Junioři prohráli třetí čtvrtfinále, v úterý musí odvrátit hrozbu vyřazení

Napsal 17.03.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v – Pirátští junioři zamířili ke třetímu zápasu čtvrtfinálové série na led svého soupeře do Ostravy. Vítkovičtí, loňští mistři NOEN extraligy juniorů, otevřeli skóre zápasu v první třetině a do jejího konce navýšili vedení na rozdíl dvou branek. Po vyrovnané a bezgólové druhé třetině se Piráti pokoušeli zvrátit vývoj zápasu. Vítkovice však zasadili smrtelnou ránu v podobě třetí branky a o vítězi třetího utkání čtvrtfinálové série bylo rozhodnuto.
ČF3 po 17.3.2014
VIT
3:0(2:0, 0:0, 1:0)
Vítkovice
Svoboda – Hawlík, Demel, Jonáš, Puzič, Charvát, Bail – Ballner, Tomi, Holý, Illéš, Rimmel, Blahuta, Kuťák, Ollender, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar, Churý.
Dvořák – Ringler, Drobný, Cestr, Šulák, Havel, Michálek, Černý, Tejnor – Šťovíček, Hammerbauer, Vrána, Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Lehnert, Huňady, Hejcman, Chrpa, D. Kaše.

Vítkovice
11. Slováček (Blahuta, Hawlík), 14. Jonáš (Tomi), 46. Ballner (Bail)

2:3
0:0
0:0
37:28
223

Zápase na vítkovickém ledě přišlo vážnější ohrožení branky ve druhé minutě utkání. Domácí Illéš se dotlačil před bránu a donutil brankáře Dvořáka k zákroku. Krátce poté střílel za Piráty Šulák, jehož rána ovšem postrádala přesnost. O pár minut později se Šulák dostal do šance znovu. Tísněn obráncem nevstřelil nejlépe. I přes tyto šance to byli Vítkovice, kdo otevřel zápasové skóre. V situaci dvou na jednoho zvolil Ondřej Slováček střelu, a jeho tým se radoval z prvního gólu. Netrvalo dlouho a puk se do chomutovské sítě vrátil. Michal Jonáš unikl všem a poslal Vítkovice do dvoubrankového vedení. Do konce první třetiny se stav neměnil, Vítkovice si vedení drželi a Piráti odpovědět nedokázali.

Druhá dvacetiminutovka začala ostřelováním Dvořáka, který ale držel svůj tým a navyšování skóre nedovolil. Za Piráty zkoušeli snížit Černý, Hlava a Lehnert ovšem ani jeden nedostal puk za brankovou čáru. Šanci si vypracoval i Vrána, ale v samostatném úniku nepřekonal brankáře Svobodu. Zmatku před bránou chtěl posléze využít Lehnert. Překvapivá střela nakonec skončila v náruči vítkovického gólmana. Do konce druhé periody se objevilo několik šancí na obou stranách, žádná ovšem neznamenala změnu stavu.

Hra nabrala v poslední části na tempu. Chomutovští dlouho obléhali branku domácích, ale kýženého gólu se nedočkali. Naopak Vítkovice přišli s třetím úderem do sítě Dvořákovi branky. Střelu Baila tečoval David Ballner. Vzápětí mohli domácí přidat čtvrtou branku, ovšem Illéšovi znemožnila gólovou radost pirátská obrana. Následně střelec třetího gólu donutil Dvořáka k bleskovému zásahu lapačkou. Do konce třetiny sice Piráti útočili a hledali možnosti ke skórování, zápas ovšem zůstal v moci Vítkovic. Ostravané tak vedou v sérii 2:1 a v případě výhry v úterním utkání budou postupujícím týmem.