Piráti na dvoudenním turnaji nevyhráli, Salzburgu podlehli i podruhé

Napsala 24.01.2017 Kateřina Kundertová
S a l z b u r g / C h o m u t o v - Starší dorostenci odehráli druhý vzájemný zápas na dvoudenním turnaji v Salzburgu. S místním týmem Red Bull Salzburg prohráli i podruhé, tentokrát poměrem 7:2. Piráti v prvních dvou třetinách inkasovali dvě branky a odpověděl pouze Navrátil před polovinou zápasu, když snížil na 1:2. Poslední perioda skončila 3:1 pro domácí, takže si pohodlně pohlídali jasné vítězství.
přát. út 24.1.2017
SAL
7:2(2:0, 2:1, 3:1)
Salzburg
Mnich – Pasanen, Wirth, Stückler, Sander, Zündel, Schreier, Frandl – Zimmermann, Schütz, Rebernig, Lobach, Zitz, Gehringer, Varejcka, Schitz, Bakos, Rauhala, Streu, Harnisch, Jentzsch
Skokan – Štochl, J. Starý, Procházka, Kleiner, Hradecký, D. Zeman – Baier, Veselý, D. Černý, Bajer, Navrátil, Sommer, T. Koblížek, Ouřada, Brandner

Salzburg
12. Schütz, 18. Harnisch (Zitz, Gehringer), 26. Pasanen (Varejcka), 36. Lobach (Zimmermann), 42. Frandl (Schütz), 45. Harnisch (Gehringer, Zitz), 51. Schitz (Streu, Bakos)

Kellner – Krausz, Gerner

Piráti začali dobře, po šestačtyřiceti vteřinách si vybojovali přesilovou hru, která všach skončila bez úspěchu stejně jako v dalším průběhu početní výhoda domácích. V deváté minutě se střela Koblížka odrazila do vzduchu, ale pro neštěstí střelce přelobovala branku a dopadla za ni. O chvíli později Zeman vystihl rozehrávku a stál sám před Mnichem, na kterého nevyzrál. Na druhé straně se prosadil Schütze, jenž se nejlépe zorientoval před Skokanem –1:0.

Hned poté ztečovaná rána Zemana orazítkovala horní tyč a Veselý selhal v koncovce, když nepřehodil ležícího brankáře. Předtím, než se prosadil Harnisch a zvýšil na rozdíl dvou branek, měli dobrou šanci Piráti, ale Red Bull měl štěstí, jelikož byla střela Ouřady sražena domácími mimo tři tyče – 2:0.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen Baier za hákování, ve vlastním oslabení se prosadil Navátil, jenž se z levé strany natlačil na osu a mířil přesně – 2:1. Salzburg ale rychle odpověděl, současně s návratem trestaného chomutovského hráče se prosadil od modré Pasanen – 3:1. Chomutovští měli v dalším průběhu možnost přesilové hry, kterou však nevyužili.

Ve 34. minutě Stückler poslal střílenou přihrávku na Rauhala, jehož teč se nevešla mezi tři tyče. O chvíli později však domácí opět udeřili, Zimmermann přihrál od pravé tyče Skokanovy brány na Lobacha, jenž si počkal a zavěsil – 4:1. V závěru třetiny si Rud Bull hlídal náskok ve střední třetině.

Začátek posledního dějství patřil domácím. Nejprve se prosadil Frandla, jenž doklepl puk do odkryté chomutovské branky, a poté Harnisch zakončil dobrou spolupráci Zitze a Gehringtera – 6:1. Po ubráněném oslabení, ve kterém Piráti soupeři nic nedovolili, se do úniku díky špatné přihrávce domácích dostal Veselý, jenž s pomocí horní tyčky a betonu Mnicha snížil – 6:2.

Stejné situace využili i hráči Salzburgu, v úniku uspěl Schitz, který uzavřel střelecké konto zápasu – 7:2. V závěru zápasu si Red Bull hlídal pohodlný náskok a do žádných větších akcí se nepouštěl.