8. Třída - reportáž

Osmáci vyfasovali další debakl, s pražskou Spartou prohráli o deset branek

Napsal 23.03.2017 Petr Šatalík, Martin Penker
C h o m u t o v - Osmáci ani ve druhém utkání na MMČR nedokázali zvítězit a s pražskou Spartou prohráli 13:3. Piráti přitom vstoupili do utkání skvěle, když po odehrané minutě a půl vedli 1:0 zásluhou Príhody. Pražané ale dokázali během tří minut utkání otočit, načež ale Piráti odpověděli vyrovnáním. Po zbytek zápasu už ale kralovala jen pražská Sparta, která nakonec první třetinu ovládla 5:3. Druhou a třetí třetinu poté opět ovládla Sparta, která nakonec zvítězila vysoko 13:3. Piráti tak mají po dvou odehraných dnech na svém kontě dvě porážky.
MMČR2 čt 23.3.2017
SPA
13:3(5:3, 3:0, 5:0)
Sparta
Liemann – Šesták, Ducháč, Rajgl, Procházka, Adamec, Mašek, Adam – Vitouch, Mácha, Hamara, Krupička "C", Jurak, Potůček, Němec, Výkruta, Hamršímd, Uhlíř, Theimer.
Šatný (21. A. Strážovský) – Němec, J. Strážovský, Žďárský, Jenček, Petretič, Pöschl, Kovár, Černý – Šilar, Čech, Spudich, Príhoda "C", Kulich, Svoboda, Iljuk, Kosnar, Jakab, Koblížek, Döring, Novotný.

Sparta
3. Krupička, 5. Hamara, 13. Hamara (Výkruta), 14. Hamršmíd (Uhlíř), 18. Vitouch (Výkruta), 23. Mácha (Krupička, Adamec), 29. Hamara (TS), 40. Vitouch (Mácha), 42. Vitouch (Rajhl, Hamara), 45. Mašek (Adamec, Mácha), 52. Vitouch (Hamara, Rajgl), 53. Potůček (Němec.), 53. Výkruta (Vitouch)

Pilný – Řezníček, Vepřovský

Duel mezi Spartou a Piráty začal v divokém rytmu, Chomutov šel do vedení již po 97 vteřinách, kdy se střelou z mezikruží prosadil Ondřej Príhoda. Pražané odpověděli o necelou minutu později, dorážkou z levé strany skóroval Jan Krupička. Nedlouho poté tým z hlavního města zápas otočil po trefě Tomáše Hamary. Severočeši zvládli srovnat v polovině první třetiny, Ondřej Príhoda v situaci dvou proti jednomu neváhal vzít odpovědnost na sebe a druhou trefou v zápase změnil stav na 2:2.

Hra se neuklidnila ani v druhé půlce prvého dějství. Sparta si dvěma brankami v rozmezí 64 vteřin vzala vedení zpět. Náskok jí vrátil Tomáš Hamara ranou z bezprostřední blízkosti – 3:2. Další branku přidal z podobné situace Jan Hamršmíd. Na 5:2 upravil v čase 17:28 Michal Vitouch, který se nejlépe zorientoval v brankovišti Pirátů po zákroku Šatného. 15 sekund před první sirénou ale korigoval Tadeáš Svoboda, který z bezprostřední blízkosti mířil přesně mezi betony Liemanna – 5:3. Od Chomutova to bohužel bylo pro tento zápas vše.

Druhá dvacetiminutovka jasně naznačila, jak se zápas bude nadále vyvíjet, Pražané měli velkou převahu na ledové ploše a kotouč Pirátům půjčovali jen zřídka. V čase 22:26 zvýšili na 6:3 po závaru, ze kterého těžil Adam Mácha. V polovině třetiny byl v úniku faulován Tomáš Hamara, sudí nařídil trestné střílení a útočník Sparty jej střelou na vyrážečku využil a zvýšil tak na 7:3.

18 sekund před druhou sirénou unikli Mácha a Michal Vitouch do situace dvou proti jednomu, první jmenovaný předložil svému parťákovi ideální pas a ten zamířil přesně k bližší tyči – 8:3. Do třetího dějství tak Sparta vstupovala s pohodlným pětibrankovým náskokem a osudu utkání bylo v podstatě rozhodnuto.

Do třetí dvacetiminutovky si Pražané schovali dalších pět branek. V čase 41:49 dokonal Michal Vitouch svůj hattrick, když sice nejprve nevyužil samostatný únik, ale z dorážky již skóroval. Nedlouho poté neproměnil Čech velkou šanci Chomutova a dle hesla nedáš – dostaneš, to potrestal Ondřej Mašek – 10:3. V polovině třetiny unikl defenzivě Pirátů opět Michal Vitouch a ranou na bližší tyč upravil na 11:3

V další situaci se v čase 52:46 objevil Vitouch jako dvorní nahrávač Ondřeje Výkruty, společně skvěle vyřešili situaci dva na jednoho a Sparta vedla 12:3. Hned o 12 vteřin později přidali Pražané i finální, třináctý gól, o který se zasloužil Matyáš Potůček. Mužstvo z hlavního města porazilo Piráty rozdílem třídy a ukázalo tak svůj plný potenciál.

Jiří Kročák (HC Sparta Praha): „Výsledek se těžko hodnotí, protože podobně, jak včera Chomutov zaskočila Plzeň, tak jsme je zaskočili i my. Začátek byl vyrovnaný, byli jsme trpěliví, dali góly. S Chomutovem jsme v sezóně nehráli, ale ve své soutěži hráli parádně. Těžko se zápas hodnotí za toho stavu, jakým skončil, ale my jsme samozřejmě rádi, že hráči plnili do posledního písmene to, co jsme si řekli. Výsledek je bohužel takový, jaký je.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Chtěli jsme si po včerejšku spravit dojem, první třetina nebyla tak špatná, trochu jsme to stáhli na pár lidí, jelikož kvalita Sparty je vysoká. Myslím, že jsme drželi krok. Bohužel nás zatím ani nepodrželi gólmani, my se na gól hodně nadřeme a poměrně lacině inkasujeme. Pak už je těžké kluky motivovat a závěr jsme nezvládli.“