Junioři prohráli doma s Plzní 1:2 a play-off se jim vzdaluje

Napsal 28.10.2009 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Postup do play-off, to byla hlavní motivace Juniorů KLH Chomutov, před dnešním utkáním s Plzní. Utkání se ale juniorům nepovedlo a po těsné prohře 1:2 se jim pomalu, ale jistě cesta do play off zavírá. Utkání provázeno velké množství vyloučených na obou stranách. Severočechům nepomohlo ani odvolání brankaře již tři minuty před koncem. Utkání nedokončil obránce Chomutova Jan Rutta, který má pohmožděnou nohu, a může být ohrožena i jeho účast v reprezentačním dresu České Republiky.
20.kolo st 28.10.2009
1:2(1:2, 0:0, 0:0)
PLZ
Alexa (Meravý) - Hatrmann, Dostál, Pinka, Kolčava, Žižka, Karlík, Mazanec, Rutta, Ptáčník, Mála, Mužík, Matějka, Csányi, Hofmeister, Kroupa, Milotínský, Bursík, Kůs, Kolář, Kerch.
Plzeň
Francouz (Mazanec) - Hulc, Ruprecht, Růžička, Sullmann, Špaček, Zeman, Boháč, Polívka, Sedláček, Pitule, Trojan, Mainer, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Bernard, Jonák, Stránský, Kovář.

Úvodní minuty zápasu nabídly pouze nepřesné přihrávky a několik střel, které prověřili oba brankáře. První větší šanci v zápase nabídla až šestá minuta zápasu, když se ocitl chomutovský hráč sám před brankářem hostí, ovšem brankou tato situace neskončila. V sedmé minutě měli Severočeši další šanci, když se usadili v obranném pásmu hostů, ale ani jednu střelu hostující gólman za svá záda nepustil. Až do této doby nebyl na ledě jiný tým, než KLH Chomutov. To se změnilo již v deváté minutě, kdy byl čistě sražen na led domácí Marek Kolář. Otřesený, ale schopný hrát, to bylo nejdůležitější v té chvíli. Od té chvíle začala Plzeň kousat čím dál tím více. První branka v zápase padla v čase 12:12, kdy se domácím útočníkům, jmenovitě Michalovi Milotínskému podařilo přehodit ležícímu Francouzovi betony – 1:0. Chomutov mohl zády navýšit skóre zápasu, ale plzeňský Francouz byl proti. Vyrovnání přišlo o tři minuty později, kdy pěknou střelou z mezikruží překonal domácího brankáře Alexu, Petr Zeman - 1:1. Asistence byla připsána Janu Stránskému a Janu Kovářovi. To nebylo od hostů vše, jelikož o pouhou minutu později završil obrat utkání Patrik Petruška - 1:2. Asistence: Jan Baxa. Severočeši mohli vyrovnat v minutě osmnácté, když šli hosté do oslabení pět proti třem, ale místo střelby následovalo odskakování kotouče. První třetina skončila 1:2 pro hosty.

Druhá třetina přinesla brzké vyloučení na obou stranách, ale ani jedna strana tuto možnost nevyužila. Více než přesilovkám se hra podobala nacvičování baletu na jedné i druhé straně. Ve dvacáté osmé minutě se strhla mela před domácí brankou, ale žádná střela ani gól z této situace nebyl. V polovině devětadvacáté minuty se Plzeň pokusila o navýšení skóre, ale to se jí nepovedlo. Ve třicáté minutě měl Chomutov šanci v podobě přečíslení dva na jednoho, ovšem selhala přihrávka hráče. Na konci dvaatřicáté minuty dostal domácí hráč trest na dvě minuty + deset minut za úder na hlavu. Plzeň se snažila, ale gól nedala. Na konci druhé časti si poranil nohu domácí obránce Jan Rutta, který nejspíše špatně došlápl. O přestávce si Jan Rutta zkusil pár obloučku, pak usoudil, že to nepůjde a odkulhal do šatny. Druhá třetina skončila 0:0 a celkově 1:2 pro hosty.

Velmi nepříjemná situace se stala ve dvaačtyřicáté minutě. Po souboji před brankou, se až o železnou konstrukci zastavil domácí obránce. Po několika málo minutách se zvedl a odjel na střídačku, čímž si vysloužil potlesk promrzlého publika. V osmačtyřicáté minutě se po střele domácího obránce puk rozhodl poskakovat po výstroji brankáře, ovšem Pavel Francouz po několika vteřinách vše urovnal a zajistil. Štěstí pro Chomutov nastalo v padesáté šesté minutě, kdy již puk překonal brankáře a mířil těsně vedle branky. V sedmapadesáté minutě si vzal domácí trenér oddechový čas a učinil riskantní rozhodnutí. Již tři minuty před koncem odvolal z brány domácího brankáře. Ani tato situace ale Chomutovu nepomáhala, a mohl několikrát inkasovat. Západočeši nakonec nevstřelili třetí gól a zápas vyhráli „pouze“ 2:1.