Mladší dorost porazil doma IHC Písek 3:2

Napsal 05.01.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v – Mladší dorost sice přestřílel Písek o více, jak čtyřicet střel, ale ve skóre zápasu se to moc neprojevilo. Prvním úspěšným střelcem v utkání, byl Kryštof Zedním, který rozvlnil síť po necelých čtyřech minutách. Bohužel pro domácí, trvalo vedení Pirátů pouhých jednadvacet sekund. Vyrovnávací branku zaznamenal písecký Tomáš Rod. Chomutov do konce úvodní dvacetiminutovky opět dokázal odskočit na rozdíl jednoho gólu. Přesně tři vteřiny před koncem, se v přesilovce prosadil Petr Macháček. Ve druhé třetině se prosadili pouze hosté. Psal se čas 29:26, Natan Vráblík se trefil v početní výhodě a podruhé v zápase vyrovnal. Trápení domácích Pirátů Chomutov skončil ve čtyřiačtyřicáté minutě Michal Kozák, který zaznamenal vítěznou branku na 3:2.
21.kolo čt 5.1.2012
3:2(2:1, 0:1, 1:0)
PIS
Černý (Strejc) - Taraška, Toman, Dvořák, Šmejc, Macháček A., Klepl, Pokorný, Dimitrov, Kozák, Pitra, Macháček P., Pala, Páleník, Kaše D., Zedník, Strunz.
Písek
Pechek (Vlček) - Kločko, Vráblík, Turek, Marcilis, Koutenský, Sýbek, Jiřinec, Pokorný, Křenek, Červinský, Javůrek, Klas, Hejtmánek, Rod, Polanský, Volf, Kajtman, Duchoň.

Miroslav Krupka (Písek): My jsme byli od začátku utkání pod stálým tlakem, výsledek je pro nás ještě přijatelnej. Mohli jsme pomýšlet nakonec i na bod. Domácí byli jednoznačně lepší a zaslouženě vyhráli.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): Byl to první zápas v novém roce a v pauze všichni jistě kvalitně potrénovali. Písek navíc hraje o záchranu a my jsme čekali těžký zápas. Do zápasu jsme vstoupili myslím dobře, celý zápas byl ale o souboji našich střelců s píseckým brankářem, který nás defakto vychytal. První třetinu se nám podařilo vyhrát jen 2:1, ve druhé to už bylo malinko horší, málo jsme se tlačili do brány a nakonec jsme jí i prohráli 0:1, když hosté dali ze dvou střel jeden gól. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že si musíme vytvořit tlak na brankáře a za každou cenu tam ten puk dotlačit. Ujala se ale jen jedna střela od modré čáry. My jsme soupeře přestříleli rozdílem dvou tříd(56:12). Utkání bylo až do konce zbytečně nervozní proto, že nejsme schopni dávat góly.