Starší dorostenci na závěr základní části zaváhali a prohráli s Vítkovicemi

Napsal 08.03.2014 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Poslední kolo dlouhodobé části RAKO extraligy staršího dorostu se odehrálo na ledě chomutovské SD ARÉNY. Piráti přivítali hokejisty Vítkovic. Hosté první třetinu ovládli, ovšem bez gólového efektu. Rozhodující byla třetina druhá. V té hosté zásluhou Daniela Spratka dvakrát skórovali a přiblížili se ke třem bodům. V závěrečné třetině padlo po jednom gólu na obou stranách. Chomutov - Vítkovice 1:3.
44.kolo so 8.3.2014
1:3(0:0, 0:2, 1:1)
VIT
Lukeš – Dvořák, Páleník(C), Hlaváček, Hierman, Novák, Kozák, Polák, Lyszczarczyk, A. Macháček, Kašpar, Adámek, P. Macháček, Rohla, Veselý, Toman, Wágner, Strunz.
Vítkovice
Wanecki – Šendera, Krenželok, Fajkus, Charvát, Čechman, Krčmář, Rudl, Beneš, Malina, Stoklásek, Kafka, Horvát, Korec, Slánský, Raška, Spratek, Jáchym (C), Stupka, Hartmann, Stránský.

48. Toman (Wágner, Lyszczarcyk)
Vítkovice
23. Spratek (Krenželok), 28. Spratek (Kafka, Stoklásek), 41. Malina (Jáchym, Rudl)

8:9
1:1
0:0
43:29

V první třetině ovládly hru Vítkovice. Chomutov se snažil, ale moc toho za prvních dvacet minut nevymyslel. Hosté se dostali během první třetiny do několika vyložených šancí. Jen namátkou. Čtvrtá minuta a Matouš Stupka sám u gólmana Štěpána Lukeše. Neuspěl. Stejný konec se opakoval u akcí Dominika Rašky a Petra Šendery. Na gólmana Severočechů neuspěl ani Štěpán Lukeš, který chtěl procpat puk do brány pomocí bekhendové střely. Po první části, byl stav zápasu 0:0

Na začátku druhé části zahrozil Chomutov. Tečovanou střelu brankář Michal Wanecki vyrazil. Následovali další šance na obou stranách. Skóre otevřely Vítkovice. Ve třiadvacáté minutě si před gólmana sjel DANIEL SPRATEK a jemně tečoval střelu Daniela Krenželoka. Velmi diskutabilní situace, byla v pětadvacáté minutě. Piráti vstřelili vyrovnávací gól, ale rozhodčí následně rozpažili. Důvod byl, že odpískali dřív, než se puk dostal za brankovou čáru. To se samozřejmě nelíbilo domácím, ani hostům. Druhou branku přidaly Vítkovice v osmadvacáté minutě. Druhou branku v zápase zaznamenal DANIEL SPRATEK, který využil zmatku a následně zakončil do prázdné klece. Hattrick v zápase mohl oslavit v šestatřicáté minutě. Svůj únik a následnou střelu neprovedl dokonale. Po dvou třetinách vedly Vítkovice 2:0.

Ani do třetí fáze nevstoupily Vítkovice špatně a hned po minutě slavily třetí gól. Ve dvojnásobné přesilovce se trefil VLASTIMIL MALINA. Domácím svitla jiskřička naděje v čase 47:10. JOSEF TOMAN se s pomocí tyčky prosadil a zařídil snížení na rozdíl dvou branek. O minutu později měli Piráti obrovskou šanci na další snížení. Po bodnutí špičkou hole, byl potrestaný trestem ve hře hostující Adam Charvát. Ale místo toho, aby se chopili šance, tak se nechali Severočeši vyloučit a bylo po nadějích. Chomutov nesáhl na konci zápasu, ani ke hře bez brankáře. Nakonec se stav zápasu, již nezměnil, a tak Piráti Chomutov prohráli s HC Vítkovice Steel 1:3.

Kamil Koláček, trenér Chomutova: „Začali jsme, jak jsme začali. Bohužel kluci si neuvědomili, že mohli změnit pořadí do playoff. Začali hrát, až v druhé polovině zápasu, což se bohužel nedá hrát. Hokej se hraje šedesát minut. Ne s každým nám bude stačit odehrát dvacet, dvacet pět minut. Dneska se to ukázalo. Vítkovice přijely, hrály s chutí a přehrávaly nás první půli úplně suverénně. Po určitém zlomu, kdy nám podle mě neuznali regulérní gól, kluci cítili křivdu a nastartovalo je to. Změnili přístup a začali hrát. Už je pozdě. Nemůžeme čekat, kdy se nám něco podobného stane. Musíme začít od začátku a od toho se to odvíjelo. Prohrávali jsme o tři branky, a to je pozdě s takovým soupeřem. Nezbývá mi nic jiného, než pogratulovat soupeři k vítězství.“