Junioři urputně dotahovali, ale na neoblíbený Písek nestačili kvůli úvodní třetině

Napsala 19.11.2023 Kateřina Kundertová
Piráti zahájili sérii tří domácích zápasů těsnou porážkou, když v šestnáctém kole juniorské ligy nestačili na neoblíbený Písek. O vítězi rozhodla už úvodní třetina, ve které hosté proměnili vše a domácí naopak nic. Chomutovští v čele s dvougólovým Martinem Starým začali skórovat až za stavu 0:4, což už však dohnat nestihli i přes závěrečnou power-play.
16.kolo ne 19.11.2023
3:4(0:3, 1:1, 2:0)
IHC
Civiš — Janda, Žižka, Ibl, F. Hynek, Filip, Česnohlídek, D. Svoboda — Grosskopf, Hlaváček, Friš Lorber, Rindoš, Bečvář, Mišovic, Teterja, Pospíšil, Kincl, Vostiňák, Bon, Starý
Písek
Císař — Smetana, Prušák, Šipla, Šíma, Mikeska, Čunát, Velíšek — Sládek, Hohenberger, Vlček, Hofrajtr, Kozlík, Dubský, Postl, Zátopek, Pospíchal, Šindelář

40. Starý (Kincl, Hlaváček), 43. Starý (Vostiňák, Žižka), 60. Vostiňák (Starý, Pospíšil)
Písek
2. Hohenberger (Hofrajtr, Postl), 6. Dubský (Zátopek), 12. Šindelář (Kozlík, Velíšek), 32. Mikeska (Šipla, Zátopek)

5:7
2:2
0:0
70
Červenka – Herles, Stacho

Daniel Lehnert (Piráti Chomutov): „Začátek zápasu se nevyvíjel podle našich představ. Měli jsme dost šancí a neproměnili nic, oproti soupeři, který proměnil vše, na co šáhl. První třetina rozhodla o celém zápasu. V závěru jsme si vytvořili tlak, ale už to bohužel nestačilo.“