Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci rozstříleli PZ Kladno, Svoboda udržel čisté konto

Napsal 12.02.2017 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci desátého kola nadstavbové části ELIOD extraligy mladšího dorostu přivítali Piráti na svém ledě PZ Kladno. Piráti byli od začátku utkání lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili. Dominik Svoboda navíc udržel čisté konto.
N10 ne 12.2.2017
6:0(4:0, 2:0, 0:0)
PZK
Svoboda – Vaněk, Ferbas, Matějka, Machyňa, Kastner, Klika, Psar- Králíček, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Hofrichter, Prokop, Holka, Benda, Vlach, Koláček, Gut, Vrhel
PZ Kladno
Pulec (26. Novotný) – Jan Vokurka, Kulich, Volráb – Hrubý, Kraus, Ploch, Darsa, Petrus, Turek, Pejchal, Brabec, Jiří Vokurka, Černý, Čermák

5. Mežnar (Psar), 13. Hofrichter, 16. Prokop (Klika, Šafránek), 18. Holka (Harkabus), 25. Gut (Prokop), 26. Mežnar (Koláček, Šafránek)

Knapík – Tichý, Goltsch

Piráti vstoupili do utkání velice aktivně a už v páté minutě se dostali do vedení. Eric Mežnar se dostal ke střele z vrcholu pravého kruhu, odkud nechytatelnou střelou pod horní tyčku nedal hostujícímu brankáři šanci zasáhnout – 1:0. O tři minuty později mohl zvýšit na 2:0 Šafránek. Jeho střelecký pokus z bezprostřední blízkosti ale Pulec skvěle chytil. Hosté byli blízko vyrovnání ve třinácté minutě, když se Turek natlačil s kotoučem až před Svobodu. Ten ale svůj tým podržel. Zhruba o třicet vteřin později se ale domácím přeci jen podařilo zvýšit vedení.

Michael Hofrichter vybojoval kotouč v útočném pásmu a střelou z pravého kruhu ke vzdálenější tyči rozvlnil síť za Pulcem dnes již podruhé – 2:0. Čtyři minutky před koncem úvodní části hry se dostal ke střele z levého kruhu Jan Prokop, a ten svou krásnou střelou ke vzdálenější tyči zvýšil už na 3:0. O minutku později se prosadil Tobiáš Holka, který těžil z dobré práce Harkabuse a domácí tak vedli už 4:0.

Piráti začali druhou třetinu stejně, jako tu první a už po pěti odehraných minutách druhé třetiny se dostali do pětibrankového vedení. Michal Gut vyslal na branku jedovatou střelu z mezikruží, která skončila až za bezmocným Pulcem – 5:0.

Neuběhla ani minuta od této branky a domácí vedli už 6:0! Autorem branky se stal Eric Mežnar, pro kterého to byla už druhá branka v dnešním utkání. Hosté po tomto gólu vystřídali brankáře. Místo Pulce naskočil do branky Novotný. Pět minut před koncem druhé třetiny mohl snížit Čermák. Svoboda byl ale proti a jeho dobrou šanci zlikvidoval.

Do třetí třetiny vstoupily oba týmy velice opatrně a první vážnější šance byli diváci svědky až v devětačtyřicáté minutě, kdy se Prokop dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až před Novotného, kterého ale překonat nedokázal. Zhruba o tři minutky později si vytvořil další zajímavou šanci opět Prokop, který ale svou tvrdou střelou z mezikruží nerozjásal diváky.

Pět minut před koncem utkání mohl snížit Petrus, ale na Svobodu nevyzrál. V samotném závěru utkání spálil obrovskou šanci Hofrichter, který nedokázal ani nadvakrát překonat Novotného a Piráti tak zvítězili 6:0.