Chomutovská jízda míří do Mladé Boleslavi

Napsal 09.11.2004 Libor Kult
C h o m u t o v - Po dokonale otočeném sobotním utkání s předposledním Pískem čeká hráče KLH duel na ledě BK Mladá Boleslav. Tento soupeř má Severočechům co vracet, neboť si z úvodního střetnutí odvezl z Chomutova výprask v podobě prohry 6:1. Ambiciózní tým zatím nenaplňuje předsezónní očekávání a momentálně dokonce nefiguruje ani na pozici zaručující play – off. Tyto skutečnosti velí domácím borcům vyhrát, proti však hovoří jejich nevýrazné výsledky z posledních kol a také série Chomutovských. Ti na soupeřových stadionech okusili hořkost porážky naposledy před více než měsícem 6.10.2004 v Ústí nad Labem. Od té doby dokázali venku bodovat v pěti utkáních v řadě. Kdo bude úspěšnější mohou fanoušci, kteří se do města Škody nevydají osobně, sledovat v ONLINE přenosu, jenž bude přinášet pouze změny stavu.
Novinky ze středu Čech

Nejaktuálnější změnou je jistě odchod trenéra Miloslava Hořavy do Znojma. Na lavičku proto z kanceláře usedl sportovní manažer Petr Kaňkovský. V kádru Mladoboleslavských figurují dvě jména, která se objevila také v nominaci reprezentační 20 na turnaj ve Švédsku. Jedná se o obránce Jiřího Drtinu (19 let) a útočníka Milana Hluchého (19). Nejvýraznější novou tváří na soupisce Středočechů je velezkušený gólman Jaroslav Kameš (35). Po výměně mezi Boleslaví a Pískem se v kádru ocitli bek Tomáš Tupý (21) a útočník Jan Kožnar (24), oba však do bojů v novém působišti ještě nezasáhli. Na jih Čech putovali naopak obránce Tomáš Vyskočil (25) a forvard Lukáš Král (29). Čilý ruch panuje na trase Mladá Boleslav-Benátky nad Jizerou. Na výpomoc do 2.ligy byli odesláni brankář Filip Šindelář (25) a obránce Aleš Pazdera (29). Občas se v sestavě Benátek objeví i bývalý chomutovský hráč Milan Kostourek (21) a bek Martin Holý (24), oba však v posledním utkání hráli za mateřský klub. Opačným směrem je k dispozici útočník Jiří Jakeš (22). Také Slavia Praha pouští do Boleslavi své hráče. Na soupisce jsou obránce David Pojkar (23) a forvard Michal Vondra (22). Z Kladna dojíždí útočník Michal Havel (27). V kádru také nově působí bývalý forvard Jihlavy a Třebíče Vladimír Říha (24) a bývalý bek Kadaně Martin Kivoň (29), který však zatím v soutěžním utkání nenaskočil na led.

Statistiky z města motorů

Jedničkou mezi tyčemi se zdá být Lukáš Musil (20), kterého jeho výkony katapultovali do první desítky prvoligových gólmanů. Ovšem v Jaroslavu Kamešovi mu v přišla silná konkurence. Kanadskému bodování defenzivy kraluje Zdeněk Toužimský (31) s bilancí 1+7, za ním figuruje kapitán družstva, který se nedávno vrátil na led po zranění, Marian Morava (28) s 1 gólem a 4 asistencemi. V účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách je nejlepší s +11 Richard Jareš (23), naopak nejméně se daří s -7 Lukáši Dernerovi (21). Útočnou vozbu Středočechů táhne Tomáš Hradecký (26), jenž vede bodování klubu (9+7) a vévodí také střelcům. V celé lize jej najdeme na 9.místě. Za ním je s bilancí 6+7 ostřílený Jiří Kadlec (33). Na čele tabulky asistencí najdeme s 9 finálními příhrami Jiřího Kameše (29). Jen o jednu nahrávku méně má Michal Oliverius (26). Nejtrestanějším hráčem klubu je Lukáš Derner (35 trestných minut).

Letošní vzájemná bilance

Jediné utkání této sezony bylo sehráno v Chomutově a mělo velmi zajímavý průběh. Výsledek 6:1 ve prospěch domácích hovoří jasně, ale zrodil se až v posledních minutách. Po bezbrankové první třetině se v prostřední části hry trefil Jiří Charousek. Na pořádné gólové manévry si fanoušci museli počkat až do závěrečného dějství. Nejprve se dvakrát trefili Severočeši zásluhou Petra Jíry a Tomáše Martenka. V 55.minutě duel zdramatizoval Marian Morava, který snížil. Zdálo se, že konec bude napínavý, ale jasnou záležitost z něj udělali tři branky domácích v posledních třech minutách. Postupně skórovali Jaroslav Buchal, Michal Jeslínek a Kamil Koláček.

Sestava Mladé Boleslavi z prvního vzájemného zápasu: Šindelář - Morava, Drtina, Toužimský, Holý, Derner, Pojkar, Meňhart, Kadlec - Kameš, Hradecký, Vrbata - Weiss, Nedorost, Král - Kostourek, Hluchý, Krupka - Oliverius, Metlička, Stejskal.

Jak si vede BK letos?

Ambice z počátku ročníku se zatím Středočechů nedaří naplnit. Dokonce prozatím figurují mimo pozice play – off, což se jistě budou do konce základní části snažit změnit. V posledních pěti střetnutích se jim však nedařilo. Prohráli vždy o jediný gól v Brně (3:2), v Ústí nad Labem (4:3) a doma s Českými Budějovicemi (0:1). Jediné vítězství zaznamenali v domácím zápase s poslední Třebíčí (6:1). V minulém kole sehráli důležitý souboj na ledě konkurenta v boji o play – off v Kadani, kde po dvou brankách Milana Hluchého a jedné Michala Havla s Tomášem Hradeckým vydolovali bod za remízu 4:4.

Sestava Středočechů z posledního utkání proti Kadani: Musil – Morava, Derner, Toužimský, Holý, Meňhart, Jareš - Metlička, Oliverius, Kostourek - Kadlec, Hradecký, Havel - Říha, Vrbata, Jaroš - Nedorost, Hluchý, Vondrka.