hlava, aby za pár vteřin šli Piráti dokonce do tří. Jejich špatné střídání tak bez větších problémů dokázal potrestat další hráč ze širšího "A" týmu Adam Raška. Pro něj nebyl problém poskakující puk uklidil podruhé do chomutovské klece - 2:0. Kometa první část hry vyhrála zaslouženě, jednoznačně v ní dominovala.

Od druhé části však o sobě začal dávat vědět i Chomutov, který více napadal rozehrávku a dohrával osobní souboje. Janák těsně před bránou střílel mezi tři tyče, ale kotouč klec minul. Ten stejný hráč dostal vzápětí druhou šanci a Klimeš měl plné ruce práce, aby puk udržel ve výstroji. Kometa si také vytvořila nějaké šance, ale na Dvořáka tentokrát vyzrát nedokázala. Druhá perioda tak skončila bez gólového vyjádření.

Do třetí části šla Kometa s tím, že se bude pouze soustředit na obranu. Dobrých deset minut se nic zásadního před oběma brankami nedělo, až v čase 50:52 vykřesal naději pro Piráty Robert Černý, jenž šikovně tečoval nahození Palečka od modré čáry. Klimeš puk trefil smolně do brady a od ní se dostal do sítě - 2:1.

A pak v KAJOT ARENĚ začaly zvonit tyče. Nejprve pořádný pořízek s příznačným jménem Drobný trefil tyčku Klimešovy brány, aby o pár vteřin měl na hokejce vyrovnání Huňady, který také vyzkoušel pevnost tyčí brněnské branky. Při Kometě stálo i štěstí, přežilo velký tlak Chomutova, který to zkusil v závěru i bez brankáře. Domácí ovšem hubené vítězství udrželi a připsali si skalp prvního celku tabulky. Zvítězili těsně 2:1.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): První třetinu jsme odehráli velice dobře a poté jsme se už především bránili. Soupeř byl zdatný, ale kluci zabojovali. Je to vydřené vítězství. Tři body jsme si vysloužili hlavně bojovností.

Jaroslav Liška (Piráti Chomutov): Bylo to vyrovnané utkání, v první třetině jsme udělali dvě chyby a soupeř je potrestal. Místy jsme měli tlak, ale nic jsme z něj nevytěžili. Je to škoda, protože jsme tu měli bodovat.