Junioři porazili Kometu po samostatných nájezdech, v těch rozhodl Szathmáry

Napsal 16.02.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Pod vrcholky krušných hor přijel soupeř z jižní Moravy, tým HC Kometa Brno. Piráti v posledním zápase přetlačili Zlín, Brněnští vysoko prohráli s pražskou Spartou. Druhá část NOEN extraligy juniorů se teprve rozjíždí a tak oba týmy chtěli nahnat do závěrečné fáze sezóny body. V první třetině branka nepadla, to se ovšem nedá říci o té druhé. Nejprve se v přesilové hře prosadil Jiří Fronk, čtyři minuty před koncem druhé části vyrovnal technickou střelou v přesilové hře Petr Mrázek. Do třetí třetiny se tak šlo s nerozhodným stavem. Dvě minuty před koncem skóroval Šulák, o minutu později ho napodobil Raška. Zápas v prodloužení rozhodnut nebyl a tak musel být rozhodnut v samostatných nájezdech, v nichž byli úspěšnější domácí, ve čtvrté sérii rozhodl Szathmáry.
37.kolo so 16.2.2013
3:2sn(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
KOM
Maštalířský - Pelc, Horváth, Kopáč, Šulák, Szathmáry, Dobrovolný, Kolář - Fronk, Deveri, Novák L., Hammerbauer, Peštuka, Lehnert, Novák J., Huňady, Chrpa, Hlava.
Kometa
Zelenka - Šidák, Mytiska, Peslar, Sedlák, Vojáček, Vágner, Dittrich - Pospíšil, Račanský, Raška, Beneš, Mrázek, Papp, Lašák, Kusko, Boček, Wasserbauer, Buhaj, Janoušek.

26. Fronk (Huňady, Šulák), 58. Šulák (Kolář), 65. Szathmáry
Kometa
36. Mrázek (Raška, Wasserbauer), 59. Raška (Mrázek)

8:10
2:1
0:0
36:32
100
Hlava (CHM) na 10 minut OT

Od začátku zápasu bylo jasné, že se bude hrát vyrovnaný hokej. Do první větší šance se dostal Deveri, jenž přihrával na Kopače, který jen těsně minul hostující klec. První třetina byla více než vyrovnaná, mírně navrch měli ale domácí hokejisté, jenž si vytvářeli více příležitostí, než hosté.

Ve druhé třetině nabídli hosté svou nedisciplinovaností početní výhodu, kterou Piráti dokázali využít za pouhých 15 vteřin. Huňady přihrál Šulákovi, který tak rozjel další akci Chomutovských. K puku se dostal reprezentační útočník do 20 let JIŘÍ FRONK, jenž výstavní střelou překonal Zelenku, v tomto utkání poprvé – 1:0.

V polovině utkání ujeli hned tři chomutovští hráči, jenž mířili ve třech proti jednomu. Hlava přihrával Lehnertovi, ten vybruslil až před Zelenku, ale kotouč mu sjel z hole a k zakončení se tak nedostal.

Pět minut před druhou přestávkou byl na čtyři minuty za hrubost vyloučen Hlava, který tak nabídl hostům přesilovou hru. Tu dokázal využít přesnou přízemní střelou PETR MRÁZEK, jenž vyrovnal utkání na 1:1.

Ve třetí třetině se hra hodně přiostřila, branky začali padat až tři minuty před koncem základní hrací doby. Tři minuty před koncem se v přesilové hře prosadil LIBOR ŠULÁK a poslal tak domácí do vedení 2:1.

Domácí radost ale netrvala dlouho. Defenziva Pirátů nechala volného ADAMA RAŠKU, který obdržel přihrávku od Mrázka a první jmenovaný neměl s uklizením puku do odkryté branky sebemenší problém – 2:2.

V závěru třetí třetiny měli domácí hokejisté obrovské štěstí. Hráči Komety totiž drželi útočné pásmo a dostávali Piráty pod obrovský tlak. Zápas ale v základní hrací době rozhodnut nebyl a tak spěl do prodloužení, ve kterém se ale ani jeden tým nedokázal prosadit. Na řadu tedy přišli samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl ve čtvrté sérii svou brankou ŠIMON SZAHTMÁRY – 3:2. Bonusový bod tak zůstává na severu Čech.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Je to samozřejmě skupina o play-off. Tohle byl náš druhý zápas, ten první, ve Zlíně, byl hodně těžký. Kometa v tomto utkání chtěla bodovat za každou cenu. Myslím si, že to byl velice vyrovnaný, tvrdý a kvalitní zápas. Jen škoda té chyby z nepozornosti. Tak už to ale v tom play-off bývá a kluci to tak i vnímají. Je otázka, jak dlouho to s těmi třemi lajnami vydržíme. Zatím se držíme, kluci bojují. Ti hráči nám malinko chybí, ale na to se nemůžeme vymlouvat, neboť musíme hrát s tím, co máme.“

Pazourek (HC Kometa Brno): „Myslím si, že to byl velice kvalitní zápas. Před zápasem bychom byli za ten bod velice rádi, ale myslím si, že v utkání jsme měli k vítězství blíže my. Samozřejmě, že ty nájezdy jsou vždy o štěstí. Nám se v této disciplíně moc nedaří, takže to dopadlo, podle očekávání. Příště nejspíš začneme hrát prodloužení v pěti proti čtyřem, bez brankáře (směje se). Myslím si, že v tomto utkání jsme si více zasloužili ty dva body my.“