Junioři zvládli pátý zápas a postupují přes obhájce titulu do semifinále

Napsal 20.03.2014 Jan Thöma
C h o m u t o v - Junioři Pirátů Chomutov to zvládli a v rozhodujícím pátém utkání zdolali obhájce trofeje HC Vítkovice Steel v poměru 4:2. Vítkovice se tímto s play-off loučí. Piráti kontrolovali po většinu zápasu hru, ale v 56. minutě snížil na rozdíl jedné branky hostující Hawlík a Vítkovice se dostaly zpátky do hry. Vítězství Pirátů zpečetil trefou do prázdné branky vteřinu před koncem Jakub Chrpa.
ČF5 čt 20.3.2014
4:2(1:0, 1:1, 2:1)
VIT
Dvořák – Ringler, Drobný, Cestr, R. Havel, Šulák, Michálek, Černý, Tejnor – Šťovíček, Hammerbauer, Vrána, N. Hlava, Paleček, Veselý, Bednář, Lehnert, Huňady, Hejcman, Chrpa, D. Kaše.
Vítkovice
Svoboda – Hawlík, Demel, Jonáš, Puzič, Charvát, Bail – Ballner, Tomi, Holý, Illéš, Rimmel, Blahuta, Kuťák, Ollender, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar, Churý.

10. Hejcman (Černý), 40. Tejnor (Kaše D.), 48. Šulák (Chrpa), 60. Chrpa
Vítkovice
30. Ollender (Holý, Illéš), 56. Hawlík (Slováček)

5:7
1:1
0:1
24:32
450

Rozhodující pátý zápas zahájili lépe Piráti. Po šanci Davida Kašeho zvonila tyč a následné dorážky taktéž ohrozili bránu. Gólová radost přišla až o pár chvil později, kdy se prosadil Darek Hejcman a rozjásal tak slušně zaplněné hlediště. Chomutovští nadále pokračovali v dobré hře. Soupeře prakticky nepouštěli k větším šancím. Závěrem třetiny mohl navyšovat střelec prvního gólu Hejcman, ale první pokus namířil do brány a dorážka mu již nevyšla dle představ. I tak odcházeli domácí do šaten spokojenější.

Ve druhé dvacetiminutovce byla již hra vyrovnanější. Dvořák musel řešit nejednu střelu Vítkovic. Krýt musel střelu Tomiho, následně si poradil i s únikem Illéše. Nestačil však na dorážku Samuela Ollendera, který následně bouřlivě slavil vyrovnání. Odpověď mohla přijít záhy, Bednář se však trefil pouze do brankové konstrukce. Ke konci třetiny se dostal ke slovu Dominik Tejnor a dalekonosnou ranou vrátil Pirátům vedení.

Poslední část utkání mohli Vítkovice zahájit vyrovnáním. Famózní Dvořák ale Slováčka vychytal. Následně byl chomutovský brankář donucen několikrát podržet svůj tým nad vodou, než přišlo navýšení z hokejky Libora Šuláka, který svým čtvrtým gólem v sérii týmu výrazně pomohl. Vítkovice se nechtěly vzdát snadno. Snažili se a ve vlastním oslabení zvládl snížit Adam Hawík na jehož kličku byl i Dvořák krátký. V závěru zápasu zkusili Ostravané hru v šesti. V tu chvíli udeřili Piráti naposledy. Jakub Chrpa dopravil puk do opuštěné sítě a v SD ARENĚ propukli oslavy. Piráti postupují do semifinále play-off, kde se pravděpodobně střetnou s pražskou Spartou

Martin Ťupa (Piráti Chomutov): „Když porovnám všech pět zápasů, taky myslím, že toto utkání bylo nejvyrovnanější. V předešlých utkáních jsme byli trochu lepším týmem, ale dnes hrál soupeř výborně. Pátý zápas jsme ovšem vybojovali. Byli jsme možná trochu nervózní, to je ovšem u pátých zápasů běžné. U hráčů se projeví, když se hraje o všechno. Klukům musím poděkovat, protože bojovali do posledních vteřin a zvládli to.“