Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci se vracejí z Kladna s vysokou výhrou, Dobeš udržel nulu

Napsal 4.9.2016 Marcel Holl
K l a d n o / C h o m u t o v - Ve druhém kole ELIOD extraligy zajížděli Piráti na led kladenského PZ. Už po dvou třetinách byl zápas rozhodnut, neboť Chomutovští vedli o pět branek. Nakonec si z ledu Středočechů odvezli výhru 8:0. Třemi góly a jednou asistencí se na výhře podílel Erik Mežnar. Čisté konto udržel brankář Jakub Dobeš.
2.kolo ne 4.9.2016
PZK
0:8(0:2, 0:3, 0:3)
CHM
PZ Kladno
Novotný – Ja. Vokurka, Teinitzer, Brejcha, Volráb, Erben, Dobrovolný – Hrubý, Hašek, Kraus, Šťastný, Darsa, Routa, Brabec, Ploch, Pejchal, Ji. Vokurka, Čermák
Chomutov
Dobeš – Vaněk, Ferbas, Matějka, Birhanzl, Petrásek, Herles, Krchňák, Kastner, Psar – Králíček, Zahrádka, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Prokop, Prokeš, Benda, Koláček, Gut, Vrhel

Branky a nahrávky

PZ Kladno
Chomutov
5. Gut (Psar), 7. Mežnar (Harkabus, Krchňák), 32. Vrhel (Benda), 35. Mežnar (Prokop), 40. Gut (Vrhel, Harkabus), 45. Mežnar (Gut, Prokop), 50. Vrhel (Koláček, Benda), 57. Prokop (Mežnar, Gut).

Statistiky

Vyloučení
8:7
Využití
0:3
V oslabení
0:0
Střely na branku
30:31
Diváci
100
Rozhodčí
Jechoutek – Svoboda, Svobodová

Shrnutí

Začátek zápasu poznamenalo vyloučení domácího hráče. Nabídnutou početní výhodu dokázali Chomutovští, již v páté minutě, potrestat. Brankáře Novotného překonal Michal Gut. O dvě minuty již Krušnohorci vedli o dva góly. Po nahrávce Harkabuse mířil do černého Erik Mežnar. Ve zbytku úvodní periody již branka nepadla, a tak svěřenci trenérů Šípa a Koláčka vedli po první části 0:2.

V polovině zápasu se dostal k jedovaté střele Benda. Na jeho projektil brankář Novotný ještě stačil zareagovat, ale na následnou dorážku od Stanislava Vrhela již byl krátký. O pár minut později využil další početní výhodu Erik Mežnar a chomutovská družina již vedla o čtyři branky. Pověstného „bůra“ dovršil v poslední minutě druhé třetiny Michal Gut.

Šestý hřebíček do kladenské rakve přidal v pětačtyřicáté minutě Erik Mežnar, jenž tak oslavil hattrick. O pět minut později přidal svůj druhý gólový úspěch také Stanislav Vrhel. Brankový součet druhého kola ELIOD Extraligy uzavřel v sedmapadesáté minutě Jan Prokop.