Chomutov ve středu hostí desátý Písek

Napsal 19.01.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v – Po dvou přímých soubojích o čelo tabulky s Ústím a Jihlavou se chomutovští hokejisté střetnou s celkem z jiného pólu tabulky - IHC Písek. Jihočeši jsou stále namočeni v sestupových vodách. Momentálně jim patří desátá příčka, když na předposlední Prostějov mají náskok pouhé dva body. To ovšem neznamená, že pro Chomutov budou snadnou kořistí. Písečtí dokáží favorizovaného soupeře potrápit svou důraznou hrou. Přesto by ale měli bílomodří naplno bodovat, aby neztratili kontakt čelem tabulky.

Jak je na tom Písek?

Písečtí hokejisté ještě v novém roce nezvítězili a připsali si pouze bod za remízu 1:1 s Hradcem Králové. Ještě žalostnější je jejich bilance na ledě soupeřů. Odehráli jich v letošní sezoně celkem sedmnáct a pouze dvakrát zvítězili v normální hrací době. Chomutov bude chtít tento fakt potvrdit a před domácím publikem získat tři body.

Poslední utkání Písku

Ve 33. kole se písečtí představili na ledě Berouna. Utkání nebylo pro domácí jednoduchou záležitostí, jak by se mohlo zdát z postavení v tabulce. Medvědi se krátce po nástupu do druhé třetiny ujali vedení zásluhou Křesťana a ve 26. minutě zvýšil na 2:0 Šinágl. Ještě do poloviny zápasu snížil Jelen. Ve 33. minutě sice Eiselt vrátil domácím dvoubrankové vedení, ale o minutu později znovu snížil Šmátrala. Gólový účet zápasu uzavřel na začátku poslední části svým druhým gólem Václav Eiselt. Jihočeši tak ani ve čtvrtém utkání v novém roce nezvítězili.

Statistiky z posledního vzájemného zápasu

Branky: 7. Šmátrala (Svoboda, Hřebejk), 25. Šmátrala (Hřebejk, Všetečka), 36. Míka (Veselý), 39. Hřebejk (Jelen, Všetečka) - 22. Boušek (Szakál, Nosek), 25.Trefný (Koláček, Maleček), 39. Slavík (Gergel). Rozhodčí: Dvořák - Dvořák, Klouda. Vyloučení: 6:11. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 800. Střely: 44:31.

Sestavy z posledního vzájemného zápasu

Písek: Šmíd – Veselý, Procházka, Neckář, Svoboda, Vokatý, Všetečka – Nouza, Jelen, Míka – Vlček, Nedorost, Brož – Štefan, Šmátrala, Kořánek – Šimek, Kubeš, Hřebejk

Chomutov: Fikrt – Révay, Nosek, Maleček, Trefný, Szakal, Svačina, Liška – Boušek, Šíp, Jíra – Charousek, Slavík, Gergel – Zika, Koláček, Polodna – Stoklásek

Poslední vzájemné utkání

Oba soupeři se naposledy setkali 17. prosince na jihu Čech, kam chomutovští přijeli v roli jasného favorita. Zápas byl premiérou pro brankáře Michala Fikrt. První třetinu přesto vyhráli domácí 1:0. Severočeši poté sice vývoj zápasu otočili a vedli postupně 1:2 a 2:3, přesto nakonec svému soupeři podlehli 4:3. „My už se trápíme delší dobu, dneska byl navíc výborný rozhodčí…Ne tak na toho to samozřejmě nemůžeme svádět, hráli jsme špatně, nedávali jsme branky, musíme si to vyříkat a v sobotu hrát jinak. Dnes jako by jsme hráli proti jinému Písku než před půlměsícem, to byl odevzdanější, dneska bojoval a hrál dobře. Chyběl nám zvláště Jeslínek, ten tu hru vždycky oživí. Brankář Fikrt chytal dobře, pár šancí domácích zneškodnil," řekl o utkání chomutovský obránce Jakub Trefný.

Výrazné osobnosti v týmu soupeře

Mezi tyčemi letos odchytal nevíce zápasů Michal Pinkas, dlouholetá opora týmu. Na ledě strávil již téměř tisíc minut a jeho procentuální úspěšnost je 89,37%. Po devíti startech mají ještě Zdeněk Šmíd a Roman Špiler

Nejproduktivnějším zadákem Jihočechů je v dosavadním průběhu ligy David Všetečka, jenž nastoupil k 29 zápasům a připsal si gól a šest asistencí. Zajímavostí je, že jediným bekem, který se v hodnocení +/- pohybuje v kladných položkách je Filip Procházka

Z útočníků si zatím nejlépe vede David Nedorost, který se ziskem 22 bodů (8 + 14) vede před Jiřím Jelenem 20 (8 + 12). Třetí je Jaromír Šmátrala 17 (8 + 9). Nejlepším střelcem týmu je s devíti brankami David Míka.

Předpokládané sestavy

Písek: Špiler (Pinkas) - Drtina, Veselý, Vokatý, Neckář, Mucha, Kolda, Svoboda - Brož, Šimek, Kubeš, Jelen, Šmátrala, Nedorost, Kořánek, Štefan, Škoda, Míka

Chomutov: Fikrt – Nosek, Plaček, Maleček, Trefný, Szakal, Liška – Boušek, Šíp, Charousek – Polodna, Koláček, Jíra – Jeslínek, Mikšovic, Kostourek – Martenek, Gergel, Slavík,