Starší dorost zakončil základní část vítězně, hattrick Veselého pomohl ke zdolání Letňan

Napsal 14.12.2012 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Pirátům šlo v závěrečném duelu první fáze dlouhodobé části o co nejlepší umístění, nakonec se jim to povedlo. První třetina se nesla v duchu promarněných příležitostí a to na obou stranách. Gólové hody odstartovaly až s druhou třetinou, kdy se dvakrát za sebou trefili Piráti. Letci však vždy dokázali snížit a ve třetí třetině i vyrovnat na 3:3. Pak se ovšem domácí zvedli a vybudovali si opět dvoubrankový náskok, na který už Letňany nenašly odpověď. Hattrickem se blýskl útočník Radek Veselý.
27.kolo pá 14.12.2012
5:3(0:0, 3:2, 2:1)
LET
Staněk - Meliško, Páleník, Ringler, Krstev, Bednář, Procházka, Kašpar, Hierman, Pokorný, Šmíd, Macháček, Cestr, Vlastník, Kaše, Veselý, Wágner, Rohla
Letňany
Švihálek - Brejcha, Honetschläger, Hes, Kroh, Nebeský, Starosta, Stošek, Ječný, Čapek, Rulf, Hroboň, Nestrašil, Kučera, Hylena, Šťovíček, Neuman

21. Vlastník (Veselý), 25. Veselý (Vlastník), 36. Veselý (Meliško), 53. Wágner (Meliško, Šmíd), 54. Veselý (Bednář, Vlastník)
Letňany
26. Šťovíček (Kroh, Čapek), 39. Hes (Ječný), 50. Šťovíček (Štosek)

5:4
0:1
1:0
34:32
70

Úvodní minuty byly z obou stran vyrovnané. Bohužel bezbrankový stav svítil na světelné hlavně kvůli nemohoucnosti vstřelit gól. V 10. minutě se až před letňanského gólmana dostal František Wágner. Po neúspěšném zakončení bekhendem si na svou druhou šanci ještě počkal a přišla jen o chvíli později při stejném střídání. Tvrdou střelu brankář Švihálek jen vyrazil a Wágner měl na holi první gól. Chomutovský útočník však promarnil šanci, když se nedokázal trefit do odkryté branky. Na druhé straně zahrozili také hosté. Richard Nebeský však po rychlém protiútoku poslal puk jen do Staňkovy lapačky. Celé to pak korunovala tyč Richarda Nebeského, který vystřelil z první po pěkné akci hostujících Letců.

Chomutov měl do druhé třetiny ale raketový start. JIŘÍ VLASTNÍK vystřelil na hostujícího brankáře z nulového úhlu a puk zapadl až do branky. Netrvalo dlouho a už to bylo o dvě branky. Jen o pět minut později se zpoza kruhů obtočil RADEK VESELÝ, který puk nasměroval do branky o rameno letňanského gólmana. Jenže to nebylo vše. Další minuta a další gól. Tentokrát však na druhé straně. MARTIN ŠŤOVÍČEK poprvé překonal brankáře Staňka. To, co se nestihlo v první třetině se vykompenzovalo v té druhé. Pětatřicátá minuta přinesla druhý gól RADKA VESELÉHO, navíc při vlastním oslabení. Útok byl produktivní, ale v obraně jen o chvíli později zapomněli Chomutovští MATĚJE HESE, jenž znovu snížil na rozdíl jedné branky. Následovala však opět obrovská šance, tentokrát v podání Davida Kašeho. Ten ale nedokázal tečovat nahození do prázdné brány.

Třetí třetina byla znovu vyrovnaná s řadou chyb. Přišla však 49. minuta, vyloučení chomutovského Procházky a hosté se mohli radovat z vyrovnání skóre zásluhou MARTINA ŠŤOVÍČKA. Ale od 50. minuty se Piráti probudili z neúspěšných kombinácí a byly z toho hned dva góly během minuty, které zápas rozhodly. Nejdříve se svého gólu po několika promarněných tutovkách dočkal FRANTIŠEK WÁGNER, potom RADEK VESELÝ zkompletoval hattricku. Do konce zbývalo necelých sedm minut a Letňany měly už slušné manko. Ještě jednou musel Piráty podržet Dominik Staněk, který včas vytáhl svůj beton, pak ale už kontrolovali hru jen domácí. Skóre 5:3 už Chomutov bez problémů udržel, čímž si také udržel minimálně třetí místo v tabulce. Karlovy Vary totiž porazily Kladno 1:3. První fáze základní části extraligy staršího dorostu je tedy u konce.