V Chomutově viděli divácí brankové hody

Napsal 21.01.2004 David Dinda, Martin Bocian
C h o m u t o v - Podruhé v řadě doma se dnes představili chomutvští hráči svým fanouškům. Po vydřené remíze s Duklou Jihlava minulou sobotu, přijel dnes na severočeský led tým z Písku, tedy celku z opačného pólu ligové tabulky. Po vyrovnané úvodní třetině, viděli diváci brankovou estrádu. Druhou třetinu vyhráli domácí jasně 5:0 a o vítězi bylo rozhodnuto, nic na tom nezměnily ani smolné branky v závěru, které inkasoval Michal Fikrt.
34.kolo st 21.1.2004
8:4(1:1, 5:0, 2:3)
PIS
Podolka (21. Fikrt) - Nosek, Plaček, Maleček, Trefný, Szakal, Liška, Révay - Charousek, Šíp, Boušek - Jíra, Koláček, Polodna - Jeslínek, Mikšovic, Kostourek - Slavík, Gergel, Vlček - Martenek
Písek
Špiler (28. Pinkas) - Procházka, Veselý, Drtina, Svoboda, Vokatý, Neckář, Mucha, Kolda - Brož, Šimek, Míka - Kubeš, Škoda, Hřebejk - Jelen, Šmátrala, Nedorost - Kořánek, Štefan

Ještě před vhozením úvodního buly byl oceněn čároví rozhodčí Jiří Stulák ze Souše, který právě dnešním duelem ukončil svoji dlouholetou aktivní činnost. V chomutovské sestavě se po odpykání disciplinárního trestu opět objevil kapitán Radek Šíp. Mezi tyče se tentokrát už od první minuty postavil Michal Podolka.

Úvod zápasu se nesl v duchu opatrnosti. Ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat zbytečnou chybu. První velkou příležitost si vypracovali domácí ve 4. minutě. Jíra a Polodna sice nejprve neuspěli, ale o několik vteřin později už Petr Polodna zakončoval do poloprázdné brány - 1:0. Podolku poprvé zaměstnal tvrdou střelou do modré Nedorost. Na druhé straně si Špiler poradil se dvěma Trefného pokusy. V 11. minutě přečíslili hosté domácí obránce a odražený puk od zadního mantinelu doklepl za brankovou čáru Jiří Jelen - 1:1.

Vedení na píseckou stranu mohl následně strhnout Hřebejk, ale trefil jen tyč. V několika dalších minutách se nehrál příliš pohledný hokej, spíše převládala bojovnost a důraz. V 16. minutě předal Koláček puk téměř na zlatém podnose Trefnému, který však ve vyložené šanci kotouč minul. Poté se až před Podolku prokličkoval Nedorost, jenže při zakončení bekhendem přestřelil branku. V samém závěru třetiny ještě Charouskova střela z pravého kruhu těsně minula pravou tyč. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Od druhé třetiny se do branky domácích postavil Michal Fikrt, jelikož Michala Podolku trápili potíže se zády. Od první do poslední chvíle měl Chomutov ve druhé části navrch. Hned ve 22. minutě zamkli domácí svého soupeře v obranném pásmu a výsledkem toho byla tvrdá střela Martina Szakala, která se zastavila až o síť písecké brány - 2:1. Následně mohl pojistit vedení Charousek, ale jeho forhendovou kličku Špiler vystihl.

Ve 25. minutě vyrazil hostující gólman Polodnovu střelu jen k Petru Jírovi, který pohodlně zvýšil na 3:1. Ihned po buly pálil tvrdě ze středního pásma Szakal a puk se k překvapení všech odrazil až od tyče! Chomutov byl v té době na koni a navíc hrál další přesilovku. Nedorostův trest předčasně ukončil Ladislav Boušek, když propasíroval puk za ležícího brankáře - 4:1. Od 28. minuty nastoupil do píseckého brankoviště Michal Pinkas. Jeho protějšek Michal Fikrt si první vážnější zásah připsal až v polovině zápasu, kdy zneškodnil akci Škody. Zřejmě zlomový moment zápasu nastal ve 34. minutě. Chomutovští totiž do pouhých deseti vteřin vtěsnali dvě branky. Nejprve se po dlouhé Noskově přihrávce trefil Jiří Charousek a poté Petr Jíra překvapil Pinkase střelou z velice ostrého úhlu - 6:1.

Na začátku poslední dvacetiminutovky ještě domácí zvýšili svůj náskok. V přesilové hře projel píseckou obranou Maleček, přihrál Petru Polodnovi, který upravil na 7:1. Ve 45. minutě využili hosté více jak minutu a půl trvající početní výhodu pět na tři. Škodovu střelu dorazil za Fikrtova záda Štěpán Hřebejk - 7:2. Na opačné straně měli v bezprostřední blízkosti písecké svatyně Polodna a Liška, Pinkas však odolal. Po dalším tlaku už ale kapituloval, když ho nadvakrát překonal Tomáš Martenek, pro něhož to byla první branka v bílomodrém dresu.

I Písek však dokázal, že umí dávat slepené góly. V 51. minutě se vhazovalo v obranné třetině hostů. Puku se ale zmocnil Filip Procházka a samostatný únik zakončil střelou mezi betony - 8:3. O dvaadvacet vteřin později sklepl Hřebejkovu přihrávku za Fikrtova záda Vladimír Škoda - 8:4. Domácí si vybrali oddechový čas, ale přesto působili nadále poněkud zakřiknutě. Po ošemetné situaci před Fikrtem dokonce zazvonila tyč chomutovské branky. V závěru zápasu mohli ještě skórovat Kostourek, Boušek a Koláček, skóre se už ale nezměnilo. Chomutov se díky nečekanému zaváhání jihlavské Dukly posunul na třetí příčku v tabulce.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „První třetinu jsme odehráli velice špatně. V kabině naštěstí hráči pochopili, že musí přidat a naštěstí nám tam spadlo pár gólů. Michalu Podolkovi se v minulém zápase dařilo a proto začal dnes chytat od začátku. Pak se ale zranil, tahalo ho v zádech, a tak nastoupil Michal Fikrt. Špička soutěže je teď hodně vyrovnaná a musíme jít zápas od zápasu. Chceme skončit so možná nejvýš, ale vysněného soupeře pro play off nemáme."

Milan Mazanec (Písek): „K zápasu se nebudu vyjadřovat."