Junioři přetlačili Jihlavu, diváci viděli jedenáct branek

Napsal 10.01.2014 Jan Řápek
C h o m u t o v - V rámci Noen extraligy juniorů přijela na led chomutovské SD ARÉNY Jihlava. Piráti měli velmi dobrý vstup do utkání a již po chvilce vedli. Jihlava stačila vyrovnat a tím začaly střelecké hody. Chomutov vedl o dvě branky, ale Dukla se mu neustále přibližovala. Konečné skóre se ustálilo až ve třetí třetině. Piráti nakonec vyhráli o gól 6:5.
27.kolo pá 10.1.2014
6:5(3:1, 1:2, 2:2)
JIH
Maštalířský – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, Szathmáry, Černý, Tejnor, Jindra, Lukáš Novák, Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Janák, Lehnert, Huňady, Hejcman, Chrpa, Kaše
Jihlava
Svoboda – Půšar, Koža, Vala, Polívka, Dundáček, Žáček, Lupač, Severa, Vantuch, Březina, Střecha, Sladký, Molnár, Mahút, Jícha, Beran.

3. Černý (Lehnert), 14. Lehnert (Meliško, Paleček), 16. Kaše (Huňady, Tejnor), 37. Paleček, 47. Szathmáry (Hejcman), 55. Hejcman (Szathmáry)
Jihlava
5. Střecha, 26. Střecha (Polívka), 39. Střecha (Jícha), 53. Březina (Jícha, Dundáček), 56. Polívka (Jícha)

6:4
2:1
0:2
47:28
130

První zápas během dvou dnů čekal na oba sobotní soupeře. Na ledě SD ARÉNY začali jednoznačně lépe chomutovští hokejisté. Již ve třetí minutě je do vedení poslal Černý. O pár minut později ovšem bylo vyrovnáno, když se trefil jihlavský Střecha.

Piráti ještě do konce třetiny ovšem stačili svoje skóre navýšit. Dvou brankový náskok jim zajistily dva slepené góly ze čtrnácté a šestnácté minuty. To se postupně trefili Lehnert a po něm i David Kaše. Jihlavě se nepodařilo snížit ani přesto, že v závěru třetiny hrála dlouhou dvounásobnou přesilovku.

Co se nepodařilo na konci třetiny, se podařilo na začátku třetiny další. Za Duklu snižoval její nejlepší hráč Tomáš Střecha. Zbytek třetiny se nesl v poklidném duchu až do jejího závěru. To se znovu rozjeli gólové hody. V sedmatřicáté minutě chomutovští hokejisté znovu odskočili o dvě branky, když se trefil Peleček, ale jen o pár minut později dovršil Střecha hattrick.

Poslední třetina již jela podle zajetého scénáře. Chomutov odskočil, Jihlava snížila a znova to samé. Zpočátku vše nasvědčovalo klidnému tempu hry. Piráti zvýšili vedení, když v sedmačtyřicáté minutě skóroval po nahrávce Hejcmana Szathmáry.

V padesáté třetí minutě poté přišla hodně nabitá tříminutovka. Za Duklu v tu dobu snižoval Březina. Dvě minuty později a Chomutov opět střílí branku. Postarala se o ni stejná dvojice jako o tu předešlou, jen si prohodili role. A o další minutu později Dukla opět, již naposledy, snižuje. Ve vlastním oslabení se krásně trefil Polívka.

Zápas pak již skončil a tři body z něj připadli lídrovi tabulky z Chomutova.

Radek Martínek (Piráti Chomutov): „Odehráli jsme velmi vyrovnané utkání, ale dopustili jsme se několik taktických chyb, které by se neměli stávat. Kluci ovšem bojovali a chtěli vyhrát. Jsme spokojení s body.“