Starší dorost první semifinále se Spartou nezvládl, inkasoval devětkrát

Napsala 20.03.2016 Kateřina Kundertová
P r a h a /C h o m u t o v - Piráti odehráli první kolo semifinále na Spartě, kde prohráli poměrem 2:9. O vítězi rozhodla již první třetina, ve které Chomutovští v sedmnácté minutě prohrávali už o pět přesných zásahů, poté snížil Jakub Navrátil, ke kterému se ve druhé třetině přidal Petr Chlán. V posledním dějství domácí potvrdili jasnou výhru dalšími čtyřmi trefami.
SF1 ne 20.3.2016
SPA
9:2(5:1, 0:1, 4:0)
Sparta
Wolf – Simotics, Janda, Dušek, Eliáš, Jeřábek, Horský, Vandas, Sedliský – Šrámek, Šmerha, Švarc, Šišolák, Nacházel, Michnáč, Pšenička T., Safin, Komárek, Schwamberger, Dubský, Wojnar.
Pavlát – Dvořák, Studený, Smutný, Hajič – Köver, Lauko, Polák, Kulich, Krivošík, Chlán, Palička, M, Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Šilar.

Sparta
1. Komárek (Janda, Jeřábek), 9. Komárek (Dubský, Šmerha), 14. Schwamberger (Michnáč), 15. Šišolák (Safin), 17. Švarc (Schwamberger), 45. Komárek, 53. Šmerha (Komárek), 53. Šišolák (Nacházel, Sedliský), 60. Pšenička
19. Navrátil (Svoboda), 37. Chlán

1:4
0:0
0:1
37:25
78

Sparťané do prvního semifinálového duelu vstoupili pěkně zhurta. Ihned po devíti odehraných sekundách hry využil svůj samostatný únik Vojtěch Komárek, když poslal hostujícímu strážci svatyně Pavlátovi puk přesně nad lapačku. Pražský celek se dokázal prosadit podruhé v zápase. Totiž už v 9. minutě se trefil do černého opět Vojtěch Komárek a zařídil tak svému výběru dvougólové vedení. Netrvalo to moc dlouho a o pět minut později se dokázal prosadit před brankou domácí forward Sparty Tomáš Schwamberger.

Holešovické mužstvo předvádělo doslova heroický výkon, když v čase 14:06 zacílil svůj střelecký pokus do branky soupeře Ondrej Šišolák. A to nebylo ze strany domácích ještě vše. Necelé tři minuty před koncem úvodní periody umístil pátý hřebíček do klece Chomutova Michael Švarc. Hosté ale na chvilku zahrozili a Tom Polák se opřel do touše pěkně zostra a ranou příklepem zkazil domácímu gólmanovi čisté konto. V první třetině se už nic podstatného nestalo. Do šatny odcházeli výrazně spokojenější domácí hokejisté, když už vedli poměrem 5:1.

Ve druhé periodě se hra takřka srovnala. Svěřenci trenéra Richarda Žemličky měli pár šancí, konkrétně v dobré pozici byl nejprve Tomáš Šmerha a o něco později Albert Michnáč. Ovšem hostující Pavlát sparťanské dělovky vychytal a držel pro svůj tým malou jiskřičku naděje na úspěch v tomto utkání.

Poté byla domácí pětici nabídnuta i přesilová hra, ale místo toho, aby sparťanská lokomotiva zatlačila na svého soka, tak bohužel pro příznivce Pražanů skóroval Petr Chlán po přihrávce Matyáše Svobody. Chomutovský hráč procedil bekhendem černý nesmysl do sítě u levé tyče gólmana Wolfa a dal alespoň trochu malou radost do začátku třetího dějství na tváře svým spoluhráčům. Stav byl tedy 5:2.

Do poslední části hry naskočili domácí jako uragán, když zaznamenali v této části celého utkání hned čtyři branky. Pojďme ale pěkně popořádku. Čas 44:05 a do třetice všeho dobrého vstřelil gól Vojtěch Komárek, který tak tímto činem zkompletoval svůj hattrick v dnešním klání, když se ze všech nejlépe zorientoval na brankovém prostoru. O sedm minut později se do statistik zapsal Tomáš Šmerha po adresované přihrávce od Vojtěcha Komárka. Střelecké hody v podání pražských hokejistů pokračovaly i nadále. Osmým střelcem Sparty v této konfrontaci se stal Ondrej Šišolák.

Chomutovští si museli utkání doslova "sníst" až do samého konce, jelikož pouhé dvě vteřiny před závěrečnou sirénou dorazil svou střelu k pravé tyči Tomáš Pšenička a stanovil tak skóre na konečných 9:2 pro domácí celek. Tým kapitána Komárka tedy v prvním klání semifinálové série vede nad výběrem Chomutova 1:0 na zápasy. Už v úterý 22. března na vlastním ledě můžou Severočeši odčinit dnešní vysokou porážku a ještě potrápit favorizovanou Spartu.