Junioři si před Vánoci poradili s Tygry z Liberce

Napsal 14.12.2013 Martin Zíta, Jan Thőma
C h o m u t o v - Junioři Pirátů v rámci 26. kola NOEN extraligy juniorů zajížděli pod Ještěd, kde změřili své síly s Bílými Tygry Liberec. V posledním utkání tohoto roku rozhodla druhá třetina, kterou Piráti vyhráli v poměru 2:0. Ve třetí třetině Liberec pouze v poslední minutě snížil na konečných 2:1 pro Piráty.
26.kolo so 14.12.2013
LIB
1:2(0:0, 0:2, 1:0)
Liberec
Vaněček – Jandejsek, Mrázek, M. Šír, Beránek, Pálek, Zedek – Langhammer, Hrníčko, Kalfiřt, Psota, Vlk, Svoboda, Boček, Žďárský, Havlas, Pilař
Dvořák – Michálek, Szathmáry, Cestr, Tejnor, Černý, Drobný, Meliško – Jindra, D. Kaše, Veselý - Huňady, Peštuka, Bednář - Šťovíček, Paleček, Vrána - Ringler

Liberec
60. Žďárský (Jandejsek)
33. Jindra (Veselý, Szathmáry), 37. Jindra (Kaše)

6:12
0:1
0:1
32:31
63

První třetina juniorského souboje nenabídla zrovna ofenzivní podívanou. Oba celky se sice snažili, ale finální fáze jejich útočným manévrům vůbec nevycházela. Za zmínku stály snad jen tři akce. Tu první měl na svědomí Psota, jenž se protáhl mezi bránícími hráči a z dobré pozice mezi kruhy zasáhl připraveného Dvořáka.

Na druhé straně měl nejslibnější příležitost Paleček, ke kterému se dostal odražený kotouč. Vaněček proti němu však dobře vybruslil a zneškodnil jeho pokus. Úspěch neslavil ani domácí Pilař, na kterého zívala značně odkrytá klec. Neposedný kotouč ale neusměrnil.

Druhé dějství konečně přineslo pohnutí skóre. A radost z toho panovala na chomutovské střídačce. Do vedení je poslal Jan Jindra, který se trefil z úniku v oslabení. Velký podíl na gólu ale měl i jeho spoluhráč Veselý, který se vrhl vypíchnout kotouč s vědomím, že ho čeká ostrá srážka s Beránkem, kde bude slabším. Sebrání se z ledu mu následně dalo zabrat.

Za čtyři minuty odskočili Piráty na rozdíl dvou branek a tento náskok se ukázal býti rozhodujícím. Tentokrát ve vlastní přesilovce Jan Jindra dvakrát rychle vyměnil kotouč s Kašem a poslal ho do odkryté klece.

Závěrečná dvacetiminutovka přesto slibovala drama a dočkali jsme se ho. Liberečtí se mohli dostat na kontakt po pěti minutách, kdy Šír od modré orazítkoval tyč. Následně měli gól na hokejce dvakrát Chomutovští. Ovšem Šťovíček i Peštuka ve svých akcích přestřelili Vaněčkovu klec.

Liberečtí se v závěru rozhodli vyzkoušel hru v šesti, přestože to dlouho nevypadalo, pomohla jim. Zásluhou Martina Žďárského se v poslední minutě dostali na dostřel. Avšak na druhý zásah už bylo času málo. Piráti Chomutov tak mohli slavit, jelikož si z Liberce odvezli všechny tři body.

Petr Haken (TJ Bílí Tygři Liberec): „Prohra mě mrzí, jelikož si myslím, že zápas byl velmi vyrovnaný a bod jsme si zasloužili. První gól jsme dostali ve vlastní přesilovce, což je hrubá chyba. Následně se nám nepodařilo využít přesilovky pět na tři, zatímco soupeř ve své přesilovce rozhodl. V těchto momentech se zápas lámal.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Pro nás velmi těžký zápas, který jsme absolvovali v hodně kombinované sestavě. Na rozdíl od zápasu v Mladé Boleslavi se tentokrát tým semkl a odvedl perfektní práci na všech postech. Samotný zápas byl velmi vyrovnaný, ale myslím, že jsme body brali zaslouženě.“