Junioři si v dramatickém zápase poradili se silnou Plzní

Napsal 13.09.2013 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Přibližně s hodinovým zpožděním začal zápas juniorského týmu Pirátů s plzeňskými Indiány. Důvod byl prostý, v celém širokém okolí SD ARÉNY vypadl elektrický proud. Utkání lépe zvládli domácí, kteří se díky přesilovým hrám dostali do větší zápasové pohody. Rozhodujícím faktorem byla první třetina, v níž domácí využili tři početní výhody. Dvěma góly pomohl ke třem bodům Milan Janák. Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929 6:2.
3.kolo pá 13.9.2013
6:2(3:2, 2:0, 1:0)
PLZ
Lukeš – Michálek, Cestr, Szathmáry, Drobný, Černý, Tejnor, Dobrovolný - N. Hlava, D. Kaše, Janák - Šťovíček, Peštuka, Veselý - Fronk, Paleček, Vrána - A. Macháček, Bednář
Plzeň
Karafiát (30. Pacl) – Marcel, Kubík, Kohel, Moravčík, Hanus, Holý, Houfek, Pejchar, Mašek, Kristl, Rajal, Polata, Machel, Indrák, Přikryl, Čadek, Tulačka, Langer, Uhlík, Kepka.

13. Dobrovolný (Hlava N., Fronk), 15. Janák (Cestr), 17. Fronk (Cestr, Szathmáry), 26. Veselý (Fronk), 30. Paleček (N.), 42. Janák (Kaše D., Hlava N.)
Plzeň
10. Tulačka (Michel), 15. Tulačka (Kristl)

5:8
4:1
0:0

První třetina byla na góly bohatá. V čase 09:40 otevřel skóre plzeňský Vojtěch Tulačka, který tak dal hostům jednogólový náskok. O ten rychle přišli na sklonku třinácté, až patnácté minuty. Ve dvojnásobné přesilovce se prosadil obránce Pirátů David Dobrovolný a v pokračující jednoduché přesilovce i Milan Janák. Hosté srovnali stav zápasu na 2:2, po krásné přihrávce Richarda Kristla, který naservíroval puk, až před branku. Do branky puk doklepl, dnes dvougólový Vojtěch Tulačka. Vyloučení plzeňských se domácím v první třetině dařilo trestat. Třetím gólovým úspěchem v přesilovce, byla branka na 3:2. Václav Cestr nahrával a Jiří Fronk vstřelil gól. Po první části, byl stav zápasu 3:2.

Ve druhé třetině Indiáni pokračovali v ustrašeném výkonu, což se promítlo v konečném výsledku. V šestadvacáté minutě si dobře najel na přihrávku Jiřího Fronka, Radek Veselý. Psala se osmadvacátá minuta a následovalo další vyloučení Plzně za zdržování hry, vyhození kotouče mimo hru. Domácím přesilovky vycházeli a jiné to nebylo, ani v tomto případě. Nicolas Hlava přihrál puk přes brankoviště na Tomáše Palečka, který v klídku doklepával. Po druhé části vedli Piráti o tři branky 5:2.

Poslední část se rozjela podle plánu, ale bylo již taková dohrávací. Nikdo neměl moc sil a chuť v zápase pokračovat. Výhru domácím potvrdil Milan Janák, který hned na začátku poslední třetiny uzavřel skóre zápasu na 6:2. Hráči Plzně se tlačili a chtěli zápas zdramatizovat, ale několik fantastických zákroků Štěpána Lukeše v brance Chomutova tomu zabránilo. Piráti porazili západočeskou Plzeň 6:2.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Zápas byl trochu natažený, což nepřineslo velký hokej. Tentokrát to bylo někde jinde. Hráli jsme pozorně, i když jsme v zápase prohrávali. Myslím, že jsme o těch několik gólů byli lepším týmem. Mám pocit, že bychom dokázali předvést i lepší hokej. S výsledkem jsem spokojení, ale chvílemi to byl horor. Kvality kvůli přerušení a natažení moc k vidění nebylo. Pro oba celky to bylo stejné a my jsme rádi, že jsme získali tři body. Musíme se koncentrovat na další utkání, proti Kladnu nás čeká těžký zápas.“