Junioři vstoupili do čtvrtfinále play-off porážkou. Vítkovice vedou na zápasy 0:1

Napsal 13.03.2014 Václav Mohelník
C h o m u t o v - První čtvrtfinálový zápas, playoff NOEN extraligy juniorů sehráli hokejisté Chomutova a Vítkovic. Hosté se v zápase postupně dostali do třígólového trháku, které se Severočechům těžko stahovalo. Domácí se nevzdali a snížili na rozdíl jediného gólu. Nakonec se Pirátům ztráta dohnat nepodařila. Vítkovice si tím pádem, připisují první výhru ve čtvrtfinále. Série se hraje na tři vítězná utkání.
ČF1 čt 13.3.2014
3:4(0:1, 2:3, 1:0)
VIT
Maštalířský – Meliško, Ringler, Drobný, Cestr, Havel, Šulák, Michálek, R. Černý, Tejnor(C), Kämpf, Šťovíček, Vrána, Veselý, Bednář, Lehnert(A), O. Kaše, Huňady, Hejcman(A), Chrpa, D. Kaše.
Vítkovice
Svoboda – Hawlík (C), Demel, Jonáš, Puzič, Charvát, Bail, Ballner, Tomi, Holý(A), Illéš, Rimmel, Blahuta, Kuťák, Ollender, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar, Churý.

36. Tejnor (O. Kaše), 38. Kämpf (O. Kaše, Havel), 58. Chrpa (Hejcman, Lehnert)
Vítkovice
11. Holý (Sysala), 23. Rimmel (Hawlík, Kuťák), 29. Holý (Ollender, Puzič), 38. Slováček (Tomi, Kuťák)

3:6
0:1
0:0
31:26
200

Do prvního čtvrtfinálového zápasu, mezi Chomutovem a Vítkovice vstoupili lépe Piráti. První tříminutovka zápasu byla v jejich režii, ale vytěžili z toho pouze několik málo šancí. Tu největší měl Tom Ringler, který se uvolnil u mantinelu a následně prověřil hostujícího Svobodu v bráně. V šesté minutě zahrozily Vítkovice. Přečíslení dva na jednoho dobře neprovedly a střela Samuela Ollendera větší škodu nenadělala. První branka padla v přesilové hře. V čase 10:07 se nemýlil MAREK HOLÝ, který po přihrávce od Davida Sysala, střílel prakticky do odkryté klece. Vyrovnat mohl David Kämpf v patnácté minutě po individuální akci. Projel celou útočnou třetinou, ale brankáře se mu přehodit nepodařilo. Po úvodní dvacetiminutovce, vedly Vítkovice 0:1.

Hned v úvodu druhé třetiny, zvonily tyče na obou stranách. Nejdříve horní tyč trefil chomutovský Daniel Lehnert a následně i Samuel Ollender z Vítkovic. Druhou branku přidaly Vítkovice ve třiadvacáté minutě. MILUKÁŠ RIMMEL zpečetil vzrůstající tlak hostů. Následovalo několik vyloučených. Největší šanci měl Chomutov, který měl přesilovku pět na tři. Bez úspěchu. Hosté následně trestali. V čase 28:09 MAREK HOLÝ zužitkoval nahrávku do jízdy a střelou pod horní tyčku, zvýšil na 0:3. Piráti se prosadili, až v šestatřicáté minutě. Tvrdou střelou, která zaplula, až do brány se uvedl DOMINIK TEJNOR. V osmatřicáté minutě odskočily Vítkovice, opět na tři branky. ONDŘEJ SLOVÁČEK doklepával puk do brány. V té samé minutě Piráti snížili. Po přihrávce Ondřeje Kašeho se trefil DAVID KÄMPF. Po druhé třetině to bylo 2:4, pro Vítkovice.

Poslední třetinu ovládli hokejisté Chomutova, kteří vyráželi od jednoho útoku, ke druhému. Ve svých šancích neuspěli David Kämpf, Libor Šulák, Tom Ringler ani Patrik Huňady. Vítkovický Jakub Illéš se mohl radovat v sedmačtyřicáté minutě. V přečíslení nezamířil přesně. V šestapadesáté minutě se nemohl zaradovat David Kämpf. Ten sice objel branku, ale do branky puk neprocpal. Gólu se Piráti dočkali, až v čase 57:10. JAKUB CHRPA se uvolnil, doslal přihrávku od Dareka Hejcmana a střelou pod horní tyčku snížil. Vyrovnání se Chomutovu nepovedlo. Piráti Chomutov – HC Vítkovice STEEL 3:4. Vítkovice vedou v sérii hraném na tři vítězná utkání 0:1.

Martin Ťupa, trenér Chomutova: „Zápas rozhodl důraz našich hráčů, před branou soupeře a před naší bránou. Dostali jsme tři góly z dorážek, kolem brankoviště. Přesto, že jsme měli několik šancí z těsné blízkosti a možná i více šancí než soupeř, tak jsme je nedokázali využít. Kluci makali do konce, do posledních vteřin. Nepovedlo se nám zápas srovnat. Soupeř hrál výborně takticky a byli těžké se přes něj prosadit.“

Petr Jakub, trenér Vítkovic: „Utkání mělo znaky playoff. Věděli jsme, že je Chomutov obrovským favoritem a stále jím zůstává. V celé sérii a v celém playoff. Pro náš mladý tým, je každé takové utkání obrovskou zkušeností a kord, když se v zápase uspěje. Byli jsme v zápase produktivní. Poslední utkání nás trápila koncovka. Byli jsme produktivní v zápase, ale nebyli jsme lepším týmem. Bylo to vyrovnané utkání. V zápase zvítězilo šťastnější mužstvo. Příběh nekončí, série pokračuje a nás čeká další kvalitní utkání, jako dnes.“