Starší dorostenci na domácím ledě podlehli Zlínu a ukončili vítěznou sérii

Napsal 20.02.2016 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Ve 14. kole nadstavby NOEN Extraligy staršího dorostu hostili Piráti svého tabulkového souseda, Zlín. v prvních dvaceti minutách měli Krušnohorci jasně navrch, ale v závěru třetiny otevřeli skóre hosté. Od druhého dějství měli na ledě převahu hosté a jelikož ji dokázali vyjádřit i gólově, odvezli si z SD ARÉNY tři body za zasloužené vítězství. Hattrickem a dvěma přihrávkami se blýskl hostující útočník Štěpán Fryšara.
N14 so 20.2.2016
1:6(0:1, 1:3, 0:2)
ZLN
Pavlát – Buchtela, Bukač, Dvořák, Smutný, Hajič – Köver, Kulich Chlán, Palička, M. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Koblížek, Šilar
Zlín
Huf – Dluhoš, Gába, Dřímal, Budil, Kowalczyk, Marek, Frydrych – Fryšara, Mikulec, Kočica, Sedláček, Fajkus, Zmeškal, Kotek, Kenša, Dlabaja

34. Šilar (M. Svoboda, Dejmek)
Zlín
16. Fryšara (Dlabaja, Sedláček), 22. Kočica (Budil), 23. Fryšara (Sedláček), 37. Fryšara (Kotek, Dluhoš), 57. Dlabaja (Kotek, Fryšara), 59. Dalabja (Fryšara, Kotek)

2:4
1:1
0:1
75
Malota – Jelínek, Šimán

Piráti byli v první třetině jasně aktivnější. Byli častěji u kotouče a několikrát zamkli Zlín v jejich obranném pásmu. Ale nejvíc starostí na začátku dělali brankáři Hufovi vlastní obránci, kteří neúmyslně posílali puky směrem na vlastní bránu. Nejprve puk tečoval do brankářova protipohybu Dřímal a poté nešťastně usměrňoval odražený kotouč Dluhoš. V obou případech ale naštěstí pro Zlín puk těsně minul vymezené území. Hosté pak trpělivě čekali na svou příležitost zaútočit a taková se jim naskytla v 16. minutě. Dlabaja se Štěpánem Fryšarou ujeli ve dvou na jediného obránce a druhý jmenovaný zužitkoval skvělý pas střelou na bližší tyč. Ševci tak po skončení první třetiny vedli o jednu branku.

Do druhé třetiny ale vstoupili hostující hokejisté jako vyměnění. Ve 22. minutě využili přesilovku díky dorážce Jonáše Kočicy. O další minutu později to bylo už o tři branky, když se podruhé v utkání trefil Štěpán Fryšara. 17letý útočník pohotově našel puk odražený od tyče a poslal ho za záda Pavláta. Piráti dokázali snížit, a to v přesilové hře zásluhou přesné střely z mezikruží z hole Daniela Šilara. Do konce druhého dějství ale hosté znovu zvýšili náskok na tři góly. V další přesilové hře totiž Piráti zaváhali v obranném pásmu a skvělou přihrávku před bránu ve svůj třetí gól proměnil Štěpán Fryšara.

Ve třetí třetině museli Piráti se svou hrou nutně něco udělat a na jejich hokejkách byla vidět značná nervozita. Díky zaváhání obrany ve středním pásmu se do samostatného úniku dostal Fryšara, který tak mohl přidat už čtvrtý gól, ale brankář Pavlát perfektně vystihl jeho kličku a pátý puk za svá záda nepustil. Piráti se dál snažili, ale i kapitán Koblížek selhal ve vyložené šanci, když z blízkosti trefil pouze boční síť. Šance domácích držel v závěru utkání gólman Pavlát, který likvidoval jednu příležitost za druhou. Zahanbit se ale nenechal ani jeho protějšek Huf, který fantastickým přesunem zneškodnil střelu Matyáše Svobody z přečíslení. V závěru se nakonec hosté radovali ještě dvakrát. V nenápadné akci se střelou z ostrého úhlu se štěstím prosadil kapitán Daniel Dlabaja a stejný hráč přidal i šestou branku z brejku dva na jednoho. Zlín nakonec porazil Piráty 6:1.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov):„Bylo to bojovné utkání, ve kterém jsme neproměnili spoustu šancí. Soupeř nám dal lekci z produktivity. Nehráli jsme špatný hokej, ale v koncovce to vázlo. Skončila nám série 16 zápasů, už jsme potřebovali spadnout zpátky. Zlín nám ukázal že stále musíme hrát svůj hokej. Doufejme, že jsme si to vybrali teď a pojedeme zase dál.“